Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • k.kristof

    őstag

    válasz KamuMazsola #41371 üzenetére

    Nem kevert ide senki politikát rajtad kívül. Másrészt gondolod, hogy a raktározás ingyen van, a szervízháttérhez az alkalmazottak felkészítése, az alkatrészek beszerzése, az esetleges cseretelefon biztosítása, stb ingyen van? Ne válaszolj, költői kérdésnek szántam.

  • maj-viktor

    őstag

    válasz KamuMazsola #41371 üzenetére

    Akkor majd én nevezlek olcsójánosnak!

    Képzeld el, egy boltot fenn kell tartani! Ha mindent hivatalosan csinal, akkor van:
    pl. bérleti díj - rezsi
    Aztán van építményadó is éves szinten! (ha bérled, akkor persze nem téged terhel közvetlenül)
    Vannak alkalmazottak, melyeknek a bérét ki kell termelni / járulékok (TB, nyugdíj)!
    Van egy csúnya ÁFA nevezetű dolog, amit bár nem közvetlenül éri az eladót, de átterhelve a vevő fizeti meg és így be kell építeni az árba!
    Egyes termékek esetén van "környezetvédelmi díj is", ARTISJUS ADÓ... és még 1000 dolog, amit most nem említek... csak egyszer vállalkozz Magyarországon és megérted miről beszélek!
    Ja és egy bolt / vállalat azért csinálja haszna legyen ugyebár!

    Ha magad akarod megoldani a beszerzését.. rajta! Magánszemélyként nem kereskedelmi mennyiséget behozhatsz! magadnak - saját célra!

    Vagy ott a csoportos rendelés alternatíva, melyet szintén nem a 2szép szemedért csinál valószínűleg az adott emberke (ő is minimális haszonért, megvannak a "kapcsolatai", hogy jóáron beszerezze nagyobb mennyiségbe és így olcsóbban tudja adni, mintha te egyedül egyénileg rendelnéd), de általában azért olcsóbban jössz ki, mint a magyar bolti árral (bár sosem rendeltem így, stb. csak átlátom a helyzetet)

    Aztán amúgy még ott volt ugyebár a magyar jogszabályok vonatkoznak a eladóra / boltra... így pl. 1év garancia biztosítása, stb.

    Szóval ezt gondold végig és utána fikázd a " magyar BOLTOKAT"...
    Röviden: Agyon vagyunk adóztatva! (politikamentesen írom)

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

Új hozzászólás Aktív témák