Új hozzászólás Aktív témák

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz PapaMaci #498 üzenetére

    Vegyészhallgató vagyok az ELTÉ-n, amatőr elektronikás, számítógép-megszállott, hobbivasutas, zenekedvelő.

    A reál tudományok sosem álltak távol tőlem, mondhatni a fizikát és a kémiát imádom.

    A vonósnégyest illetően erre még nem is gondoltam... De ugye, hogy elegendően nagyszámú vonós sokkal kellemesebben szól? :)

    #499: Szerintem attól, hogy neked személy szerint nem tetszett, nem kötött le, attól még Bartóknak is van, méghozzá elég komoly zenei értéke! Az, hogy tetszik-e, vagy sem, az beállítottság, aktuális hangulat kérdése / függvénye... Én a barokk zenével vagyok így: egyszerűen nem tudom hallgatni, számomra unalmas, mindig túl ''vidám'', gyermeteg. De csak számomra. Attól még hatalmas zenei értéke van, különben nem hallgatnák több millióan. Sőt! Általában mindenkinek barokk mű az első komolyzenei élménye: gondolok itt Vivaldi - 4 évszak c. művére.

    Nekem tehát tetszik Bartók. Pont az a fanyar érzelemvilága. De hát azért vagyunk emberek, hogy ne legyünk egyformák.

    Bizet - Carmen... Szerintem is nagyon jó zenemű!

    HGyu

    [Szerkesztve]

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

Új hozzászólás Aktív témák