Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ronaldo

    őstag

    Üdv minden konzolosnak!

    Komolyan gondolkozom egy Xbox 360-on, ám vannak bennem még kételyek amiket le is írok.


    1. Elsősorban a hack. Egy mezei júzer akinek még sosem volt konzolja (ezt a szerepet magamnak szánom) meg tudja-e mahinálni úgy a szerkezetet hogy ne csak a méregdrága eredeti gémek fussanak rajt.

    2. Másodszor pedig a multi kérdése. Mi kell hozzá? Ha jól sejtem ettől az újfajta hacktől még megy a multi. De az a live marhaság is mindenképp kell?

    3. A kontroller kérdése. Elsősorban gamepaddal is nyomható gémekkel játszom majd rajt (PES, Fifa, Nhl, Nba, Madden, estébé) de pl. Most Wanted (illetve Carbon majdan, szóval az NFS) hogy fog kinézni? Mert én megszoktam hogy egykézzel és a három középső (szóval a két szélső kivételével) irányítom a nyilacskákkal a tütüt. Ez egy ilyen kontrolleren hogyan néz ki? Mert van nekem Logitech Dual Action két analógos padom, amivel nem igazán tudtam megoldani az irányítást. Más a nyomáspontja a gomboknak mint a billentyűé és ez zavart.
    Ergó létezik esetlegesen más alternatíva is kontroller terén? (a 25 ezret kóstáló kormányon kívül) Azt elvileg tudni vélem hogy usb-vel rendelkezik, szóval sima usb-s egér meg klaviatúra csatlahoztatható. Erről szó is esett a fórumon (mert ezt a konzolos topicot nagyjából végigolvastam. Onnantól kezdve ahol xbox360ról szó lehet), de valóban csak a multimédia funkciók ellátására használhatóak ezek a perifériák?

    4. Egy Eizo Nanao FlexScan T966-os (21') CRT-vel szeretném használni. Szép képet kapok, vagy felejtsem el a hdtv élményt?

    6. És egyben legnaívabb kérdés. Vajon a PS3-al szembeállítva miket lehet várni? Nagyon foglalkoztat a kérdés, hogy technikailag vajon fejlettebb-e (cpu és grafika terén, a blue ray-t lesz/rom)

    Esetleges válaszra méltatóknak köszönöm előre is! :)

    További jó fórumozást!

  • ronaldo

    őstag

    sziasztok. lenne pár gyorsláma kérdésem.

    grafikában már utolérte a pc high-end a konzolokat(xbox, ps3)? mert ezt a crysist most nagyon nyomatják, meg ahogy láttam cod4 screeneket, az sem lett csúnya. de nincs összehasonlítási alapom, csak annyi, hogy proci szinten már beérte a pc a konzolt (quad core procik) a vga-ban meg túl is nőtte, ha jól figyelem. persze ez nem minden, mert kérdés mennyire használja ki a cuccban rejlő erőforrást az adott játék, ami mindig a konzol előnye volt, hiszen arra komolyabban optimizálják a programokat... szóval a kérdés adott, szerintetek?

    a másik, hogy xboxot vagy ps3-at érdemesebb venni? bár ahogy keresgéltem, egér meg billentyűzet fogadására szolgáló adapter csak xbox 360-hoz van (xcm-féle xfps 360 cucc), de hosszabb (+1-2év) távon a ps3 erősebb hardvere hozhat a konyhára valamit, nem? vagy már most is komolyabb a grafikája egy ps3 játéknak?

    meg akinek esetleg van xcm-féle adapter, az miket tud elmondani róla? minden játékhoz remekül megy (elsősorban fps-ekhez érdekelne, de az autóst is jobban szeretem billentyűn játszani, a sportjátékoknál persze alap a gamepad)

    ha valaki részletesen válaszolna a kérdéseimre, azt meghívom egy sörre, ha arra járok :D

  • ronaldo

    őstag

    válasz mad1 #3612 üzenetére

    no igen, pc-t nem akarok ilyen fronton fejleszteni (noti van tervbe véve, de annak meg nem a játék a szakterülete), a gf6800-on meg még elszalad pár mostani game, de nem akarok lemondani az újdonság érzéséről sem :)

    ahogy lesem, a 40gb-s ps3 (amit ha minden igaz Alvin is vett) már 100k alatt kapható. a játékok mindkettőhöz elég drágák, talán xbox tényleg picit olcsóbb.

    a címekkel kapcsolatban meg, ha az electronic arts játékok kijönnek ps3-ra meg a konami is kidobálja a pest, akkor a több cím engem nem győz meg. annyira nem vagyok játékfanatikus, a földtől túlságosan elrugaszkodott (éliengyilkoló szörnyöket amortizáló) játékokat pedig kifejezetten kinőttem már.

    a topicban olvastam, hogy vannak helyek ahol lehet játékot csereberélni (bólt). ez hogy megy? "használt" játékot csak "használtra" cserél a bolt (tehát amit már valaki bevitt) vagy zacskóst is bontanak? egy használt mennyit ér? gondolom nem 1:1-ben cserélik.

    a ps3-nál jól jönne a br (eléggé csípom a hd videókat) meg a wifi is, mert van itthon router. billentyűzetet/egeret csak bt-st lehet rákötni, vagy az usb-n is eszi a klavit meg a rágcsálót?

    utolsó: 21'-es eizo crt-n használnám. érdemes váltani?

  • ronaldo

    őstag

    válasz mad1 #3616 üzenetére

    válasz a #3615-re is:

    egyelőre úgy áll, hogy ps3 lesz. ott mi a helyzet a képfrissítéssel? van 19-es philips tft is, de annak (meg úgy ámblokk a tft-knek) a színei nem tetszenek. ez az eizo pöpec ebből a szempontból, ráadásul 720p-t és 1080p felbontást is tudja elvileg (és nem 50hz-en), amennyiben nem néztem be valamit.

    a br - blu-ray :)

  • ronaldo

    őstag

    #3623: szerintem félreértettél, az fps-ek pont nem hatnak meg, alig van egy-két cím ami érdekel abból a kategóriából. ámbár most csak a cod4 jut eszembe. a pc-vel biztos nem járok jól, mert ha legközelebb veszek valami számítógépnek nevezhető dolgot, az noti lesz. legközelebb asztali gépre csak a lottóötös után költök.

    nhlt, nbat, maddent, fifát, pest szoktam sokat nyomni meg az autós játékokkal szoktam több időt eltölteni pl. mcrae rallik, nfs széria, meg a gran turismo 3-at(?) láttam és próbáltam régen konzolon.

    az meg, hogy nincs rá törés nem különösebben zavar. nem is írtam, hogy szempont lenne nálam. nem mondom,ha választhatnék 4-5 ezres és 14-15ezres játékárak között, akkor az előbbit választanám.

    #3624: a crt-vel mi a baj? lassú vele, csíkod húz, akad, vagy miért felejtsem el? hd minőségű videókat is ezen szoktam néhanapján nézni, tökéletesen tűéles, megkockázom, hogy szebb, mint egy lcd tv-n. ugyanakkor nem olyan csillagászati összeg és megfelelő képfrissítéssel viszi a nagyobb formátumokat is ( 2048 dots × 1536 lines @ 80 Hz )

    vagy valamit nem veszek figyelembe? :O

    ilyen hidegben jeges teát? finn-e vagy? :)

    [ Szerkesztve ]

  • ronaldo

    őstag

    válasz Alvin_ti4200 #3627 üzenetére

    Ja értem. Hogy nem lehet rákötni... akkor marad a 19'-es TFT. Az LCD TV-vel az a bajom, hogy filmnézésen meg leendő nextgen konzol használaton semmire nem tudnám hasznosítani(minimum még 2010-ig). Filmekből meg legalább 80% a divx (mivel én a dvd-t nem tartom annyival jobb minőségűnek, mint amennyivel nagyobb) a maradék HD. Ahhoz meg azért nagy luxus lenne 200-300 kilóért egy LCD TV.

    a PS3-mal egyébként lehet netezni meg ilyen nyalánkságok?

  • ronaldo

    őstag

    válasz (Kolombusz) #3633 üzenetére

    "Értem én, de meddig van nyitva?" Szerintem nem egy LCD TV-re gondolunk :) Nagy dilemma ez. 140-150k-ért, de talán 200 alatt is alig(=egyáltalán, de azért ezt nem jelentem ki, nem ismerek minden szőnyeg alatt surranó márkát) kapni 32" körüli Full HD képes tv-ket. Ugyanakkor ha kicsit lejjebb viszem a képátlót és 24"-al is megelégszem, akkor akkora monitort kapok 1920x1200-as felbontással, akár 110-120 ezerért is és nem hannsGt, hanem Dellt mondjuk.

    [ Szerkesztve ]

  • ronaldo

    őstag

    válasz (Kolombusz) #3636 üzenetére

    Lehet, hogy sznob vagyok, de 1388x700 valamennyi felbontású 32 colos tv-ért nincs pofám 150 ezreket kiadni :) De ahogy néztem a Samsung, Sharp, Sony 32-es tv-ket az új panelek, amiknek jobb a kontrasztarányuk, fényerősségük, válaszidejük (ergo szebb a képük) bőven 200 körül vannak, és sehol a Full HD.

    #3637: A 24' szerintem még az a lélektani határ, amit pc-hez is tudnék használni (cad programoknál pl. kifejezetten jó, mert néha a 21'-est picit kicsinek érzem) de a 82cm-t már aligha tudnám ilyesmire használni. Amúgy természetesen wide képernyőről beszélünk a 66cm-s esetén is. Így nem értem mi a baj a 16:9-el. De ha valamit én beszélek félre, javíts ki.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák