Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gaben92

    őstag

    válasz Akelaus #32592 üzenetére

    Sonynál az okoz sok problémát, hogy a TV nem engedi a külső lejátszóknak a hozzáférést a hardveres dekóderekhez. Nekem az XF9005-ben van dekóder mindenre amit létezik, a beépített lejátszója pöcc-röff visz mindent felirattal (HDR+felirat a kritikus pont általában) de a külső lejátszók kénytelenek mindent szoftveresen dekódolni, ahhoz meg nem mindig elég a SoC amiből a Sony szeret régit használni. A 2018-as TV-kben még egy akkor 6 éves Cortex A53 volt, aztán 2019-ben váltottak az "új" A73-ra ami akkor volt 3.

    Androidos boxokkal nincs tapasztalatom (Apple TV-t használok, kodi meg Debian alapú NAS-on fut), gondolom ott azért egy fokkal jobb a helyzet.

    Jakuu: Ott legalább van választási lehetőséged. De amúgy ott a pont, átlagfelhaználóként nincs vele baj emiatt írják sokan, hogy tökéletesen működik. De ha elkezdi kicsit az ember a határait feszegetni akkor sok cuccnál kijön, hogy annyira nem jó. Én például gondolkodom a NAS cseréjén mert hiába egy közel 200k-s cucc (HDD nélkül), amíg csak azon tároltam a filmeket és futtatam rajta egy PMS-t addig" tökéletesen működik" állt fent nálam is de mostanság egyre több dolog fut rajta (VM-ek többek között) és bizony beleszalad a CPU a 99%-ba néha.

    If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

Új hozzászólás Aktív témák