Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Drizzt

    nagyúr

    válasz Csabroncka #28595 üzenetére

    Az a kamat, amiről Segal beszél, már majdnem biztos. Vásárlás és lejárat idejétől függően 17.9-19.2% közötti. Ha még valami ultranagy trükköt bevet a KSH év végére, akkor lehet lentebb lesz 0.1-gyel. A 2025-ben kifizetett kamat az kérdéses, de az 5.2-7.5% alsó becslésnek megteszi jelenleg. Sokkal valószínűbbnek tűnik a magasabb, de van azért benne bőven bizonytalanság valóban.
    Én továbbra is úgy vagyok, ha jövő évben nem nőnek a lakásárak legalább ~15%-kal, akkor én beljebb vagyok vásárlási megfontolásból. Ekkora növekedésre meg sok esélyt azért nem látok. De persze ez megint szegmens függő dolog lesz. És fontos lesz nézni a kínálatot, mert hiába van sok hirdetés relatíve, ha olyan dolog, amire igazán vágyom ritkán jön szembe. Idén nem is láttam sok olyan lakást, ami komolyan gondolkodtatott el a vásárláson. De ez megint azért van, mert törekszem a minimális kompromisszumra. Még persze a hitelkamatok változása is érdekes lesz, ez a januártól élő 7.3% THM plafon se változtat nálam érdemben a bérlés vs vásárlás matekon. Persze ha ilyen ütemben megy le a kamat, akkor nyilván eljön az a pont, hogy hitelre újra érdemes lenne, de azért az ütem elég rendesen be fog lassulni. Most pl. a forint reakció a kamatvágás után szerintem némi óvatosságot indokol az MNB részéről. De én sem vagyok jós, csak ötletelek, meg valamelyik irányba döntök, aztán vagy bejön, vagy nem. :)

    I am having fun staying poor.

Új hozzászólás Aktív témák