Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Yummy

    tag

    Valaki segítsen :)

    Most értem a végére A széthullott birodalom sorozatnak, aminek az utolsó kötete ugye a Tövisek Császára. A végével van egy kis problémám, nyilván velem van a baj, de nem teljesen értem. Innen spoilerbe írom, hátha valaki fel tud világosítani.
    Nos ugye az utolsó fejezetekben, betört a Holt király aki mint kiderült William volt, bár ezt már korábban sejtettem. Végül is ö miért lett az akit a végén láttunk? Mert Jorg félt megmenteni őt? Mert úgy gondolta nem akarta igazán megmenteni? Ez nekem nem teljesen világos itt. Aztán amikor ugye Jorg használta a milliók akaratát és megtudta ölni, azt az egy utat látta jónak, hogy megöli magát és valahogyan megmenti, mert örökre kísérteni fogja? Mert amikor Jorgot leszúrta Chella és átkerült a másik oldalra, kitépte magát a tövisekből és mindketten meghaltak, bár itt írta azt is, hogy soha nem is volt a tövisekben, hanem elbújt. Igazságot miközben égett magához szorította. Ezek azok a pillanatok voltak amiket megbánt az életében mert tudta ezekért nem küzdött eléggé? Aztán írja a fejezet, hogy Williammal ismét találkoznak, ott a kutyus is és beszélgetnek miután ezeket a dolgokat megtette. Meglátják az építő kereket amit elforgatva rendbe jön minden, ami elvileg nincs is ott. Se kerék se semmi. A végén pedig Jorg is építő szellem lesz. Velem van a baj de ez nekem nagyon nem áll össze egy egésszé. Valaki ki tudná fejteni mi ez az egész?
    Előre is köszönöm!

  • Yummy

    tag

    Szeretnék könyvajánlatot kérni tőletek :)
    Szeretnék valami jó kis fantasy-t olvasni, bár mostanában is ezeket olvastam, de most olvasnék valami mást.
    Amiket eddig olvastam és nagyon tetszettek fantasy témában:
    - G.R.R.M - tűz és jég dala sorozat
    - Brandon Sanderson - Ködszerzet sorozat, könyvek.
    - Brandon Sanderson - Elantris
    - Brandon Sanderson - Leszámolók 1-2.
    - Mark Lawrence - Széthullott birodalom trilógia

    Legutóbb Sandersont olvasgattam, most végeztem az Elantrissal. Nekem kicsit sok volt a vallás és a politika (ez a ködszerzetben pont jó arányban volt).
    Szóval ha tudnátok ajánlani valami olvasmányosabbat, kevésbé vallásra és politikára támaszkodó könyvet azt megköszönném :)
    Nem feltétlen sorozatra gondolok, jók önálló könyvek is. Előre is köszönöm :)

  • Yummy

    tag

    válasz adamkaa777 #4572 üzenetére

    Fantasy is lehet vagy csak sci-fi?
    Pont en is nem regen olvastam amiket megneveztel. Irok parat amik nekem nagyon tetszettek.
    Ajanlom Brandon Sanderson sorozatait, az abszolut kedvencem a Ködszerzet trilogia (Mistborn). 6 kotet itthon, de szamomra felejthetetlenek.
    Egy kicsit gyermetegebb a Leszamolok trilogia (The Reckoners) ,ez egy young adult sci-fi sorozat, de nagyon jo ez is.
    Egy nagyon jo fantasy sorozat a Szethullott birodalom trilogia.
    Most sci-fi amit olvasok a Hyperion es a Hyperion bukasa, ezek is nagyon jok eddig :)
    Tobbet nem irnek roluk, molyon ugyis utana nezel ;)

  • Yummy

    tag

    válasz adamkaa777 #4641 üzenetére

    Ha minden igaz en ajanlottam :) A nyelvezetevel nekem is meggyult kicsit a bajom, keves szepirodalmi stilusban irt konyvet olvasok ez lehet a baj :) A zarandokok tortenetei kozul nekem Sol Weintraube tetszett a legjobban ;)

Új hozzászólás Aktív témák