Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dorian

    félisten

    válasz attiati #24135 üzenetére

    Ne röhögtess, ilyesmire nem számolunk kamatköltséget. Vagy te számolsz azzal is, ha mondjuk nem teszünk konyhabútort a házba, hiszen lehet az edényeket dobozokban is tárolni, akkor mennyit kamatozna az a pénz? :DDD
    Kint áll a ház előtt. Van garázsom, de van benne egy csomó minden más, és különben is egyszerűbb reggel elindulni, este megérkezni, mintha ki-be kellene járogatni.
    Igen, számomra must-have: Azért vettem - épp úgy, mint bármi más eszközöm - mert nagyban megkönnyíti az életem és megtehetem. Ja majd elfelejtettem, van egy másik autóm is, amit a feleségem használ.

    [ Szerkesztve ]

    Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

  • updog

    senior tag

    válasz attiati #24135 üzenetére

    De, beleszámoltam a teljes vételárat is, így van benne össz. 4.6M 5.5 év alatt (még mindig: infla és elmaradt hozamok nélkül).

    Ez olyan mint a Wolf of wall streetben, addig valójában tündérmese hogy el tudnám adni X-ért és annyival beljebb lennék, amíg valójában nem adom el. Lehet hogy elvi hiba de szerintem felesleges levonni az össz költségből a lehetséges eladási árat. Áll benne a vételár (valami 1.3M) és ha holnap felgyújtják a nyugdíjasok, GTK-ra töröm, betiltják az Euro6 alatti dízeleket az országban stb., akkor pont 0-ra esik az értéke.

    "akár használom, akár nem"
    Neked ebben benne volt használat ára is (kopás, benzinköltség), nem?

    Összeadtam a vételár, összes szerviz, összes tankolás, összes parkolás, utolsó autómosás(!) árát is, és leosztottam a 2018 májusa óta eltelt idővel (lehet hogy nem napra pontosan, tökmindegy). Így jött ki hogy éjjel-nappal, parkolóban állva vagy napi 800 kmt menve átlag napi ~2.500-ba kerül, de mondjuk inkább úgy hogy havi 75.000 ha mindent beleszámolok, úgy több értelme van :) De dobd be egy átlagos autós témájú facebook bejegyzés alá hogy egy megbízható, alacsony költségű családi egyterű is elvisz havonta 75.000-t, és olyan tündérmeséket kanyarítanak a költségmentes autózásról hogy ihajj :D ;]

    De szóljatok ha (a vételár dolgot nem számolva, amellett kitartok) valahol nagyon hibázik a számításom.

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

Új hozzászólás Aktív témák