Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mike88

    senior tag

    válasz mexel #4878 üzenetére

    Igen, Openelec van telepítve. Mitől más...
    Céleszköz, kisebb helyet foglal a rendszer, jóval kisebb a hardverigénye, kevésbé terheli a processzort, kevésbé terpeszkedik el a memórián, (eleve androiddal terhelni egy vasat csak azért, hogy azon kodi fusson, nincs túl sok értelme) s ha ezen a vonalon indulunk el, mert hogy ENCORE kimondottan Kodi miatt akart egy eszközt, akkor nem kényelmesebb, ha bekapcsolsz egy boxot, s a Kodi bootol be, s persze teszi ezt pár másodperc alatt? Van kadenciahelyes lejátszás, automatikus a frekvenciaváltás. Mindenféle addon és egyéb nélkül készíthetsz teljes rendszer mentést, beleértve a telepített kiegészítőket, az adatbázisod stb. Ez így általánosságban az OE vs. kodi-android témakörben, biztos van még ezer előnye, túl tudományosan nem tudok belemenni a témába. Wetek előnyei közé lehet sorolni (szembeállítva egy tucat androidos boxal) egyrészt az általad említett tunert, másrészt, több op.rendszer használatát, e2, ubuntu stb. (meg a szeretett android), OTA frissítés, akár automatikusan, magyarul kapsz szoftveres támogatást.

    Értem mit szeretnél mondani azzal, hogy "ha jól látom dual core". Igen, de nem minden ám a magok száma, önmagában nem váltod meg vele a világot. Értem én, hogy akár 4K, de ha nincs rá igény, akkor mitől több egy hardverben jóval erősebb androidos box a Weteknél, ha egyszer a Wetek OE-vel megbirkózik akár BD iso-val is, a szerény (és valóban szerény) 2 magos processzorával, s szintén szerény GPU-val? :)
    Lehet, hogy androidos boxok terén is türelmetlen voltam, 4 évig küzdöttem velük, majd feladtam. Soha ne mondd, hogy soha, de soha többet...

Új hozzászólás Aktív témák