Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MrChris

    nagyúr

    válasz Naturalist #2128 üzenetére

    Szkeptikus vagyk, ezekkel az EU szabályozásokkal pl amit az autókkal műveltek szűklátókörű (de inkább ostoba) motorszabályozásnak az lett az eredménye, hogy óriási SUV-okkal lettek tele az utak amik még egy villanymotort és akkupakkot is cipelnek, üzemanyag használat nulla csökkenés.
    Bevezették az energiatakérkos világító testeket, kiszorították a 100%-ban újrahasznosítható izzókat. Hosszú élettartam helyett egyre gyorsabban mennek tönkre. Mára általában csak 10-12-15ezer óra az élettartam, ezt is csak alsó korlát szabályszigorítással érték el. Emlékszem, hogy 20-30-50 100ezer óráról volt szó. Viszont alig/semennyire sem újrahasznosítható anyagokból gyártják, egy marék műanyag hulladék marad utánuk. Ezeket igen sok energiával gyártották, gyanítom jóval többel mint az izzókat, mindezt azért, hogy energiát spóroljunk. Ugyanakkor ennél sokkal több energiát lehet számolatlanul az elektromos autóba tölteni. Ez kissé ellentmondásnak tűnik.
    De ezernyi egyéb dolog van ami környezetszennyező, vagy energiapocsékolás, de iparilag tömegesen gyártott szemét vagy tevékenység.

  • Rive

    veterán

    válasz Naturalist #2128 üzenetére

    ... Egyes gazdasági és politikai erők...

    Cirka másfél évtizede próbálom a sötétzöld őrülteket figyelmeztetni, hogy a dogmává heggesztett 'megoldás' amellett, hogy nem megoldás még veszett sokba is kerül, amit nem mindenki (nem minden ország) tud megfizetni, és mivel természetesen végül valahol a z'emberek fogják kicsengetni az egész kalandozás árát: hát az egész 'zöld' dolog ellenpólusának kitermelődésében fog a dolog kulminálódni, emberöltőre vagy többre megakasztva a tényleg hatékony lépések megtételét.

    Voltam ezért már maradi hülye, őrült, olajlobbi-ügynük, akadékoskodó vadbarom, meg minden efféle.

    Most, hogy pontosan az történik, amire (messze nem csak én) figyelmeztettünk anno, gondolom leszek még mondva sokkal csúnyábbnak is.

    De az, hogy a sötétzöld csodamozgalmároknak nincs és igazából sosem volt igaza és ez így szimplán nem fog működni természetesen majd csak akkor fog felmerülni, ha már minden más lehetséges magyarázat elfogyott.

    [ Szerkesztve ]

    /// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

  • Szevam

    aktív tag

    LOGOUT blog

    válasz Naturalist #2128 üzenetére

    4. pont: Ez kifejezetten érdekel. Eddigi tudásom szerint korábban meg volt határozva, hogy bizonyos, nagyságú mezőgazdasági területeknél kötelező volt néhány sor fával elválasztani a másiktól. Ezt nagyon sokan nem csinálják, mivel a terület nyeréshez inkább kiírtották a fákat. Még nem olvastam a Nature restoration law után, de gondolom benne lenne ennek a visszaállítása is. A nagy kérdés csak a betartatás :).

    #2132Naturalist
    "Az SUV felemelkedésről az amerikai CAFE szabályozás kiskapuja tehet részben..."
    Mondom én, hogy a kiskapuknál van a gonosz... :((( :W . Szerintem az az egy baj van az egésszel, hogyha kiskapu nincs - pl.: no tolerancia bármivel is szemben - akkor sokan fenyegetve éreznék magukat, ami lehet negatív irányba húzná a dolgokat.

    Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

Új hozzászólás Aktív témák