Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szesa

    senior tag

    Sziasztok!

    Lightinthebox-os rendelésem volt, meglepően gyorsan megjött a csomag (DHL Exp) jelenleg vámkezelésre vár. DHL küldött emailt hogy ezt azt adjak meg. Nem paypalos volt es nem is utalás hanem sima bankártyás fizetés. Akkor megneztem a számlán felkerült hogy az összeg "zárolt" állapotban van tehát a tranzakciót megkezdték, gondoltam Oké.
    Közben a csomagot neztem es már tegnap este itt is volt ma meg kaptam a DHL-től a vámhoz szükséges emailt.

    Es gondoltam, hogy a bankból lekérek vmi igazolást a fizetésről amit eljutattok a DHL-nek, és ekkor azt láttam, hogy az összeg az még mindig zárolt állapotban ott van a bankszámlámon, és nem került elutalásra!
    Ezt nem értettem, telefonon beszeltem a bankkal es azt mondtak az összeg tranzakcióra készen áll és arra vár hogy az utalás megtörténjen (de a lehívást ezt a túloldalnak- az ő bankjuknak - kell kezdeményezni).
    Ez egy hete így áll, a csomag meg közben megjött, én meg nem tudok fizetési bionylatot mutatni a DHL-nek igy nem tudom átvenni (vámkezeltetni).
    A weboldalon meg csak Delivery Confirmation -van hogy kézhezkaptam az árut, és a Payment-re meg azt irja, hogy success!
    Igy most ezt én teljesen nem értem...

    Rendelt már vki a lightinthebox-rol?
    Vagy én valamit kihagytam esteleg a DHL-nem is kell elküldtenem a fizetési igazolást csak egy levelet amit a rendelésról küldtek?

    Tudna valaki gyakorlatt felhasználó tanácsod adni, hogy ilyenkor most mi van?
    (irtam nekik az ugyfélszolgálatra is).

    Vagy lehet, hogy csak akkor vonjak az összeget ha megkaptam a csomagot es Delivery Confirmot nyomok addig meg csak zárolt?

    Előre is kösz!
    Üdv

    -

  • szesa

    senior tag

    válasz Lampard19 #28615 üzenetére

    Thx végül igy tettem ami volt info azt kültdem .
    A kinai supportra is irtam, es eleg fura dolog történt mert leirtam, hogy nem hivtak meg le az összeget, kb 1 óra mulva a tranzakció megtörtént...de lehet hogy ettől függetlenül is ment volna.
    Szoval igy végül a bizonylatot is tudtam küldeni.
    Most ott tart, hogy vamkezeles alatt van bár választ még nem kaptam semmire gondolom működik a dolog...
    Vámkezelés több nap?
    Itt az előbb láttam valakinek pár óra volt...
    Üdv.

    -

  • szesa

    senior tag

    válasz szesa #28674 üzenetére

    Meg is jött a csomag, összesegeben kb 1 hét volt az egész...

    -

Új hozzászólás Aktív témák