Új hozzászólás Aktív témák

  • Apollo17hu

    őstag

    válasz axioma #4617 üzenetére

    Szia!

    A szerződés megosztása mit jelent pontosan? Erről még nem hallottam.
    Leírom részletesen, hogy mi a helyzet, mert az előbbi hsz.-emnél azért lényegesen bonyolultabb.

    Jelenleg két fundamentás szerződésem van (kedvezményezettek anyám és én vagyunk), mindkettő 4 éves (49+3 hónap), maxos (20.000 Ft), 3,22 M Ft szerződéses összeggel, 3,9(+1)%-os hitelkamattal.
    Amiben eltérnek:
    - módozat: 426; szerz.kötés: 2010.08.25; max. törlesztési idő: 65 hónap (5/5),
    - módozat: 826; szerz.kötés: 2011.06.01; max. törlesztési idő: 57 hónap (4/9).

    -> Az elsőként kötött szerződés idén ősszel jár le, a másik jövő nyáron. Ha lejárt az első szerződés, szeretnék lakást venni 8-9 M Ft-ért. Ehhez még - reményeim szerint - fel tudok majd használni 3 M Ft kamatmentes lakáscélú hitelt, amit a munkáltatóm biztosít. A 2. szerződésre pedig megelőlegező hitelt kérnék, amelynek a hitelét a lakásvásárlástól kezdve (2013 ősz) a 2. szerződés lejáratáig (2014 nyara) magasabb hitelkamattal törleszteném.

    Ha a fentieket összeadom (3 M + 3,22 M + 3,22 M = 9,44 M), akkor a 2. szerződésemnél nem is kell majd kihasználnom a teljes hitelkeretet.

    A fentiek alapján van értelme egy 3. szerződést kötnöm most februárban (nővérem lenne a kedvezményezett, neki nemrég járt le a saját szerződése, és nem tervezi, hogy újat köt)? Nem vagyok tisztában a betörlesztés fogalmával...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák