Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Brandynew

    őstag

    válasz Mercutio_ #18519 üzenetére

    Hogy mi? :) Ezt most nem mondjátok komolyan. Mi az, hogy futhat a pénze után, ha eladja másnak a házat a tulaj? Érvényes szerződést ír, nem csak odaadja a pénzt.

    A Ptk. alapján még a szóbeli megállapodás is tekinthető szerződésnek, a vételi szándéknyilatkozat írásba rögzítése pedig kifejezetten kötelezettséget ró a Vevőre és az Eladóra egyaránt. Megértem, hogy sokaknak nincs jogi képzettsége, nem is kell, hogy legyen, de a Ptk. és nagyon sok jogértelmező segédlet szabadon elérhető. Megteheti az Eladó, hogy ezután eladja másnak az ingatlant, de akkor a szerződésben rögzítetteknek megfelelően visszajár a kifizetett összeg (általában a kétszerese).

    Axioma: amit te írsz a száraz pecsétről, az nem arra való, hogy a "hivatalosabbnál is hivatalosabb" legyen a szerződés, hanem a jogszabály egyes esetekben előírja, hogy a szerződést közokiratba kell foglalni, ilyen pl. az ingatlan adásvételi szerződése vagy egy vagyonjogi szerződés. A vételi szándéknyilatkozat esetében nincs ilyen kitétel.

    Sztenly: velem nem kötözködnek, hanem sokszor téves dolgokat írnak a hozzászólók, amelyeket én nem vagyok rest kijavítani, lsd. a jelen esetet.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák