Új hozzászólás Aktív témák

  • misx

    senior tag

    válasz Voice24 #17 üzenetére

    Engem az zavar inkább, hogy a számítógépekbe lassan már csak minőségi, márkás alkatrészeket lehet venni (ASUS, Gigabyte, Samsung, Kingston, Sapphire, NEC, stb.), akkor most miért épp a táp legyen kivétel? Olyan ez mint 200.000 Ft-os TV-hez az 5000 forintos dvd lejátszó. Mindenhol kikoptak a gagyik (RAM-ok esetében sokat szívtam anno a noname szarokkal), de a tápoknál/házaknál még nem. Ráadásul ez veszélyezteti a többi alkatrészt is, lévén mindegyik működése a táptól függ.
    A másik: mivel nem tudod pontosan, leadja e üzembiztosan a ráírt teljesítményt, nem tudsz fejlesztéskor mivel számolni, mert ott tudni kéne, pl. az új VGA belefér e a fogyasztásba. Egy FSP-nél tudjuk, hogy ha 400W van ráírva, az 400W-ot tud üzembiztosan leadni. Tehát 350W-ot fogyasztó gép is ráereszthető. Szerinted pl. egy Codegennél miért vannak kihúzva 12V-ra vonatkozó amperadatok (nagybátyám gépében néztem)? Holott a mai VGA-k korában már igenis számít... Mert félnek ráírni az igazságot.

    Azért nem érvényesülnek a "kigyullad, tönkrevágja" elméletek, mert akik ilyet vesznek, többségben nem fejlesztenek, hanem 5 évig ugyanaz a gép van, aztán vesznek másikat, addig meg elviszi valahogy ez is. Aki meg drága gépet vesz, akkor tápot is drágábbat vesz, ha lúd legyen kövér.

Új hozzászólás Aktív témák