Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 14adam

    addikt

    válasz Sonec #1 üzenetére

    Legalább a képek méretét álíthattad volna.Ha már a tápjaik minősége gagyik legalább az első hsz legyen szép :D mondjuk,szerintem nagyobb hírneve lesz mint az fsp-s topicnak

  • 14adam

    addikt

    válasz D@ni88 #4 üzenetére

    "Ennek a gyártónak az olcsóbb tápjai silány minőségűek, viszont a közép/felső kategóriában elfogadható tápokat gyárt."

    Tudom,hogy a 750-től már minőségi cwt került bele. Néhány példa : hyperion lc8700
    ,arkangel lc8850,legion lc1050,monolith lc1200 ezek mind cwt bélel készültek(mint a corsair néhány tápja) és ha megnézed ezeknél nem volt erősebb az 5v-s ág mint a gagyiknál.A hatásfokuk is elég jó ezeknek a tápoknak.
    Volt andyson beles tápja is,de az is a silány minőséghez sorolha (coolermaster gx is andyson)

    Az összes super silent/giant típusú tápjuk huntkey bélre épül mint a hkc...

  • 14adam

    addikt

    válasz Findzs #10 üzenetére

    Hát ha egy 550-es tápra rákötnek egy max 150w-s gépet akkor ott jóhogy nincs gond éveken át. ha egy húzott 4 magos és mondjuk egy 4870 lenne rajta azért ott a lapon lévő vrm-ek könnyen kitudnak fingani a túlfeszelés miatt vagy épp az alul feszelés miatt. Ha mondjuk jönne a hálózaton egy kis feszültég ingadozás akkor lekapcsol és pukk,lehet imátkozni,hogy mikor szál el bármelyik alkatrész.
    A táp hatásfokáról meg inkább nem is beszélnék,mert akik ilyen tápokat vesznek azoknak általába az a jó,hogy minél nagyobb w legyen ráírva (volt olyan aki azt mondta,hogy olyan tápot mondjunk neki amitől jöbban megy a játék...) azért netezés közbe egy 550-es lc power levan kb terhelve 100w-vel ekkor a hatásfoka bőven 80% alatt van. Sőt én nemis tudok olyan kicsi lc-ről ami kapott volna 80+-t,tehát nemcsak,hogy a gépet is kifingathatja de még egy kurvanagy villanyszámlát is csinál.
    A delta beles tápokkal volt csak szünetmentes baj,meg most kiderült,hogy pár fsp se szereti az olcsó szünetmenteseket. A passzív pfc annyiból is jobb,hogy kevesebb a hiba lehetőség,mert ugye csak egy nagy vasmag van és rávan tekerve a drót.

    Szerintem azért nemkellene egy szakmai oldalon ezt hangoztatni,hogy nincs baj velük.

  • 14adam

    addikt

    válasz Voice24 #17 üzenetére

    Gondolom kire gondolsz ... :U
    De valahogy nagyon nem érdekel mások véleménykifejtése rólam,biztos sok ember rühell de legalább több száz embernek segíthettem tápot választani...

    "Teszik ezt úgy, hogy esetleg a tények, adatok mást mutatnak, vagy éppen még életükben nem használták azt a cucco"
    -->Használtam lc power-t. méghozzá a 12centis ventivel ellátott 550 super silentet. Doboza a mai napig megvan. 2 vinyóm halt meg akkoriba mellette egy samu és egy maxxtor a gép pedig 2900pro+pentium proci. Húzva is volt. Akkor feküdtem jobban rá a témára amikor meghalt a második vinyó. Beszereztem fele annyiért egy használt fsp pnf tápot,ami halkabb és 1 vinyó se halt meg mellette.

    leírom akkor így,hogy mik a gondok ennél a tápnál:-gyenge pufferelés,silány minőségű kondikkal
    -gyenge 12voltos ág
    - zavaros áram ami szép lassan de megöli az alkatrészeket (főleg azokat az alkatrészeket amik a feszültségekért felelnek,az alaplapon lévő vrm-ek környékén lévő puffer kondik se véletlenül hal meg sok lapon) Hogy ne csak szavakkal dobálózzak : Görgess lejjebb és nézzétek,hogy mit tesz ha rossz minőségű tápot veszel
    - A hatásfokról nem is beszélek,hány százalék körül is van? az én super silentes dobozomra 65% van írva :U Ennél egy 5-6 éves delta belső is nagyobbat produkál :U Aztán a szülők meg csodálkoznak,hogy mennyi a villanyszámla... Hol ott egy olcsóbb de jobb minőségű táppal akár már 20%-ot is spórol az ember
    - Forrasztási hibák
    -Hangos (nagy része)
    -Feszültség ingadozás
    - Bemeneti szűrő szinte nincs is
    -Keres rá a huntkey vagy a geat wall szócskára,egyből kidobja a sok kínai cuccot (ők gyártják a belét) HUNTKEY VIDEÓK,LC POWEREKET IS EZZEL SZERELIK/SZERELTÉK

    A legtöbb ember megveszi a tescoba a gépét ami fogyaszt kb 100wattot maxon és mellé a pc boltba az 550-es lc-t hogy akkor hú milyen jó lesz neki mert 550-es tápja van (holott lead max 12voltos ágon mondjuk 30A-ert) Akkor jó,hogy viszi neki évekig hiba mentesen mert gondolom akik ilyen gépet használnak nem nyomatják 24órán keresztül a prime+ furmarkot (tudom,hogy ki tértél rájuk az utolsó bekezdésbe,csak nem te vagy az első akinek tetszik ez a táp)

    "Kb. 7 éves Codegen házam van, az abban lévő Codegen tápot kb. 3 éve kellett cserélnem, Lc Power lett helyette"
    -szabad tudni,hogy milyen géppel volt hajtva?

    "Mercedes, Audi és BMW tulajok ócsárolnák a Suzuki, Opel "
    - Nem,mert amennyiért kapsz egy lcpáwört ugyan annyiért kapsz minőségi hipro-t vagy fsp apn-t esetleg hardveraprón új delta tápokat

    Aláírom,hogy vannak bámulatra méltó tápjaik amik silány minőségűek de mégis többet megy mint egy seasonic vagy enermax de egyszer kell elcsattannia. Vannak megfelelő minőségű tápjaik pl az lc8700 de azok mind 700w fölöttiek
    Biztonsági öv bekapcsolása nélkül is lehet vezetni,de egyszer üt be a baj aztán akkor nincs mese...
    És nem csak neked szól,hanem mindenkinek aki előtted írt
    Peace
    :R

    [ Szerkesztve ]

  • 14adam

    addikt

    válasz eca #29 üzenetére

    nah pff. olvas vissza a topicba és vond vissza a rendelést ha jót akarsz

  • 14adam

    addikt

    válasz doki333 #86 üzenetére

    köszönöm a "kis majom" jelzést ha ezt nekem szántad (mivel nekem válaszolt abba a hsz-be) Ha anyám tenné alám a gépeket ( nem tudom,hogy mi jogon "nyúlkálsz" bele mások pénztárcájába) akkor nem egy 12 éves seasonic tápot használnék... (napokba kondiztam át,hogy csak azért se keljen vennem 10-20-30k-ért normális tápot) Ez a seasonic 2900xt-t is vitte,holott akkor már 8-9 éves volt és a matrica szerint 200wattos... 2-3-4 ezerért lehet venni fsp pnf-t vagy apn-t is vagy ott vannak a hipro tápok. Inkább ne osztogass tanácsokat mert csak félretereled az embereket...
    Régen iszonyatosan foglalkoztattak a tápok,több ezer tápot ajánlottam már az életem folyamán. Senki nem jött,hogy baszod,ez elvitte a vga-t vagy a vinyót... De ilyen szar tápoknál már nemegyszer előfordult,hogy sorba kaptuk az infókat. Saját tapasztalat is van rengeteg,a harmadik új vinyó után érdekelt a téma,hogy vajon mi a franctól döglenek be folyamatosan,a válasz meglett. Lett egy normális táp véve amit a SAJÁT PÉNZEMEN vettem mert mi se álltunk/állunk úgy anyagilag... Azóta minden vinyóm vígan teszi a dolgát. Sose ment azóta tönkre alaplapom vagy vgam. Előtte a lapon a vrm-ek mentek zárlatba...
    Mivel már kb 1,5 éve nem szóltam tápos topichoz ezt most nem hagyhattam szó nélkül

Új hozzászólás Aktív témák