Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gorje

    senior tag

    válasz daninet #113194 üzenetére

    Először is, köszönöm szépen a válaszokat!

    A jelenlegi felállás az, hogy hirtelen költözésbe kerültem és elsősorban "csak" élhetővé szeretném tenni a "ledurrantott" lakást (2 hetem van a költözésig, anyagilag sem tudok annyit ráfordítani jelenleg amennyi kellene...). Akár 1 éven belül is költözhetek újra egy másik lakásba de lehet jó pár év is. Sok a kérdőjel ezzel kapcsolatosan is. Emiatt elsősorban élhetővé szeretném tenni mint említettem. Plusz értéknövelés.

    Az ablakok, radiátorok kb ilyenek [kép]
    Mondhatni a függöny úgy is takarja :D De szeretném érzésre tisztábbá tenni és átkenni azért de 1 alapos sikálás után is megnézném már. Az sem kizárt hogy tavasszal, ablakok cserélve lesznek (most fixen nem mert 26 fok van bent, csak nyitott ablaknál lehet megmaradni. Radiátor szabályzó szelepekhez hozzá sem merek nyúlni kb). A forró radiátort gondolom meg se próbáljam lekenni?!

    Az ajtók javarészt "jó" állapotban vannak, csak mind sárga már. Fürdő ajtaja van alul kicsit felázva szerintem ahol már lejött a festék. Itt is szóba jöhet csere akár a jövőben. Beépített szekrény is stabil csak nem fehér már. Ott a csiszolás elkerülése miatt gondolkodtam fólián is akár?!

    Ja, most ahogy szedtem fel a leceket, látom hogy szomszédtól ázik a fal [kép] ?! Szerintem ott fürdő van pont. Ilyen fal mellé meg se próbáljak jelenleg laminált padlót tenni igaz? Mennyi idő kellhet a probléma megoldása után hogy kiszáradjon/jöhessen a laminált?

    Előszoba, laminált padló kérdés (ja... 4 réteg pvc-t kell feltépnem. Itt valószínüleg aljzatkiegyenlítés szükséges lesz?!). Kicsit félek a bejárati ajtó felőli résztől hogy mennyire kell rá vigyázni. Gondoltam rá hogy elejére rakok szőnyeget + cipőtálca.

    Fürdő is full gyári. A kád maradna jelenleg. Egyedül a lefolyónál van "kikopva". Vaskádat festeni gondolom nem nagyon lehet vagy nem érdemes. A csempék egyben vannak, mivel kéne a legfehérebbé tennem? Padló részt burkoltatnám (nem nagy felület, nem sok pénz)

    WC-t szeretném burkoltatni, új csésze és öblítő. A hátfal ilyen 3 elemes fém talán, azt hogyan lehetne megoldani hogy burkolható legyen?

    Konyha részt burkoltatni szeretném lent ugyanúgy. Gyári konyhaszekrényt kiütném. Csak az a gond, hogy a panelba ilyen 110 széles szekrényt nem nagyon találok. Vagy kisebb vagy nagyobb van mindenhol. Ha meg van ilyen széles, akkor megkérik az árát. Gondolkodtam hogy régi szekrény váza marad és rá új munkapult és 4 új ajtó.

    Mivel nem nagyon vagyok jártas ilyen témában, szívesen fogadnék minden tanácsot, ötletet meg hogy mit mivel hogyan :D :R

    Elnézést ha kicsit kusza és hosszú lett de van dolog most rendesen a toronyban...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák