Új hozzászólás Aktív témák

  • tildy

    nagyúr

    válasz ferkoboy #632 üzenetére

    Igen én is fél és egy éves lencsékről beszéltem. Igaz , keményekről. (te meg ugye nem írtad, hogy lágyról írsz)
    Kényelem komfortérzet tekintetében hidd el, nekem sokkal kényelmesebb volt a kemény, mint a lágy. MEg kell szokni, ez igaz, de utána sokkal jobb érzés, hogy nincs semmi ami rá lenne tapadva a szemedre. Szóval kényelem tekintetében az első két hét a kényelmetlen a keménynél. Utána nem is érzi az ember, hogy ott van valami.

    Én is akartam egy félkemény vagy asztigmatikus lágy lencsét , de a szemészeti klinikán nem ajánlották nekem. Én meg ugye oda jártam.

    -1.25/-1.00 dioptriával valószínűleg neked meg sem csinálnák normálisabb helyen a műtétet. Nem vállalnák be egyszerűen.
    200k-ból az én -8 dioptriás szememet ''szinte'' nullára korrigálták(azért szinte, mert ugye a bal az hol jó, hol pedig kicsit rosszabb, de még így is megérte!)

    Szóval bár nekem nem lett a bal tökéletes (a jobb az az), mégsem kell szemüveg. És bizony elég sok dioptriát leszedtek. Én is paráztam előtte kicsit, de elegem volt már a lencsés nyűgből. Azóta élem életem nyugodtan;) Ja és annyira parás voltam, hogy a bevágós (lasik) módszert be sem mertem vállalni, prkzva lett a szemem, hullámfrontelemzéssel vagy mivel.

    [Szerkesztve]

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Új hozzászólás Aktív témák