Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cekkk

    veterán

    válasz RVR400 #18658 üzenetére

    Kedves fórumtársam nem tudom mi a problémád.
    Ha unión kívülről érkezik valami neked mint magánszemélynek fizetned kell áfát+vámot, ugye le van írva, hogy mekkora összegtől mit mennyit és hogyan.
    Na most, ha egy telefon megérkezik és átcsúszott, te pedig nem fizettél ezért áfát és nem jelentetted akkor lényegében mondhatni áfa csalást követtél el. Abba ne menjünk bele, hogy miért csúszott át.
    Én személy szerint a legutóbb három dolgot kaptam, egy Számviteli bizonylatot amin szerepel a vámteher a csomagszámom és még két szám és természetesen egy összeg, a másik egy nyugta 1220 forintról a vámolási szolgáltatás költsége és egy vámárú nyilatkozatot. Ezzel én tudom igazolni, hogy kifizettem utána mindent.
    Ha kiküldöm és újra vám elkerül vissza jövetelkor akkor ezzel tudom igazolni, hogy igen én fizettem. És el is kérhetik, miért ne kérhetnék el, az, hogy innen küldted ki és jön ugyan oda nem jogosít fel a áfa bennem fizetésére.
    Kérlek mutasd meg nekem azt a jogszabály ami lehetővé teszi azt, hogy egyszer ide bekerült bármi áfa és vám nélkül azt kiküldve és ugyan arra a címre vissza küldve vám és áfa mentes legyen. DE mondom olyat ahol le van írva, hogy ki nem fizetett áfa és vám után is áfa ás vám mentes a visszáru. :R

Új hozzászólás Aktív témák