Új hozzászólás Aktív témák

  • tiki

    tag

    Akkor csak annyit tennék hozzá, hogy Debrecen DOTE DR. Hassan Ziad egy néger doki amugy, nekem ő műtötte mind a két szememet 1 hét különbséggel.Akkor 125000 Ft volt egy szem ma nem tudom mennyi ez 20000 év ben volt, és ez az ugynevezett Lasik féle eljárás volt.
    Én megkérdeztem a dokit előtte ,mert azért én is be voltam rosálva, hogy mi a kűlönbség, mert ugye ez sokkal drágább is.Ő szabályosan lerajzolta a műtét menetét, és a lényegét.Ebből azután ő elmagyarázta, hogy a sima PRk kezelésnél egy membrán szerű hártya ami a szaruhártya alatt van a PRK kezelést követően elveszlik, és nincs tőbbé.Ez a membrán a szem fénybetörésénél játszik szerepet.Mert ugye a szaruhártya vissza alakul, mert könnyezünk+ sírunk stb.
    A Lasik eljárásnál nem veszlik el a szaruhártya sem meg ez a bizonyos membrán sem,mert csinálnak egy mondjuk 1 FT nagyságu kör metszést a szemen Kb ahogy én magamnak láttam, és ezt felhajtja addig amig a gép el nem végzi a beavatkozást, ezért nem fájdalmas ez a mütét utána, persze közben sem ez tuti, mert vissza hajtja ezt a felmetszett részt, és nem lessz nyitott a szem addig amig a szaruhártya vissza nem alakul,és ezért nem is fáj utánna mint a másiknál, hogy bele megy a könny akkor majd be lehet /szarni/ ugy fáj , ennél ilyen nincs.
    Ja mégvalami nekem mind a két szemem -3.mas volt , és a mütét elött a piros vonal felett mondjuk két számot még láttam, alatta csak össze mosodást.A mütét után már rögtön az olvasást követően a mütött szemmel a legalsó számot is leolvastam persze szemüveg nélkül, és azóta sem kell szemüveg.
    Ja még valami nem viseltem soha szemüveget akkor sem ha rossz volt a szemem, mert voltak már szemészeti papirok de két ellentétes diagnozis volt, ezeket amugy el is vittem megmutattam neki , és ő is mondta ténleg nem egyforma ez 1993 - 2000 ig tartott, de lehet, hogy előtte sem volt 100% os nem tudom kérdeztem is tőle , hogy nekem nem szokott fájni a fejem miért azt mondta, azért. mert egy forma volt mind a kettő , és nem vettem észre.
    Hát ennyi az én történetem, én is féltem de ő jó doki és köszönöm neki, hogy ilyen rendes volt és , hogy 1000% ..os műtétet hajtott végre.. / még valami a kontrol kiszámolása szombatra esett képes volt ezért a kontrolt megcsinálni nekem szombaton!!!!!/:C:C:C:C
    .

Új hozzászólás Aktív témák