Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vargalex

    Topikgazda

    válasz brazos #34381 üzenetére

    Azért kodi alá sem ördögtől való dolog az nfo file szekesztése, kiegészítése, stb. Szóval, nem teljesen értem, hogy mennyivel könnyebb a dolgod.

    Alex

  • brazos

    senior tag

    válasz brazos #34381 üzenetére

    Ahogy előbb említettem, nálam a kodi-18.9-ben a filmek, sorozatok, mint fájlok vannak csak a Kodi-hoz hozzáadva,


    így az egyes filmek-sorozatok-ban csak a film és a trailer fájlok láthatóak, nézhetőek a Kodi-ban, szöveges ismertető, képek nélkül. Továbbá emiatt a Kodi főképernyőjén sincs Film és Sorozat menü sem.
    Én így szoktam meg, nekem ez megfelelő. Ha kell az a fránya film-sorozat ismertető szöveg is, az említett tinyMediaManager-ben megtalálom, a programot elindítva pl. így néz ki benne egy sorozat ismertető.
    az epizód címe mellett jobbra a körben lévő lejátszó ikonnal indítható el a beállításban megadott, külső videólejátszó program, ez nálam a vlc.
    Ez utóbbi talán azért is jó választás, mert a legújabb verzió van fenn belőle a Linuxon, és a szükséges codeckek miatt sem kell izgulni, a vlc-ben ezek már benne vannak. A vlc azért is jó még, mert ebben is -akárcsak a Kodi-ban- ha a film-sorozat epizód hangja netán halk, van mód annak erősítésére is. Én ezzel a módszerrel váltom ki a Kodit a film és sorozatnézésre, ha kell a szöveges ismertető megléte és elolvasása is.
    Ha nem kell szöveg, akkor a Kodit indítom, ha meg szöveget is akarok nézni, netán azt még szerkesztgetni is, akkor a tinyMediaManagert indítom el, és ennyi. Természetesen ez asztali gépre értendő megoldás, nem boxokra.(és bocs a nagyméretű képekért)

    [ Szerkesztve ]

  • ztsoft

    őstag

    válasz brazos #34381 üzenetére

    Eljátszottam egy kicsit az említett programmal (tinyMediaManager, szintén Linux alatt). Egy kicsit nehézkesnek ítélem meg, mivel a forrás hozzáadásakor nem használja a scrapper-t (legalább is nálam külön kellett kerestetni). Az ingyenes verzió csak a TMDB-t használja, így csak a poszter és a fanart képek kerültek letöltésre (tudom, nem egy nagy összeg a 10 € egy évre).

    Nos, én maradok a Kodinál. Nem csak filmek és sorozatok vannak nálam (klippek, zenék is vannak bőséggel). Meg ha jól tudom, a vlc nem képes frekvenciát váltani, így ugrott a kadenciahelyes videó lejátszás.

    Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

Új hozzászólás Aktív témák