Új hozzászólás Aktív témák

  • sutszi

    veterán

    Nemrég vettem egy WD MyBook II Home 500GB-t. Nos, még kicsit ferde szemmel nézek rá, de rendben teszi a dolgát. Nekem konkrétan nem tetszett, hogy első alkalommal a konnektorba dugtam először a tápot, aztán be a winyóba és kicsit szikrázott...mivel olvastam hasonló élményről nagyon nem ijedtem meg. Igaz azóta előbb mindent csatlakoztatok, adat+táp, aztán megy a konnektorba.
    A melegedési problémákkal az én tapasztalatom a következő:
    Alapból 40-41fok-on üzemel. Aztán olyan 45-50GB adatmásolás után felment 51 fokra. Az átviteli sebesség 17-24MB/s között változott fájlmérettől függően.
    A FireWire miatt vásároltam ezt a winyót, és a másolás is ezen keresztül történt. Előtte USB-n is kipróbáltam. Nem azt mondom, hogy ég és föld de érezhető a DMA jótékony hatása.
    Ami kifejezetten zavar az az időnként, pl bekapcsoláskor, vagy készenléti állpotból való ébredéskor kiadott hang. Mintha valami robotkar mozgását szeretné utánozni...

    Eddig nem volt dolgom FW kábellel. A 4 pólusút tudtam milyen...Aztán a megvásárlás után derült ki számomra, hogy létezik 6 illletve az FW 800 esetén 9 pólusút használnak...
    A dobozban adatak egy USB és egy 6/6-os kábelt...Kifejezetten örültem mikor láttam, hogy a Notin 4-es van. Na akkor gyorsan megnéztem neten hol és mennyiért lehet 4/6-os kábelt venni. Kicsit bosszantott, hogy 2-3 ezerért vesztegették őket...
    Ez most nem reklám akar lenni, de lévén hétvége volt és türelmetlen is voltam, elmentem a TESCO-ba ahol 1190Huf-ért vettem egy Hama 4/6-os kábelt, ami a leírás szerint aranyozott a jobb vezetés érdekében...Nos, ez számomra abszolút másodlagos, a kábel hozta amit vártam tőle...

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

Új hozzászólás Aktív témák