Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tiki

    tag

    Akkor csak annyit tennék hozzá, hogy Debrecen DOTE DR. Hassan Ziad egy néger doki amugy, nekem ő műtötte mind a két szememet 1 hét különbséggel.Akkor 125000 Ft volt egy szem ma nem tudom mennyi ez 20000 év ben volt, és ez az ugynevezett Lasik féle eljárás volt.
    Én megkérdeztem a dokit előtte ,mert azért én is be voltam rosálva, hogy mi a kűlönbség, mert ugye ez sokkal drágább is.Ő szabályosan lerajzolta a műtét menetét, és a lényegét.Ebből azután ő elmagyarázta, hogy a sima PRk kezelésnél egy membrán szerű hártya ami a szaruhártya alatt van a PRK kezelést követően elveszlik, és nincs tőbbé.Ez a membrán a szem fénybetörésénél játszik szerepet.Mert ugye a szaruhártya vissza alakul, mert könnyezünk+ sírunk stb.
    A Lasik eljárásnál nem veszlik el a szaruhártya sem meg ez a bizonyos membrán sem,mert csinálnak egy mondjuk 1 FT nagyságu kör metszést a szemen Kb ahogy én magamnak láttam, és ezt felhajtja addig amig a gép el nem végzi a beavatkozást, ezért nem fájdalmas ez a mütét utána, persze közben sem ez tuti, mert vissza hajtja ezt a felmetszett részt, és nem lessz nyitott a szem addig amig a szaruhártya vissza nem alakul,és ezért nem is fáj utánna mint a másiknál, hogy bele megy a könny akkor majd be lehet /szarni/ ugy fáj , ennél ilyen nincs.
    Ja mégvalami nekem mind a két szemem -3.mas volt , és a mütét elött a piros vonal felett mondjuk két számot még láttam, alatta csak össze mosodást.A mütét után már rögtön az olvasást követően a mütött szemmel a legalsó számot is leolvastam persze szemüveg nélkül, és azóta sem kell szemüveg.
    Ja még valami nem viseltem soha szemüveget akkor sem ha rossz volt a szemem, mert voltak már szemészeti papirok de két ellentétes diagnozis volt, ezeket amugy el is vittem megmutattam neki , és ő is mondta ténleg nem egyforma ez 1993 - 2000 ig tartott, de lehet, hogy előtte sem volt 100% os nem tudom kérdeztem is tőle , hogy nekem nem szokott fájni a fejem miért azt mondta, azért. mert egy forma volt mind a kettő , és nem vettem észre.
    Hát ennyi az én történetem, én is féltem de ő jó doki és köszönöm neki, hogy ilyen rendes volt és , hogy 1000% ..os műtétet hajtott végre.. / még valami a kontrol kiszámolása szombatra esett képes volt ezért a kontrolt megcsinálni nekem szombaton!!!!!/:C:C:C:C
    .

  • tiki

    tag

    Hát igen az árak biztos mennek felfelé de bizton mondhatom neked , és bárkinek aki bele akar vágni egy ilyen műtétbe , és feltehetően elszánta magát rá, és akkor már megvan a bátorság is hozzá, hogy nem kell félni utánna sem, mert a be metszés mikron nagyságrendű, és utánna lézerrel varják körbe a metszett részt ami mint a másik műtétnél is be szarusodik mint irtam könny - sirás egyebek.
    Akinek le esik a körme mert rá üt egy jó nagyot, annak is is vissza nő utánna és semmi baja ugyan olyan körme lessz utánn is.
    A PRK kezelás sokkal jobban roncsolja a szem felületét, mint egy egyenes iv mentén metszett rész ami mikron nagyságrend miatt szinte észre vehetetlen a gyogyulást követően.Csak szemorvos látja a müszereivel amugy ha rá néznél a szememre nem látnál semmit mint ahogy én sem ha tükörböl nézem.
    A PRK val meg először azért lézerezik, hogy a szaruhártyát eltávolitsa , hogy a megfelelő méretnél.a beavatkozást el tudja végezni.Tehát addig égeti a szaruhártyát a szemgolyoról ameddig el nem éri a megfelelő pontot.Ez sokkal jobban fáj , és utánna is nehezebben , és fájóban gyógyúl.Akkor ne mond azt nekem , hogy a lézerrel lekapart szemnél aminek a felűlete nem olyan szép mint LASIk nál az bitosabb.Megjegyzem a LASIK nál is van lézer használat csak nem mindegy hogy mikor , és mire használják.
    PL. Egy paradicsomot konyhai reszelőn reszelj le , vagy vágd fel egy nagyon éles késsel szép karikákra melyik szebb , és gusztusosabb a kettő közzül..
    De kinek hogy én nem bántam meg, és én is terheltem azóta a szemet szerintem olyan hatásokkal ha nem is légnyomással, de sullyal igen gondolom az is van olyan veszályes, de amint látod még letudom ezeket irni tehát még nem folyt ki a szemem.:DD

  • tiki

    tag

    kössz szépen , de nem tud leszakadni mert a mütétet követően a vágást elvarják ugyancsak lézerrel olyan pontosan, hogy nincs hézag

  • tiki

    tag

    0 vagy 0 ez jó. Az élő sejtek nem ugy működnek, hogy Á ,most én itt egybe olvadok ott meg nem.Ezt nem is értem hogy gondolhattad.
    Akkor akinek a kezét is vissza varják, vagy az ujját, akkor annak is csak kivűlről forrik össze a bőre meg egyebek belülröl meg üres marad neki ugye?.Hogy majd alkalom adtán letudjon neki szakadni, ha felemel egy jókora valamit. Szerintem meg te nem érted az egészet, ha nem forrna össze a mütét után a szaruhártya alatti rész akkor a szemgolyó egy idó után ugye, mert te azt állitod ,hogy nem akkor légüres tér keletkezne , és elhalna , kiszáradna, tokosodna stb had ne soroljam.Szóval én ugy veszem észre, hogy te egy nagy döntés előtt állsz csak nincs bátorságod véghez vinni, és ezért vannak benned ezek a kételyek, kérdések, stb:O

  • tiki

    tag

    Figyu nekem nem kell már lencse , és semmi, igaz azelőtt sem hordtam semmit az is lehet az én hibám, vagy lehet, hogy igy jártam jobban , hogy nem rontotta el a szemüveg még jobban, jó azt is aláirom , hogy a drioptria mértéke is számit ,de
    eggyet tudok , akárhány ezer Ft ba kerül is a mütét manapság, és legyen az is ugy , hogy a végeredmény is legyen ugyanaz,de én sok sok pénzért nem akartam 2 heti kint megvenni, hanem gyors,biztos,preciz, és teljesen fájdalom mentes beavatkozást, amit azthiszem megkaptam.Annyira, hogy a mütőböl kijövet már azt is elfelejtettem, hogy volt valami. Olyannyira, hogy nem is tudom leirni, mondjuk foghuzás Á az nagyon fáj néha, mondjuk egy injekció beadása még ez is durva, olyasmit éreztem amikor az embernek hámlik a háta, és azt valaki szedegeti le hát Kb.olyan.De azt én is aláirom , hogy az orvoson sok mulik az biztos ez 100%.

  • tiki

    tag

    Ha megteheted mármint anyagilag akkor nem érdemes várni a javulás pedig kötelezően azonnali.A szaruhártya meg vissza alakul a köröm , és a haj is nő állandóan persze aki még nem kopasz.

  • tiki

    tag

    Ha megteheted mármint anyagilag akkor nem érdemes várni a javulás pedig kötelezően azonnali.A szaruhártya meg vissza alakul a köröm , és a haj is nő állandóan persze aki még nem kopasz.

  • tiki

    tag

    Nem akkor van baj ezzel a látás gonddal, amikor ugymond kisebb még a drioptria hanem, akkor amikor már az ember saját maga veszi észre , hogy eggyes dolgokat nem ugy lát vagy érzékel mint korábban , és ez őt zavarja. Ugy általában minden embernél jelenkeznek zavarok , problémák, és teljesen egészséges dolog , hogy az ki ki a maga modján megpróbál javítani a gondokon , és problémákon.
    Ahol én voltam műttetni a szememet , rajtam kívűl még nagyon sok ember volt igaz ugy 65 - 70 % ban külföldiek, lehet hogy bennük is voltak kétejek, de szerintem mint ahogy nekem is eloszlottak utána.
    Megmondom őszintén én is nagyon féltem alig vártam, hogy kijöjjön valaki akitől megtudjam kérdezni, hogy milyen volt.Vesztemre. mert egy nő jött ki sirva aki mellett egész a Wc bejáratáig mentem mire elmondta , hogy milyen volt , és hogy nagyon fájt neki.Na gondolhatjátok akkor már be voltam /szva/. és pár perc mulva meg én következtem.azt hittem injekció a szembe meg ilyenek , de semmi, 3 szori csepegtetés majd kicsit kellett várni, és mehetttem be a műtőbe.mikor be értem a műtő ágy meg ilyenek, akkor egy tálca tele szikékkel meg minden féle kűtyűvel már a látvány is ilyesztő volt.
    Elkezdődött jöttek a műveletek mindig mondták mit csináljak hova nézzek stb, én meg vártam a fájdalmat ahogy a nő mondta odakint a folyoson vártam, vártam egyszer csak mondták készen is vagyunk, fellehet ülni.Én meg Magamba mondom, hogy mivan alig feküdtem le és már kész is , és hol a fájdalom, és itt volt a kellemes csalódás az egészben, mert vártam a fájdalmat ami nem is létezik legalábbis Lasik nél nem, ez 1000%.
    A másik szememnél már ugy mentem mintha fodrászhoz mentem volna, akkor meg azt volt rossz nézni, hogy akik még az elsö szemüket müttették, lehettett látni rajtuk azt a félelmet amit szerintem az elsőnél mindenki fog is érezni akérmilyen vagány is legyen az illető.:C:C

  • tiki

    tag

    Igen a PRK nál lehet nem tudom , mert nekem Lasik volt, ezért csak ezt tudom mondani , hogy ennél a típusu mütétnél se nem előtte, se nem közben, se nem utánna nem volt fájdalom.ezért csak azt tudom regélni aki rá szánta magát, és tudatosan kell neki a jó látás , bármelyik mütétről is legyen szó annak csak azt tudom mondani, hogy hajrá.

  • tiki

    tag

    Engem Pl mindenféle gépekkel vizsgáltak , volt köztük computeres is, de én meg voltam vele elégedve.A kapott eredményeket beviszik a számító gépbe ami a mütétet végzi, emberi kéz csak a bemetszést végezte a többit a gép hajtotta végre.
    Ezért kell jó orvos , és nem olyan aki szét idta az agyát , és remeg a keze.
    Mert akkor ténleg kapufa.
    De amugy elrontani nem nagyon tudja, mert van egy fém csipesz ami forditva müködik, tehát amikor elengedi szétfelé megy, ezt a tágra tárt szem alsó és felső részébe ugy illesztik be , hogy a páciens ne tudjon pislogni nem is tud különben, mert ez a csipesz szét fesziti , vagy megtartja az alsó , és felső szemhéjat.
    Na ezután rátesznek a szemgolyóra egy karikát ami pontosan illeszkedik , és ez mentén metszi körbe a szaruhártyát, és mikron nagyságu lebenyt csinál, ennyi ezután jön a gép elvégzi a betáplált adatok alapján a szükséges beavatkozást, utánna visszahajtják a lebenyt elvarják lézerrel , és lehet haza menni ez kb 10 - 15 perc nem több.
    Más különben a doki mondta, hogy azért is ilyen drága a mütét, mert a szike gyémánt, és egy szem egy szike utánna lehet eldobni, mert már kétszer nem lehet olyan pontosan vágni vele.:C:C

Új hozzászólás Aktív témák