Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tildy

    nagyúr

    válasz tiki #164 üzenetére

    Ezt a hártyát senki nem tudja, hogy valójában mekkora jelentőséggel byr.Az viszont , hogy egy vágás van a szememen, ami miatt akármilyen sérüléstől ''elfolyhat'' a szemem, nos ez az ami miatt én nem válaltam be.
    Siklóernyőzöm, repülök, terhelem a szemem, ezt lasikkel valószínűleg nem tehetném.
    Szóval a prk, jelenleg ismert hátránya az, hogy pár napig utána kellemetlen.Inkább legyen addig kellemetlen, minthogy egy balesetnél a ''legrosszabb esetben'' elfollyon a szemem.
    A legjobban azzal tudnám szemléltetni a dolgot, hogy ha valaki megvágja a kezét a seb eltűnik ,de ott marad a heg. És nekem ezzel a heggel van bajom.
    Most a prk 98E/szem.

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • Jam-Master J

    aktív tag

    válasz tiki #166 üzenetére

    Nekem 6os szemüvegem van, az orvosom azt mondta, hogy 4 és feles hemü felett nem ajánlatos a súlyzózás a retinaleválás miatt.
    Na, ha megműtettem a szemem, elvileg 0-ás lesz a dioptria...miben különbözik attól, mintha 6tos lenne? Elvileg csak a szaruhártyán módosítanak, nem? Minden más marad...
    Szal akkor lehet majd súlyzózni?

    J. - Annyit dolgozom, hogy az lassan már az ivás rovására megy...

  • tildy

    nagyúr

    válasz tiki #166 üzenetére

    Infó a klinikákról:

    Bővebben: link

    PRK Ledörzsöljük az ''alma'' héját, vagyis a hámsejteket, és a felszínen végezzük a kezelést. Ezt követően megvárjuk, míg a hámsejtek (2-3 nap alatt) ''visszanőnek''. Ez a PRK kezelés.
    A PRK kezelés előnye, hogy teljesen biztonságos. Hátránya, hogy a hámsejtek ''visszanövéséig'' hiányzik az ''alma héja'', ami átmeneti panaszokat okoz, fényérzékenységet, idegentest érzést.

    LASIK Felvágjuk az almát, félrehajtjuk a felvágott részt és a vágott felszínen végezzük a kezelést. Ezután visszahajtjuk a felvágott részt. Ez a LASIK kezelés.
    A LASIK előnye, hogy átmeneti panaszokkal sem jár. Hátránya, hogy súlyos szövődményei lehetnek, akár a kezelés alatt, akár a későbbiekben bármikor, mivel a felvágott rész soha nem nő vissza, pl egy autóbaleset, vagy sportsérülés kapcsán leszakadhat.



    LASEK a biztonság megtartása mellett lehet csökkenteni az első napok kellemetlenségét is.
    A LASEK során az alma hasonlatnál maradva a héjból, vagyis a szaruhártya hámjából képezünk egy védőlebenyt. Ezt a lebenyt hajtjuk félre, elvégezzük a kezelést, majd visszahajtjuk a héjat, vagyis a hámsejtréteget. Ezzel a módszerrel jelentősen csökkennek a kellemetlenségek, ugyanakkor nincs szükség a veszélyeket rejtő vágásra. A LASEK tehát a biztonságos PRK eljárás továbbfejlesztett változata. Az így elvégzett 1.500 kezelés tapasztalatai szerint a LASEK valóban egyesíti a két módszer előnyeit, teljesen fölöslegessé téve ezáltal a LASIK kockázatainak vállalását.


    Ja és még valami:
    A LASIK által okozott zseb csak körben a vágás helyén gyógyul össze, belül szervesen soha többé nem nő össze. Elég, ha egy nagyobb ütés éri a szemedet (nem kell ehhez felelőtlennek lenned, elég, ha csak egy légzsák robban az arcodba esetleg védtelen résztvevőként egy balesetben), és már megvan a baj, onnantól csak igen komoly szemműtét után kaphatod vissza a korábbi látásod töredékét.

    Az azonban igaz, hogy gyorsabban és fájdalommentesebben gyógyul. De ezen gyorsaságnak akár igen nagy ára is lehet.

    SZóval nekem ez meggyőzőbb volt, mint az hogy belevágnaka szemembe.Mindenesetre örülök, hogy jól látsz.

    [Szerkesztve]

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    válasz tiki #169 üzenetére

    SZerintem nem érted.Végy egy almát vágj le belőle, ahogy a képen, majd rakd vissza a helyére és celluxozd le a vágást körben.
    Ez esetben bár a vágás körben ''össze van varrva'', de ettől föggetlenül az almán belül nem lett összevarrva, ott külön vann.Kb űgy tudnám szemléltetni, hogy a varrás O alakú lesz, nem pedig teli O.
    És így a két rész közt csak a szélén lesz ''varrás'', máshol nem, emiatt ott ''Hézag'' keletkezik.

    [Szerkesztve]

    [Szerkesztve]

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • Junkie

    aktív tag

    válasz tiki #169 üzenetére

    A lényeg az hogy mentős ismerős mesélte hogy vittek be motorbalesetből fickót akinek kifolyt a szeme emiat... ezek tények és így volt műtve a szeme ennyi innentől mindegy hogy varrják.

    Nem érdekel, hogy mit gondolnak a trendire programozott agyak, ha rágósabb is az igazi hús nekem akkor sem kell a műanyag

  • tildy

    nagyúr

    válasz tiki #175 üzenetére

    Akkor sem lesz olyan mint az eredeti.
    Lásd törött csont. Összeforr , de nem lesz a régi.
    Mellesleg én már nem állok döntés előtt, 1 éve műtettem prkval.
    Szóval nem légüres tért állítottam, vagyis egy darabig tuti az van ott, aztán összeforr, de ugye , amiket írtam is, ha valahol az szét tud menni, akkor ott fog szétmenni.
    Magyarán mondva ha valakinek viisszavarnak egy testrészt , az szerinted ugyanolyan marad?Ugyanolyan jó lesz, mint eredetileg volt?
    Szerintem nem.

    [Szerkesztve]

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • kymco

    veterán

    válasz tiki #189 üzenetére

    A szemészorvosom kétségeket támaszt bennem, abban a tekintetben, hogy a szaruhártya meggyengítésének hosszútávú hatásai milyen szövődményeket okozhatnak, és a szem későbbi lehetséges betegségei hogyan hatnak erre a műtött területre. A jelenlegi műtétek gyakorlata rövidtávú pozitív tapasztalatokkal rendelkezik, de a hosszútávú hatások később jönnek. Én pedig látni szeretnék még hatvan évesen is. No de ne szaladjunk ennyire előre..... Tényleg sokat gondolkozom a műtéten.... de még nem merem vállalni.

    www.refujvaros.hu

Új hozzászólás Aktív témák