Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tomio

    tag

    Sziasztok!

    Hatalmas segítséget szeretnék kérni :B
    (Akkorát, hogy csak részben fogom megkapni szerintem)
    Nem vásároltam több éve alkatrészt és most eljött az ideje.
    Adattárolásra kellene [főleg film,zene,kép] egy külső HDD. Na és ez a feladat, olvasok én utána, de ez több év kihagyás után nem semmi.
    "Elvárások"/várt előnyök:
    - 2,5" jó lenne [3,5" csak rendkívüli esetben]
    - 1db USB-n működjön ha lehet [TV-n még nem lesz használva, de idővel valószínű; szóval ez ilyen előre gondolkodás]
    - megbízhatóság! [közel egy évtized alatt felgyűlt film, kép, zene lenne rajta 4-5 HDD-ről összerendezve] Tudom backup, de azért nem mission critical a szitu csak azért mégis adattárolásról beszélünk; tárolja csak, ne veszítse!
    - elérhető legjobb GB : Ft ráció [minél olcsóbb legyen adott tárkapacitás]
    - előzőből kiindulva szerintem 2TB vagy 3TB jön szóba
    Sebesség már nem annyira elvárt, tehát 5400 v 7200; USB2 v USB3, cache 16MB v 32MB ilyesmik. Nem, nem hátrány ha gyors csak az nem elvárás. Adattároló lesz belőle.
    Nem eldöntött, nem ragaszkodom gyári megoldáshoz! Értem ezalatt, hogy külső ház + HDD is jöhet. Fórumhozzászólás alapján még előnyösebbnek is látok egy fém(alumínium) ház megoldást a gyári műanyagokkal szemben. Viszont itt típusszámos HDD ajánlás is kell ami még nagyobb segítségnyújtást igényel.

    Egyelőre WinXP a rendszer, de mint írtam idővel TV vagy bármi egyéb (router például).
    Fizikai boltokat erősen preferálom (garancia ugye, bár NAGYON NEM SZERETNÉM elhalálozás miatt gariztatni, ki szeretné...), szemben a webshopokkal. Ipon a kiszemelt, mert olcsó. Azonban bolt-ajánlóra is vevő vagyok. Igen az ár számít, csak úgy gondolkozom több év után ne maga a fizikailag megfogható merevlemezt vegyem olcsón csak, hanem egy GB-ot/TB-ot.
    Több év utáni nagyberuházásom lesz, amit egyhamar nem ismétlek meg.
    Bármilyen hasznos segítséget fogadok! :R

    [ Szerkesztve ]

    Linux, BSD, ReactOS, MenuetOS, Haiku-OS, Syllable... Van még több is! distrowatch.com/

  • tomio

    tag

    válasz Alex91 #12335 üzenetére

    Nagy :R

    Én úgy számoltam, lehet rosszul, hogy van 1TB, 1,5TB, 2TB, 3TB, 4TB és ezekből a 2TB-os a "középkategória" :DDD
    A jövőbeli tervekhez: (nem, még nincs olyan tv a közelemben se, nemhogy nekem) jól csatlakoztatható legyen bármihez is kell, nem gondolom jó választás a 3,5".
    Tévedek?
    Az adatmennyiség/forint itt értem jobb valamivel, elfogadom.
    Az sokat bonyolít, ha tényleg a viszem bárhova jó legyen és legyen lehetőségem két(három) sebességű csatoló közül a gyorsabbat választanom, beveszem a képbe a FireWire, eSATA lehetőségeket???

    Linux, BSD, ReactOS, MenuetOS, Haiku-OS, Syllable... Van még több is! distrowatch.com/

  • tomio

    tag

    válasz King Unique #12336 üzenetére

    Ide is nagy :R

    "...jobb választás lenne a Passport, esetleg egy 2,5" alu mobilrack+ vinyó kombináció" - ez nem nekem szólt de figyelek mindenre, mert nagyon számít nem sz4rt veszek-e. Vagyon amibe ez lesz. Ha nem tesóm veti fel, több év (2-3) mire belevágok...
    1TB alatt nem, ill. 1TB-ban nem nagyon gondolkozom 1,5TB és 2TB amire számolva jól döntésnek tűnik.
    Bár a réges régi vásárlás miatt lehet már nem aktuális, de a Maxtortól (és ugye a Seagate bekebelezte) távol tartottam mindig magam. Ma Hithachi, Toshiba, WD ami nekem szimpi. Mindezt látatlanba :(
    Van mindhárom??? :F
    Mivel nem vakon vágok bele, felületesen azét tudom, hogy WD-nél van RED, BLUE, GREEN, BLACK. Viszont azzal már nem vagyok képben ez az én igényemhez miként? Tehát én mit nézzek.
    Azt is olvastam van ki-be kapcsolós módszerrel energiát megtakarító, de ez nekem fölösleges motor bántásnak tűnik. Akkor van a nagy energiafelvétel és a motorterhelés amikor felpörgeti a lemezt...
    Álló autót is indítani kerül a legtöbbe, inkább messziről lassú gurulás a piros lámpa felé, mint állva várni a zöldet és megmozdítani a tömeget.

    Linux, BSD, ReactOS, MenuetOS, Haiku-OS, Syllable... Van még több is! distrowatch.com/

  • tomio

    tag

    válasz Alex91 #12339 üzenetére

    Továbbra is nagy köszönet, hogy foglalkozol velem!
    Amikor példának hoztam ismerem milyen WD-k vannak akkor azt tettem azért, hogy ne az legyen: semmit sem konyítok hozzá mindent mástól várok. De azért ha tényleg otthonos lennék a területen nem lepődnék meg azon, hogy "WD Studio". De meglepődöm :DDD Életemben nem hallottam róla!
    Most ott tartok, hogy a te és King Unique közös tanácsára az USB3 már főcsapás. Ez ugye jó USB 2.0-n is? Wikipedia szerint az. Többi még mindig olvasgatás. A WD (csak a WD???) fejpakolgatósdi megoldás kibaottul nem szimpatikus. Ezt én elektronikai kínzásnak nevezném a HDD-vel szemben. Az egy egyenletes, folyamatos forgásra tervezett finommechanikai eszköz!
    A linkelt WD-s fórum pedig majd olvasás alatt lesz (még nem :B ).
    2,5 vs 3,5 pedig nem eldöntött. Mint még szinte semmi...
    Lehet úgy tűnik túllihegem, de nem. Nem véletlen az a több év: anyagiak ugye, sőt most se rajtam áll. Ha már veszek szeretnék jót. Nem bűn ez.
    Azt kell mondjam előrébb, de még messze nem célban.
    Ennek ellenére köszönöm segítőkészséged, és türelmed.

    Linux, BSD, ReactOS, MenuetOS, Haiku-OS, Syllable... Van még több is! distrowatch.com/

  • tomio

    tag

    válasz King Unique #12341 üzenetére

    Továbbra is nagy köszönet, hogy foglalkozol velem!
    Hordozhatóság: 3,5"-hez mindig kell egy konnektor. Ami ugye hülyén hangzik, mert kell az a PC-nek, laposnak, tv-nek is. De akkor is. Viszont ez mégsem fegyvertény. Ha jobb egy 3,5-es akkor jobb és ezt választom. Ha a 2,5-es jobb akkor azt. Persze tudom helyettem nem lehet dönteni, de én meg a hosszú kihagyás miatt bizony bevallom: rá vagyok szorulva másra. :(
    Mac-hez: ahogy Regös Bendegúzunk mondaná: "nem olyan családból származom én"! Sajna. Bár hozzászagolnék és lehet beruházok majd egy használtba, de még egyelőre egy 7éves Toshiba noti legális Windows XP SP3-al. Viszont egy adattárolónál számít ez?! Miért van külön My Book for Mac??? Ez HPFS-el lenne formázva vagy mi a
    Ha az alap MyBook vinyó a fejpakolgató GREEN akkor szerintem(!) másfele kell nézegessek <-> "de tapasztalat szerint adattárként használva sokáig bírják" vagy hagyjam magam meggyőzni. Ez annyira idegen és furcsa nekem, hogy a hozzáállásomon kellene változtatnom; és könnyen lehet ha a gyártó így jónak gondolja akkor miért kéne egy évekkel lemaradt felhasználónak idegenkedni ettől...
    A te és Alex91 ajánlásait követve valami alakul, de a szinte semminél járok mégis.
    Toshiba (Basic, StorExxx széria) vonal ismeretlen, de szimpatikus. Hithachi-t is szeretem és hát ez is ázsia, míg WD amerikai.
    Keret mint írtam jóformán testvéremen áll, így erről nem tudok nyilatkozni mennyire nagyvonalúan hív meg egy rundra. Nem azon fog "garasoskodni", hogy fiktív példa: 26.990 vagy 31.990 de azért jó ár-érték arányt keresek mindig. Most is cél lenne, írtam is leginkább 1GB forintosított ára amit jónak ítélek meg, de ésszerű keretek között, megbízhatóságot szem előtt tartva.
    Már többször linkelted (igen veszem a fáradságot és visszaolvasok) a DeLock egyik házát. Ez járhatóbb út mint a stock megoldások? Jobb hűtés=megbízhatóság, élettartam. 3,5-re is van ház javaslat, meg HDD-javaslat. Nem döntöttem fizikai-méretileg. Sem.
    Bocsánat, hogy ennyire tanácstalan vagyok és még hosszú is :W
    Köszönöm segítőkészséged, és türelmed neked is.

    Linux, BSD, ReactOS, MenuetOS, Haiku-OS, Syllable... Van még több is! distrowatch.com/

  • tomio

    tag

    válasz King Unique #12348 üzenetére

    Óóóó Kösz továbbra is!

    De 1TB-ot se utasítom el!
    És most, hogy már önmagam is soknak tartom a vacilálásom :)) nézem ez alapján lehet Ő a befutó. Te is linkeltél #12268 hsz.-ben 2 YT videót, megnéztem őket és :Y
    Van ilyesmi 1,5 esetleg 2TB verzióban? Nagggyon meggyőző videók és sokat segítettek, hogy mégse legyek annyira elveszve (USB3, kábel, fizikai méret, sebesség, stb)
    Az a jó van még rá (jó)pár napom.

    Mély tisztelet segítőimnek!

    [ Szerkesztve ]

    Linux, BSD, ReactOS, MenuetOS, Haiku-OS, Syllable... Van még több is! distrowatch.com/

  • tomio

    tag

    válasz King Unique #12350 üzenetére

    Hát BonFire hsz-e nem esett jól: már nem kapni :O
    Ez a wdidle3 azért problémás, mert ez egy windows-only megoldás. Se Linux, se BSD, se Mac (valahogy egyszer lesz ilyenem). Azaz kötve vagyok 1 rendszerhez. Olyannyira, h mi van ha majd tv-re dugom?? Akkor ott pakolgatja a fejet nekem amikor kedve tartja? Én meg éppen Pause-t nyomok, beletekerek a filmbe, képet váltok mert kibeszéltük a nézett darabot 5-10 percig; és ekkor ki/beugrik a parkolópályáról/ra a fej?
    Hogy "fejlődött" ez ide amíg nem foglalkoztam ilyen témával? Régebben notebookokba találták ezt ki úgy hogy ha lerántom/esést érzékel egy szenzor CSAK akkor parkolja a fejet. :((

    A tv, meg az idegen rendszerek (és akkor itt maradjunk a Windows-nál, de rendszergazda jog nélkül pl: munkahely, ismerős aki nem telepítget fel plusz cuccokat, stb) esetén ki vagyok szolgáltatva...
    Amúgy 1TB az alja. 2TB amit szeretnék. De lehet 750GB vagy 640 lesz belőle, ha van valami mára kincsnek számító előnyük. Ezek ellenére az lesz ami a legjobbnak ítélt megoldás: akár 1,5TB, 3TB, vagy a végén nem is veszek. Totál elment a kedvem tőle! Ez nem lenne szabad, hogy ennyire bonyi legyen. Nem, nem, nem.
    (#12350) King Unique válasza tomio (#12349) üzenetére - nem maradt le a * magyarázata?!?
    Asztali HDD, azaz 3,5" esetén tartósabb, megbízhatóbb egy merevlemez, fejmozgás miatt főleg? Nézzek azt? Ezeknél meg a ki/be-kapcs gomb az érdekes.
    Maradjak 2,5-nél és a már linkelt DeLock (vagy egyéb) háznál? Bele meg egy nem parkolós HDD: WD RED, Toshiba valamelyik típusa vagy Hitachi vmi. 1 vagy 1,5 vagy 2TB már lassan mindegy is csak jól válasszak más tekintetben. Külön ház előnye, hogy ha kinövöm a belét akkor rakok bele egy másikat.
    Más topikot is nézek, de...

    Linux, BSD, ReactOS, MenuetOS, Haiku-OS, Syllable... Van még több is! distrowatch.com/

  • tomio

    tag

    válasz King Unique #12353 üzenetére

    logout eszembe se jutott... :B
    Ez pedig egy jó cikk!
    Kösz!

    És igen, valóban nehezen döntök. Nem csak itt és most.

    Linux, BSD, ReactOS, MenuetOS, Haiku-OS, Syllable... Van még több is! distrowatch.com/

  • tomio

    tag

    Olvasok, olvasok.
    Írtam, hogy a fizikai boltokat előrébb rakom a webshopoknál. Ezért főleg Iponéknál nézelődök (Aqua, egyéb jobb lenne esetleg?) és egy HDD megfogott, bár nem értem hogy esik ennyire az ára: TOSHIBA 2TB 5700rpm 32MB SATA3 DT01ABA200. Beesett az 1TB-os WD1002FAEX elé!!! (árnövekvő rendezésről beszélek: http://ipon.hu/webshop/group/belso/104/?listorder=1).
    Az 1TB-nyi ár kalkuláció azért viszi a 3,5" felé a döntést. Szerintem a végén ez lesz belőle.
    Annyira bizonytalan vagyok; vagy mégsem. :DDD
    Amit egyelőre állíthatok: elment a kedvem a gyári tokba szerelt megoldásoktól! Magyarázatot nem tudok rá mondani, de az nem vonz. A korábbi hsz-ekben említett NYÁK-ra integrált USB-csatis megoldás kifejezettem zavar -> így már nem egy univerzális cucc. Valamint ez a hsz is megerősít valamelyest, csak ott DT01ACA200 a kiszemelt a DT01ABA200 helyett (még keresem miért is az, mert utána ott a hsz, hogy az felesleges a 7200 RPM miatt pusztán adattárolásra*), illetve látom nem vagyok egyedül a fejcikázástól való félelemmel :K . Ettől félek Click of death.

    Ha azt mondom főleg TB/Ft és USB3 és már nem preferálom a 2,5-t a 3,5-el szemben (egyenértékűek), valamint a hideg kiráz a fejpakolászástól, akkor már határozottabb vagyok? :)) :R
    A kiszemelt jó? :K Nem? :N Hozzá milyen házat?
    Amit nem említettem: panel-proli vagyok, a nyár és a vékony falak (megfejelve D, D-K-i fekvéssel) és a hő jó barátok: állandó vendég nyáron... Ez így azért kizár pár választást, határozatlanság ide vagy oda.

    *de miért ajánlja helyette valaki az általa is ismeretlen 5400-es kistesót :Y

    És közeledik a testvérem hazautazása, aztán egy hét után repül vissza. Kellene egy bestbuy.

    Linux, BSD, ReactOS, MenuetOS, Haiku-OS, Syllable... Van még több is! distrowatch.com/

Új hozzászólás Aktív témák