Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • akela91

    addikt

    válasz axioma #16180 üzenetére

    Már értem mire gondoltál, köszi a pontosítást. :)
    Igen, a bullshitnek én se dőlök be. Tudom, hogy ugyanolyan téglát építtethetek mint SIP-et fűtési költség hatékonyságra, sőt... :)

    Egész egyszerűen olyan sokkal több pénz lenne téglából, hogy nem jött ki a matek nekünk, ezért mennék az alternatív megoldások felé. A SIP meg úgy jött, hogy az utcákban, sorra húzza fel ez a cég az igényeimhez hasonló SIP házakat. Ma fogok körbejárni párat egyébként, körbevezet a csávó. Majd rákérdezek amiket pedzegettél azokra.

    Sajnos az az agyagos talaj miatt, ilyen elriasztó 3M(SIP-re) vs 8M(téglára) díjat mondtak eddig az alapra, és még nem beszéltünk magáról az anyagköltségről SIP + tégla és társai. Plusz félek, hogy téglából az életbe nem fog elkészülni a ház. Sajnos nem értek a házépítéshez, és türelmem sem lenne szakik után rohangálni, ezért kénytelen vagyok éppíttető céget, generálkivitelezőt alkalmazni. De ha azt mondod, hogy a fenti igényeimre, nem jöhet ki a jelen állás szerint 15M különbség, akkor utánajárok még pár kört más cégekkel is. :R

    [ Szerkesztve ]

  • akela91

    addikt

    válasz axioma #16180 üzenetére

    A gázkazános részhez: Nem szeretnék gázt bevezetni a házba sem. Hőszivattyúra gondoltam(levegő-víz), 10kw körüli teljesítménnyel amit a napelemes rendszerre kötnénk rá.

    A hőszivattyú képes lehet 1kw -on üzemelni folyamatosan ha csak annyira van szükség?

    Ehhez még nagyon sokat kell olvasnom, de tudtommal ez egy működőképes megoldás lehet, hogy 0 rezsit érjek el fűtésre.

    Tehát Hőszivattyú rákötve a napelemes rendszerre. Ez padlófűtéses rendszerrel működhet?
    Ezzel kapcsolatban milyen tanácsokat tudsz adni?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák