Új hozzászólás Aktív témák

  • ThoSi

    csendes tag

    Hali!

    Volt szerencsém egy ilyen fényképezőgéphez jutni.
    Szerintem igen jó. A Z2-essel nem tudom összehasonlítani. Egy fényképész barátom amikor Z2-t akartam venni, lebeszélt egy kicsit drágább Canon felé, de az egyetlen kifogása a képstabilizátor hiánya volt a Minoltával kapcsolatban.
    Ebben van az is.
    Nem vagyok nagy fényképész, de azért egy pár éve használok digitális gépet (3MP/3x opt zoom saját, illetve 3MP/10x opt zoom-os gép fordult meg gyakrabban kezeim között).

    A képstabilizátor, illetve a zajcsökkentés rosszabb fényviszonyok között igen sokat segít. Volt olyan, hogy csodálkoztam korábbi tapasztalataim alapján, hogy vaku nélkül hogy sikerült ilyen tiszta és éles képet csinálni (természetesen kézből). 0,5-1s körüli záridőnél még rendszeresen tudtam kézből fényképezni anélkül, hogy homályos lett volna a kép.

    Tetszik a fókuszkeresése, néha mintha gondolatolvasó lenne...., persze egy kis túlzással.

    Volt már egy-két műszakilag hasonló paraméterű gép a kezembe, de ez messze jobbnak tűnt idáig, és nem bántam meg, hogy a Z3-as társam lett.

    Ha jól emlékszem a Z2 mintha tudott volna 800x600-ba mozgóképet, ez már csak 640x480-ban (két minőségben), és 320x200-ban tudja.
    A ház még mindig műanyag, (nem ismertem Z2-t), bennem legalábbis nem kelti a túlzottan műanyag ''gagyi'' érzetet, bár talán lehet több fém benne. Az optika elég halk (bár pl. mozgóképbe ez is behallatszik). A vakuja nagyon tetszett, teljes sötétben 5-6 méterről még tisztán megvilágította a garázsajtót, kivehető részletekkel.

    Ami talán hátrány (bár nem Z2-höz képest), hogy kicsi az LCD kijelzője, és külön kell átkapcsolni az EVF-re és vissza. Akkuideje jó (2300mAh akksikkal), 260 kép ellövése után (ebből mondjuk kb.25 volt vakus), ezek visszanézése után is csak a biztonság kedvéért töltöttem fel újra az akksikat. (Ami mondjuk furcsa volt, hogy néha a 30-40 képtől számítva felvillant az akku kevés jel, de aztán eltűnt).

    Ha van konkrét kérdésed, írj, megpróbálok rá válaszolni.

    ThoSi

Új hozzászólás Aktív témák