Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Nerazim

    őstag

    válasz Ispy #83147 üzenetére

    Véleményem szerint jó lenne, ha meglenne már a nyílászárósod vagy legalábbis beszélni eggyel, mert a vakolható redőnynek a külső síkja az a fal külső síkjával kell, hogy megegyezzen és nagyon nem mindegy, hogy a nyílászáród a fal melyik részére kerül. Tudni kellene, hozzá a vakolható redőnytok méreteit és azt megmutatni a nyílászárósnak és ő majd megmondja neked, hogy hova fogja rakni.Kívülre sztem nem is rakhatod, mert nem fog elférni a redőnytok, vhol falközépben lesz a helye sztem.

    A Porortherm nem véletlenül találta ki az NF rendszert. Én biztos nem rakatnék bele habarcs. Ez így van kitalálva, így működik jól, illetve ez neked lesz plusz költség ha raknak közé habarcsot. Aki meg azt mondta, hogy ezzel rosszabb lesz a hőszigetelés, ha nem rak, ez megint hülyeség, mert pont, hogy ott min. hőhíd alakul ki a függőleges fugában azzal, hogy nem a kerámia zár össze, hanem a habarcs. Az NF rendszer pont azért jö, mert így a nútféderek egymásba illeszkednek ezáltal a hideg nehezebben hatol át a falon csúnyán fogalmazva :DDD

    Be my computer.. Baby I'm a user!!

  • Rotyi

    aktív tag

    válasz Ispy #83147 üzenetére

    Lehet félreértelek, de a mienkről van képem az otthoni gépen, délután/este tudok küldeni, a kialakításról.
    A lényeg, hogy a redőnytok be van süllyesztve nekünk a falba, és le van szigetelve (12cm), színezve.
    Igazából az a lényeg, hogy ebben az esetben a rétegrend határozza meg a nyílászáró síkjának a helyét a fal síkjához képest. A párkány és belül a könyöklő szélessége pedig ebből adódik.

    Ami majdnem az, az nem az!

Új hozzászólás Aktív témák