Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • adalbert1

    veterán

    válasz axioma #15797 üzenetére

    Igen, valószínűleg túlárazták, legalábbis a műszaki színvonalhoz képest - de pl. alig van olyan ház, amihez viszonylag normális méretű telek lenne, rengeteg olyan van, hogy akkor 300-400 nm, és olyan szerencsétlenül van beépítve, hogy sehol nincs egy normális egybefüggő nagyobb területed.

    vg: Szerintem egyáltalán nem mindegy, Szadán van olyan kötöttpályás közlekedés, amivel viszonylag gyorsan megközelíthető Budapest? Mert vasútvonalra keresés csak annyit dobott, hogy felszámolták, a gödöllői hév pedig pont elkerüli (nyilván hosszú távon nem tudom, hogy mennyire alakul át a felsőoktatás és a munkaerőpiac, de azért azt előnynek tartom, hogy ha Budapestet nem csak autóval tudod gyorsan elérni).
    Illetve a konkrét ház szerintem túl nagy, azért hosszú távon teljesen más fenntartani egy 150nm körüli házat, illetve egy 400nm-est, vagy akár felújítani.
    A linkelt Dunakeszi házat sem venném meg, inkább azt akartam illusztrálni vele, hogy máshol mit kínálnak a 80 milliós sávban, ennyi erővel 2 megyével arrébb lehet, hogy egy kisebb falut megvehetsz ennyi pénzből, te komolyan az 1 darab szadai házat választanád akkor? :D

    doeeg: én pl. megmondtam az asszonynak, hogy a jelenlegi környezetben számomra az építkezés és a nagyobb felújítás az no go, nem akarok annyit stresszelni a dolgon, az ikerház szintén no go (annyi pénzért nem akarok senkivel közösködni, még ha csak a garázsnál ér össze, akkor sem). Szóval egyelőre gyűjtjük a pénzt, várjuk, hogy milyen irányt vesz a piac, illetve gondolkozunk egyéb megoldásokon (pl. a környező háztömbökben sokan átalakították amerikai konyhássá a lakásukat, és így a régi konyhából lett egy plusz szobájuk - persze ez sem olyan, aminek szívesen nekiállnék).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák