Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • adalbert1

    veterán

    válasz albiosz #9800 üzenetére

    Igen, mi is négy szobás lakás/házat/sorházat keresünk, nálunk inkább az északi agglomeráció játszik, vagy ez a környék, ahol most is lakunk. A 4 szoba azért lenne számunkra is fontos, hogy ezzel 2 gyerek esetén is kihúznánk a következő 20 évben.

    darksamu: akkor ezek szerint a Váci Greens-szel szemben lévő 2 üres telek is az övék lenne? Akkor tényleg jó nagy fejlesztésre készülhetnek, ide már egy több ezer főt kiszolgáló irodaház(ak)at is felhúzhatnak.

    axioma: igen, most tényleg lefele lenne jó váltani és realizálni pénzben a különbséget, sajnos mi felfelé szeretnénk. Alapvetően én is kihúznám egy ingatlanban úgy is, hogy közben újítjuk fel, csak legyen áram és internet, de a fél éves gyerekünknek muszáj egy bizonyos komfort szintet biztosítani. :)

    attiati: lol, már az első pár sorban a cikkíró is bevallja, hogy milyen hatásvadász cím. :) Ami szerintem még érdekes lehet, az egy másik cikk, amire ebben hivatkoznak, miszerint a fejlesztő még plusz pénzt akart elkérni pár, már korábban lekötött lakásnál, és végül per lett a vége.

    Tel Elek: ráadásul most CSOK-nál talán a használt ingatlanokra vonatkozó szabályozáson is változtattak, tehát szerintem ott is várható, hogy esetleg még jobban elindulnak felfelé az árak.

    Mercutio_: a statikussal még beszélgettünk egy kicsit, miután átnézte a házat, és ő is hasonlókat mondott, szerinte most olyan házak is elkelnek, amik korábban egyáltalán nem voltak piacképesek, évek óta hirdették már őket. Illetve azt mondta, hogy elég sok újépítésű ingatlanban is járt, ahol beköltözés után pár hónappal mondjuk elkezdett repedni az egyik fal, illetve hasonló problémák voltak.

    concret_hp: igen, én is ettől félek, hogy ha mondjuk (most csak a hasamra ütök) veszünk valamit 40 millióért úgy, hogy ebből 15 millió hitel, akkor ha tényleg elindul nagyon lefelé a piac, pár év múlva akár az is előfordulhat, hogy az adott ingatlan csak mondjuk 28 milliót ér, de még mindig tartozunk 13-14 millióval. Persze ha tényleg ott laknánk a következő 20 évben, akkor annyira nem zavaró (csak a tudat :D ), viszont ha innen akarna esetleg tovább váltani majd az ember, akkor elég rossz helyzetben lenne.

Új hozzászólás Aktív témák