Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • harry

    veterán

    válasz adm #9217 üzenetére

    - Ha rossz, azt a felületén is látnám, nem? A belső faszerkezetnek milyen gondja lehetne? Alapvetően csak a burkoló lapokra gondoltam.

    - Szigetelésnél azért a külső vakolható kőzetgyapot jóval drágább lenne...
    Az EPS lemez 8cm vastagsággal 2.5m^2K/W hővez.ellenállással rendelkezik (0.032 W/mK), 1450Ft/m^2.
    Szemben egy vakolható, 15cm-es, 0,037-es, nem tudom milyen hőm. ell.sú lappal, ami 4445Ft. A "nem-vakolható" változatokat láttam 1300 körül, de ez meg gondolom nem jöhet szóba (mert nem vakolható...?). Ez a lambda tényező mindegyiknél 0.036-0.0.39 között mozog.
    Miért lenne jobb a kőzetgyapot? "Lélegzik"? Ez miért/mennyire fontos?
    Ilyen 8-10 cm vastagságnál azért nem tudom, elég-e a ragasztás, dübelt is szoktak itt már javasolni (nem tudom, mennyire gond hőhidak szempontjából). No, csak mert ha egy fa felületünk van, arra adná magát, hogy csavarozzak.

    - Tényleg, hangszigetelés: két szobát szeretnék egymástól lehangszigetelni, egymással kb 11m^2 közös felületen. Gondolom, itt megfelelő lenne kicserélni a meglévő (gondolom alap, kisebb sűrűségű) kőzetgyapotot kicserélni egy sokkal sűrűbbre, igaz?
    Hasonló lenne a feladat egy pincében lévő helyiségben a födém hangszigetelésének.

    Theoretically, this damn thing oughta work now.

Új hozzászólás Aktív témák