Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mr Dini

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Avayasoft #43840 üzenetére

    Ez DNS probléma lesz. A kiegészítő beállításokban válts a Google DNS-re, vagy kapcsold ki a DOH-t és nézd meg, hogy úgy jobb-e. Mostanában a V + Cloudflare DNS nem éppen barátok, ezért működik a feloldás időnként csak.

    #43841 icsok

    Bocsáss meg, de ezt most nem teljesen értem. EPG-nél, illetve felvételeknél mennie kell az előre-hátra tekerésnek. Élő adásnál viszont a visszatekerés nem éppen lehetséges. Ez azért van, mert a szolgáltató kb 1 percnyi buffert küld folyamatosan a kliensnek live tv esetében. Abban az 1 perces környezetben lehet előre-hátra ugrálni, de az sem igen javasolt, mert ha beéri az 1 perc végét a Kodi, akkor kilép a streamből. Megállításnál pedig szintén ha kifut az 1 percből, akkor bukta az egész. Bevallom férfiasan, hogy bár lenne a V-n bizonyos adásoknál lehetőség a visszanézésre, nem jöttem rá, hogy az IPTV Simple kiegészítőnek hogyan tudok összetettebb timeshifting funkciót adni. Perpill alternatívaként azt tudom javasolni, hogy élő műsornál se az élő adást indítsd, hanem EPG-ből a műsor indítása opciót válaszd. Ilyenkor az adott műsort az elejétől engedi megnézni, akkor is, ha az még nem is fejeződött be, illetve alul a műsor teljes futásideje látszik és ahogy telik a műsoridő lehet szabadon pörgetni. Hátránya, hogy ha az adott műsort megnézted, akkor nem tudod a következőt folytatni automatikusan, hanem át kell lépni élőre, vagy a következő EPG entryre. De ez ilyen lesz, hacsak valaki nálam okosabb rá nem jön a timeshiftingre. Én rengeteget próbálkoztam vele, de nem sikerült megérteni. Valami olyasmit tudnék elképzelni végső esetben, hogy a kiegészítő szolgálná ki az élő műsorokat, nem a szolgáltató afféle átjátszóként. És akkor mehetne rendesen a timeshifting kvázi natívan. De ez megint egy olyan dolog, ami izgalmas kihívás, viszont a VTV hamarosan megszűnik. Hacsak nem lesz népszerű kérés, nem szívesen találnám fel újra a kereket ismét egy szolgáltatói korlátozás miatt. Már így is komplexebb a kiegészítő a kelleténél (lassan 5000 sor kód :DDD) a sok furcsaságuk miatt.

    Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

  • Mr Dini

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz xcsabo #43844 üzenetére

    Csak abban az esetben, ha az adott eszköz rendelkezik widevine L1 certtel. A kínai boxok zöme sajnos nem támogat ilyet.

    Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

  • Mr Dini

    addikt

    LOGOUT blog

    Sziasztok!

    Korábban linkeltem, hogy sikerült életre kelteni a waaw filmes tárhely linkjeit Kodi alól, amihez írtam egy resolver kiegészítőt proof of conceptnek, illetve megírtam a resolveurl fejlesztőnek, hogyha akad ideje, nézzen rá. Ez most meg is történt és bekerült a legfrissebb resolveurl-be a támogatás. Mostantól mennie kell ezeknek a linkeknek is.

    Indítást követően meg fog jelenni egy kép egy play gombbal, illetve egy mozgatható célkereszt, amit a billentyűzet nyilaival, vagy a képernyőn megjelenő gombokkal kell nagyjából a play gombra pozicionálni, majd enter és indul is a lejátszás. Sajnos a feliratokat nem csinálta meg a resolveurl fejlesztője. Az én verziómban működik.

    Hála vargalexnek pedig a netmozi is kapott egy frissítést, amivel működni fognak ott is a linkek.

    MSrepó segítségével frissíthető mindkét addon igény esetén. Remélem hosszú életű lesz és valakinek a hasznára válik. :)

    Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

  • Mr Dini

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz vargalex #44014 üzenetére

    Nem kell widevine cdm kalóz tartalmak lejátszásához. Anélkül is mennie kellene. Viszont nálam is megy szuperül Androidon, RPi2-n, Archon és Fedorán is (x64). Teljes logot tudnál esetleg küldeni privátban @brazos?

    A fitness oldal meg gondolom szándékos kereső félrevezetés, hogy ne a lopott médiákra indexelje a Google. Waaw-nál is láttam olyat, hogy egy flash játékok review oldalába volt beleágyazva a videó, ami egyébként egy webshop és egy wordpress blog is volt egyben. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

  • Mr Dini

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz vargalex #44020 üzenetére

    Hát igen, én is azt néztem, hogy az URL-t feloldja, innentől kezdve a ResolveURL elvégezte a dolgát és valami a lejátszás körül van. A második resolve error meg gondolom azért van, mert viszonylag közel történtek egymáshoz a feloldások és a waaw limitálja, hogy milyen gyakran kérhetsz le linkeket. Nekem is van, hogy fél percet kell várni, mire ismét sikerül.

    Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

  • Mr Dini

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz lacy78 #44078 üzenetére

    Szia!

    A kiegészítő kiment egy csatornalistát a megadott útvonalra channels.m3u néven. Azt meg tudod nyitni szövegszerkesztővel és szabadon tudod szerkeszteni a sorrendet. Minden csatornához tartozik egy metadata sor a nevével, kategóriákkal stb, illetve egy link. Tehát 2 sort kell mozgatni.

    Kicsit macerás, de nem terveztem a kiegészítőbe nagyon több energiát fektetni, hogy legyenek ilyen extrák is, mert hamarosan úgyis megszűnik a platform és más lesz helyette.

    Annyi, hogy mentsd le a végleges channels.m3u-t, mert ha egyszer véletlen a kiegészítő beállításokban ismét legeneráltatod vele a listát, akkor felülírja a régit.

    Erről írtam a blogomban a csatornalistás leírásban is.

    Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

  • Mr Dini

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz lacy78 #44082 üzenetére

    Nem sajnos. Év végéig feltételezem, hogy nem. Utána kérdéses. De már beharangozták az új platform pár részletét.

    [ Szerkesztve ]

    Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

  • Mr Dini

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz csubyy #44322 üzenetére

    Sajnos a Direct One szigorított pár hete. már nem enged mindenféle L3 certet. Vélhetőleg a te eszközödnek is csak L3-ja van és nem is Androidos.

    Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

  • Mr Dini

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz intuicio #44392 üzenetére

    Privátban küldessz egy logot, meg megírod, hogy hol akadt el a folyamat pontosan? Megpróbálok accountot szerezni, ha van még trial, meg megfixálom hétfőn.

    Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

  • Mr Dini

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Mr Dini #44394 üzenetére

    Megnéztem egy nulláról belépést, nálam jó. Logot kérnék.

    Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

  • Mr Dini

    addikt

    LOGOUT blog

    Sziasztok!

    Olvastam a sok Cloudflare problémát és kíváncsivá tett, hogy hogy működik, szóval utánajártam picit. Elég összetett és obfuszkált JavaScript kóddal dönti el, hogy az adott böngésző éppen botolt-e, vagy sem. Ugyan vissza lehetne fejteni, de kb napi szinten változtatják az algoritmust is, így esélytelennek gondolom. Konkrétan a legtöbb ismert böngésző egyedi tulajdonságait pontosan figyeli és ha valamit nem talál rendben, akkor robban a bomba. Ha viszont minden megfelelt, akkor visszaad egy cf_clearance sütit, amivel 30 percig tudjuk használni az adott oldalt. Per domain van és a user-agentnek, illetve az IP címnek is egyeznie kell, különben bukta a dolog.

    Mivel írta itt valaki, hogy nem bánná, ha fizetni kéne az elérésért, gondoltam kipróbálok pár captcha solver szolgáltatást, amik $3/$1-ért ígértek 1000 megoldást stb. Kecsegtetőnek hangzott, de egyik sem tudta végül hozni azt, hogy böngésző nélkül, Kodi addonból kiszedek infókat, azokat átpasszolom nekik, ők meg megoldják. Mindenképp böngészőt kell automatizálni, ami nem minden platformon oldható meg egyszerűen és gyorsan. Ezért sajnos ezt a megoldást is el kellett vetnem...

    Utána azon gondolkoztam, hogy beüzemelek egy VPS-t, amin futhatna egy böngésző, igény esetén igényelne egy újabb sütit és továbbítaná mindenkinek a weboldal tartalmát. Ide pedig bedobnék egy BTC címet a captcha megoldóhoz és becsület alapon működhetne a szolgáltatás. Ha van elég kredit a captcha megoldón, akkor mindenkinek megy, ha nem, akkor ez van. Annyira nem is lenne drága, egy domainre ~$4.5-t számoltam, ha az adott hónap 31 napos és minden ténylegesen ki van használva minden 30 percben. A gyakorlatban persze kevesebb lenne. Viszont így minden kérés egy IP-ről menne, ami nem szerencsés. Illetve sok munka lenne a szerverrel folyamatosan, amit nem biztos, hogy szeretnék vállalni.

    Gondolkoztam tehát, hogy hogyan tudnék cf_clearance sütit szerezni, hiszen ha ez adott, onnantól békén fog hagyni a Cloudflare garantáltan 30 percig. Eszembe jutott, hogy nagyjából minden háztartásban kéznél akad egy okostelefon, így tákoltam gyorsan egy minimális mobil appot. CakeView névre hallgat. A forrása elérhető itt: [link] Letölteni pedig innen lehet: [link]

    Illetve belenyúltam gyorsan a MovieShark kiegészítőbe, aminek a jelenlegi, általam módosított változata itt elérhető: [link] Ebből nem csomagoltam zipet, mert folyamatosan alakul, de aki akar, csomagolhat magának.

    A működése egyszerű. Mikor a Kodiban a MovieShark kiegészítő beszélgetne a forrásoldallal, de Cloudflare hibába fut, akkor indít egy minimális pihekönnyű webszervert, majd a következő dialógust mutatja fel és elkezd várakozni: [kép]

    Ezt követően a mobilappban a számítógép ikonra kattintva adjuk meg az IP-t, amit a Kodi kiírt: [kép]

    Az Ok gombra kattintva be fog töltődni a forrásoldal, ami kérhet captchat is a képen látható módon: [kép]

    Jussunk el a forrásoldal főoldalára, majd nyomjuk meg a süti ikont és várjunk az OK feliratig alul: [kép]

    Ezek után zárható a mobilapp, a Kodi pedig szépen megkapja ezeket az adatokat és használható lesz a kiegészítő 30 percig. Az első kérés lehet, hogy ilyen hibát fog dobni: [kép] Nyugodtan lehet ignorálni, a következő kérés már menni fog. Nem igazán igazodom ki a MovieShark forrásában és nem jutottam el odáig, hogy megnézzem, miért történik.

    A lényeg, hogy így kompromisszumosan ugyan, de használhatóvá tehető sok kiegészítő. Arra figyeljetek, hogy a mobilapp és a Kodi egy hálózaton legyenek. A Kodi-t futtató vason pedig ne legyen tűzfal, vagy engedje a mobil klienst csatlakozni a 34332-as porton. A webszerver csak addig működik, amíg meg nem kapja a sütit, vagy meg nem szakítja a user a várakozó dialógust Kodiban. IPv6-tal nem teszteltem a dolgot.

    Elég spagetti a kód, főleg a MovieSharkos része, sok mindent nem gondoltam át teljesen, bugok előfordulhatnak. Ez az egész inkább egy proof of concept, mintsem fix megoldás. Ötletet szerettem volna adni a nálam okosabbaknak egy használható implementációhoz.

    A mobilapp multiplatform támogatást figyelembe véve lett megírva, szóval aki akarja, lefordíthatja iOS-re is. Azonban developer licenc nélkül ott gyakran újra kell telepíteni az appot. Nekem sajnos nincs dev licencem, hogy felrakjam a storeba, meg nem is hiszem, hogy felengedné az Apple.

    Ha valaki szeretné a saját kiegészítőjébe beépíteni, akkor a lényeg itt található: [link] Az integrálás része a clientbe pedig itt: [link] Akár böngésző kiegészítőt/userscriptet is lehetne készíteni a mobilapp mellé, ha valaki vállalkozó szellemű, hogy asztali gépeken is működjön.

    A mobilappot pedig bátran tessék forkolni, fejleszteni. Részemről nem hiszem, hogy lesz idő a további fejlesztésekhez, de bízom benne, hogy használható az alap.

    Végezetül pedig az eredmény:

    [ Szerkesztve ]

    Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

  • Mr Dini

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Mr Dini #44476 üzenetére

    Érdekes, mert ahogy ezt a posztot megírtam és tesztelgettem egy onlinefilmekingyen plugint is az MS alapján, másnapra lekerült a CF challenge az oldalról. :B Nem tudom, hogy ez csak a véletlen műve-e, vagy egyszerűen rájöttek, hogy a legit userek járnak csak vele rosszul.

    Ahogy nézem, most használható a régi verzió is. MS-nél még mindig kell a workaround.

    [ Szerkesztve ]

    Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

  • Mr Dini

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Röfi1 #44496 üzenetére

    Ez melyik film, melyik forrás?

    Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

  • Mr Dini

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Csillagember #44535 üzenetére

    Ahogy nézem a kiegészítő úgy lett megírva, hogy az alap Pythonos requests modult használja és nem lett egyedi user-agent beállítva. Az oldal edig elkezdte szűrni ezt. Gyors és csúnya workaroundként beleírtam a navigator.py fájl elejére, az importok alá, hogy:

    requests = requests.Session()
    requests.headers["User-Agent"] = "Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/119.0.0.0 Safari/537.36"

    És ismét működni kezdett. Vagy vársz, amíg valaki megcsinálja szebben.

    Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

  • Mr Dini

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Hege1234 #44874 üzenetére

    Megnéztem, nálam se megy Linuxon. Az a baj, hogy el van nyelve a tényleges hiba, mert törölt tartalommal térsz vissza, ha a lejátszás nem sikerül valamiért. Ezt módosítva, hogy rendesen logolja a hibát, egy olyan errort kaptam, hogy az inputstreamhelper importálása nem sikerült.

    Beraktam az addon.xml-be ezt:

    <import addon="script.module.inputstreamhelper" version="0.4.3"/>

    Újraindítottam a Kodit, aztán elindult. :)

    Illetve amit még érdemes megcsinálni az inputstream wiki szerint, ha hls streamed van: [link]

    play_item.setContentLookup(False)
    play_item.setMimeType('application/vnd.apple.mpegurl')

    És így elvileg nem küld felesleges kérést sem.

    [ Szerkesztve ]

    Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

  • Mr Dini

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz vargalex #44877 üzenetére

    Úgy linkeltem, hogy az anchor az egyik example részre mutasson. Ott is használják, csak ott dashre. Ilyenkor nem küld extra kérést, amikor úgyis tudod, hogy hls streamről van szó, és nehezebben detektálja a provider.

    @Hege1234

    Majd ránézek. Nekem a legfrissebb Kodi van fent mobilon és megy. Ez android tv, amin nem?

    [ Szerkesztve ]

    Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

  • Mr Dini

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz vargalex #44881 üzenetére

    Ja, ez jogos, de az összes példa mpeg dashre van. Mivel mi m3u8-cal dolgozunk, kinéztem a hozzá tartozó mime typeot innen: [link]

    Azért definiálom kézzel, hogy az inputstream adaptive ne próbálja meg kideríteni és ezzel egy extra kérést küldenie.

    [ Szerkesztve ]

    Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

  • Mr Dini

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Hege1234 #44889 üzenetére

    Persze, hogy működik úgy, mert nem fog inputstream adaptivet használni, hanem a kodi builtin playerét, amivel a hls laggos sokaknál.

    Ma sajnos nem volt időm tesztelni, hogy miért dobja az adaptive-vel a 403-at, de holnap igyekszem a végére járni.

    [ Szerkesztve ]

    Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

  • Mr Dini

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Mr Dini #44893 üzenetére

    Jó sok szenvedés volt felvarázsolni a Kodiból régi verziókat, de végül egy régi Android telefonnal sikerült. Valóban nem megy a playback 19.5 alatt nálam, de nem kapok 403-at, mint te. Tuti nem volt valami VPN bekapcsolva?

    Amúgy a következőképp néz ki egy playback (waaw URL-ből kiszedtem az IP-met, meg pár extra paramétert): [link]

    Beletákoltam az addonodba, meg a resolveurl-be, hogy bele tudjak nézni a forgalomba és minden normálisnak tűnik:

    Az egy dolog, hogy 3x küld GET kérést a Kodi/addonok, meg egy HEAD-et a szerver felé, ami nem a legoptimálisabb detektálhatóság szempontjából waaw felé (ezen az általam fentebb javasolt mime type setting segít, illetve a content lookup tiltás), rendben kap választ és indulnia kéne a streamnek. Viszont meg se próbálja lekérni a chunkokat.

    Felnéztem az inputstream.adaptive repóba, hogy mi változhatott a verziók között, miért megy 20.2 alatt nekem, hátha megvilágosodok. Találtam egy ilyet: [link]

    Megpróbáltam beinjektálni az m3u8-ba kézzel, hátha segít. Sajna a doksi szerint leírt módon nem működött, szóval kézi lekéréssel, de sikerült:

    from mitmproxy import http
    import requests
    def request(flow: http.HTTPFlow) -> None:
        if ".m3u8" in flow.request.pretty_url:
            print(flow.request.pretty_url)
            response = requests.get(flow.request.pretty_url, verify=False, headers=flow.request.headers)
            flow.response = http.Response.make(
                response.status_code,
                response.content.replace(b"#EXT-X-MEDIA-SEQUENCE:1", b'#EXT-X-STREAM-INF:BANDWIDTH=4364913,AVERAGE-BANDWIDTH=4277405,CODECS="avc1.4D4028,mp4a.40.2",RESOLUTION=1920x1080,AUDIO="AUDIO",FRAME-RATE=24'),
                dict(response.headers)
            )

    Így a Kodi módosítva kapja a HLS manifestet, de így se jó neki. Ezen a ponton feladtam a kutatást. Meg kéne nézni, hogy milyen m3u8 működik 19.5 alatt (bármilyen URL-ről), össze kéne hasolítani, hogy miben változik és hasonlóan a fentiekhez tesztelni, hogy rendben megeszi-e a kodi. Esetleg a commit historyt lehet visszanézni az inputstream adaptive-nál.

    Nekem sajnos nem ér annyit, hogy nyomozgassak utána. 20.2-n működik és ezt a verziót használom, így nekem tökéletesen működik mindenhol a waaw.

    Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

  • Mr Dini

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz tamás86 #44920 üzenetére

    Szia!

    Tudtommal az ilyen "megörökölt", portolt addon egy külföldi forrás alapján és nem tudom ki fejlesztgeti mostanában. De forkoltam a régit és megpróbáltam rendbe szedni a forrást. Telepíthető zip itt. (HTTP only forrás, Chrome alól csak jobbklikk-mentés másként szedi le)

    Forrás pedig itt: [link]

    Nem igazán tudom tesztelni, mert nincs aktív előfizetésem, de a régi fiókommal leszedte szépen az EPG-t, ha azt mondtam az addonnak, hogy minden csatorna elő van fizetve.

    Frissítés/támogatás éppen ezért nem várható részemről, de nyugodtan lehet tovább dolgozni rajta.

    [ Szerkesztve ]

    Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

  • Mr Dini

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz kress #44957 üzenetére

    Osztrák bill-t, magyar QWERTZ kiosztással a laptopomon és ez onnan lett módosítva. De a doublequote a default kiosztás black-ben, ezért preferálom. Meg szeretem, ha egységesen vannak használva a quoteok.

    [ Szerkesztve ]

    Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

  • Mr Dini

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz vkp #44983 üzenetére

    Hát, ez licenc szerver hiba lesz, a lejátszáshoz pedig nem nyúltam a kiegészítőben. Egy ideje bekeményített a DirectOne és Linuxon pl már nem adnak content-key-t. Azt nem tudtam, hogy Windowson se. Gondolom bekapcsolták a VMP-t, szóval csak Google által aláírt böngészők (pl Chrome/Firefox) fogja tudni lejátszani. Androidos Kodival tuti megy, a többit sajnos nem tudom. :(

    De esélyes, hogy nem fog menni winen, vagy lehet HDCP-s monitor kell neki, mint a VTV-nek.

    Azt nézd meg esetleg, hogy Chromiummal, ami nincs aláírva, megy-e böngészőben a playback: [link] Ha igen, akkor Kodi alól is van esély működésre bírni.

    Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

  • Mr Dini

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Hege1234 #44987 üzenetére

    Aha, tényleg más az, amit privátban küldtél. Esetleg ha van kedved patchelni a kódot, vagy megdob valaki egy loginnal, akkor az ünnepek után valamikor megcsinálom én, aztán meglátjuk, hogy jó-e.

    Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

  • Mr Dini

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz vkp #44989 üzenetére

    Valóban ezt mondja. Megnéztem én is, köszönöm a 'kölcsön' fiókot. Illetve a böngésző network konzoljában a licenc kérés mellett a következő olvasható: no vmp. Így tehát bukott annak a lehetősége, hogy Windows alól Kodiban működésre bírd. Sajnos ez egy szolgáltatói korlátozás. A widevine DRM ellenőrzi, hogy a böngésző milyen kulccsal van aláírva és ha nem megbízható, mint a Kodi, vagy az a chromium, amit linkeltem, akkor nem ad kulcsokat. Így a Linux pl teljesen kiesik a képből, mert ott a Google nem támogatja a VMP-t.

    Tetszik, hogy rákerestem a VMP-re, hátha találok valami részletesebb magyarázatot róla, hogy be tudjam linkelni és ebbe futottam bele: [link] A "megoldás" itt is a warezolás.

    Sajnos ez így esélytelen windowsos Kodi alatt. Androidon menni fog, mert ott nincs VMP.

    Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

  • Mr Dini

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz God Vazzeg #44994 üzenetére

    Passz. Mondanám, hogy kérdezd a supportot, de nem hiszem, hogy tudják a választ. Sajnos a Vodafone is hasonló sorsra jutott... Ott nem VMP, hanem konkrétan eszköz whitelist van. Vicces, mert ott pont a Windowsos cdm megy egyedül, az Android se. Amikor felfedeztük, hogy a linuxos ARM eszközök, tehát a TV boxok véletlen engedélyezve maradtak és legális módon nézték a streameket, az se tetszett a Vodának és léptek is alig egy hónapon belül, hogy többet te nem nézed ott a streamet.

    Gondolom valamelyik csatorna nehezményezte, hogy lopják a streameket, mert ugyanaz volt a forrás linkje és a kulcs is gondolom. Aztán elkezdtek terjedni fórumokon a hogyan nézzünk DirectOne-t ingyen leírások, és gondolom lépniük kellett valamit. Azért is gondolom ezt, mert a legtöbb külföldi stream és az RTL esetében átálltak token alapú forrásokra.

    A vicc az, hogy ezzel a VMP-vel tényleg csak a legit előfizetőket szivatják, mert a legtöbb kalóz Android kulccsal szedi a streamet, amit engednek. Vagy van VMP-jük is...

    [ Szerkesztve ]

    Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

  • Mr Dini

    addikt

    LOGOUT blog

    Sziasztok!

    Nyitottam egy ticketet a felirat kérdés ügyében: [link] Eredetileg én is kiszedtem a feliratokhoz a linket, de a ResolveURL-be nem került bele, mert nem támogatja a feliratokat.

    Viszont történt egy kis változás szintén waaw fronton. Ha láttok egy hasonló dialógust:

    Akkor mostantól működhet az, hogy a piros négyzet a háttérképen túlmozgatva átbillenti azt a másik oldalra. Picit nehéz elmagyarázni, de gyakori megoldás ez listázásnál is, hogyha az utolsó elem után valaki még egyszer megnyomja a tovább gombot, akkor a program a lista elejére ugrik. Meguntam, hogy mobilon nyomkodni kell a nyilakat, ha a play gomb épp a képernyő aljára kerül, ezért küldtem be a ResolveURL-be ezt a változást, ami ma be is került. :) Szóval ha a play button pl a bal alsó sarokhoz közel van épp, akkor elég nyomni egyszer egy felfele nyilat, ilyenkor azonnal a képernyő aljára ugrik a célkereszt és csak pár kattintás kell szintén felfelé és esetlegesen jobbra, hogy becélozzuk. Nem kell végigmenni az egész képernyőn, mint eddig, hogy leérjünk a lefele nyíllal.

    Remélem sokaknak a hasznára válik.

    Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

  • Mr Dini

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Aryes #45059 üzenetére

    hogy a keret eleve lehetne rajta a képen

    Mármint? Sajnos ezt a részét a mondatnak nem teljesen értem. Ha arra gondolsz, hogy ténylegesen a kép színes részén legyen a piros keret, azt nem hiszem, hogy meg fogom csinálni. A gond az, hogy az összes provider közül, akivel eddig találkoztam, ez tűnik a legshadybbnek és tényleg mindent megtesznek a Kodi userek ellen, hogy ne menjen reklámok nélkül a tartalmuk. Ezért van ez a captcha is, mert valószínűleg arra gondoltak, hogy egérkattintás pozícióját nem tudunk leérni a Kodi API segítségével. Ez így is van. Ezért lett ez a keretezős megoldás is. Eredetileg automatizálni akartam egy neurálhálóval (tflite), de az nem ment kevés RAM-os gépeken (Pi2 pl).

    Viszont a captcha képet te kéred az API-tól, ahol megadhatod a captcha kép felbontását. Szóval kipróbáltam azt, hogy kértem egy ~90x90px-es képet, mert kb ekkora a play button a képen mindig, aztán beküldtem az API-nak, hogy x: 45, y: 45-ön van a play button. Ez igaz is, de okosabbak voltak a fejlesztők annál, hogy így át tudjam verni. Szóval ekkor maradt a keretezős ötlet. Generáltam egy transzparens 90x90px méretű png-t, ez a keret most, aztán letöltök egy 400x400px méretű captcha képet és megerőszakolom a Kodi render API-ját, amit a skinek is használnak, hogy rajzoljon egy captcha képet, illetve fölé egy keretet. Azért kérek 400x400-at, mert az eredeti 800x800-zal túl sokat kellene lépegetni a 90x90 px-es kerettel, hiszen bőven van hely hova lehelyezni a play gombot. A 400x400 egy reális méretnek tűnt és működik is. Még így sem tökéletes, mert van olyan eset, hogy a kerettel nem lehet pontosan körbevenni a lejátszó ikont, ha az pont úgy van lerakva, hogy a 400/10px-lel nem osztható és elég nagy maradékos helyre kerül a play button, mivel a keret mindig 10 px-t mozog most, de mindig meg lehet oldani azt, hogy becélozz vele egy olyan pontot, ahol ott a play button. Most a keret közepének a koordinátáit küldi enterre a kiegészítő, tehát azon a ponton kell play gombnak lennie. :)

    Viszont simán lehet, hogy fekete keret van a captcha képen alul/felül/oldalt, ha a forrásra feltöltött videó felbontása nem pont arányos a 400x400 px-lel. Megtehetném, hogy levágom a csíkokat és megpróbálok a kerettel oda ugrani, ahol a tényleges kép kezdődik, de mivel ekkor be kell járnom a teljes képet, marha sok RAM-ot megzabálok Pythonból. Megtehetném, hogy megírom C-ben az image processzort, de akkor meg nem lesz univerzális a kiegészítő, mert minden Kodi-s platformra le kéne forgatni a modult. Illetve előfordulhat, hogy a play buttont pont a fekete keretre rakja a forrás. Bár ilyennel nem találkoztam, nem zárható ki. Szóval ha erre gondolsz, hogy a kép körülötti csíkokat ne vegyem figyelembe, az aligha lesz megoldható.

    A közepe viszont megoldható, bár az is igényel némi extra számolgatást. Ha szerintetek tényleg jobb lenne úgy, megcsinálhatom, de nekem eddig olyanokat dobott főként, ahol a szélekhez volt a leginkább közel az a play button.

    Meg ahogy ezt leírtam, eszembe jutott, hogy a keretet is lehetne úgy módosítani, hogy középen legyen egy célkereszt, hogy egyértelműbb legyen a usereknek, hogy azt a pontot küldi majd el a kiegészítő. Egyszer megcsinálom, de már így is macera volt azt a keretet legenerálni, nemhogy célkereszttel... :D

    De köszi az ötleteket!

    [ Szerkesztve ]

    Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

  • Mr Dini

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz vargalex #45058 üzenetére

    Valóban, jogos! El is felejtettem már, hogy hogy csináltam anno. :DDD Szerintem nem olyan nagy trauma, ha nincs visszaadva a nyelv, bár kétségkívül kényelmesebb. hqq-n és társain csak egy feliratot enged felrakni a rendszer, ezért írtam meg úgy a proof of concept addonom anno, hogy csak szedje le a feliratot, amit talál és állítsa be a usernek. Ő majd eldönti, hogy bekapcsolja-e, vagy sem. Ha pedig a forrás (nem a hqq, más) több feliratot is támogat, általában akkor is ritka, hogy közli a nyelvet, vagy ténylegesen jó nyelvet jelölt meg a feltöltő. A user viszont válogathat kedvére, hogy melyik szimpatikus neki, előbb-utóbb megtalálja a helyeset. Esetlegesen lehetne csinálni egy olyat is, hogy kiszedjük a feliratok első sorait, ha több van és a lejátszás előtt egy dialógusból választhat a user, hogy melyik felirat tartalmaz a kívánt nyelven szóveget.

    Szóval az ötlet jó, csak nem tudom Gujalnak milyen proposalt lehetne javasolni akkor a felirat nyelvének átadására is. Egy vesszővel elválasztott link lista könnyebben feldolgozható, mint egy nem is biztos, hogy létező nyelv és linkek listája. De ha van ötleted, nyugodtan kommenteld be az issue ticketem alá.

    [ Szerkesztve ]

    Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

  • Mr Dini

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Mr Dini #45067 üzenetére

    Tegnap hajnalban feltoltam az SS 1.00.041-es verzióját az új repóba, csak nem volt erőm beírni ide a változásokat.

    Történt pár apró változtatás, mint a user-agent verziók kiegészítése frissebb verziókkal, vagy hozzáadtam az az/a/egy kulcsszavakat a magyar névelő listához, hogy rendezésnél ne vegye figyelembe.

    Újraélesztettem a letöltés funkciót, de ezt át kell majd dolgozni, mert egyre több forrás használ lejátszási listát (hls/mpd streameket pl) egy darab nagy mp4/mkv stb helyett és ezt a letöltő nem támogatja. Azt nem tudom, hogy van-e ffmpeg mentes, pure python letöltő implementáció HLS-re pl valahol, de majd ezt meg kéne csinálni. Egyelőre mp4 forrásokon teszteltem és szépen működik. Ha a megerősítő dialógusban 0 MiB méretet ír, akkor nem fogja leszedni rendesen a médiát. Ha kiír valami reális méretet, akkor minden OK.

    Illetve amire a legbüszkébb vagyok, hogy működik a filmek -> műfajok menü. Az IMDB haladó keresőjét használja metadata forrásnak, ami nem web scrapinget, hanem tényleges az API-jukat használja. Sajnos az új API nem adja vissza a rendezőt és a castot, így azt a kiegészítőnek más forrásból kell összeszednie, de remekül működik nálam. A lapozás is. Az egyedüli nem működő kategória az Anime kategória, mivel ez nem létező kategória IMDB-n, hanem szó szerint keres erre, ami egyelőre nincs implementálva. Meg ami fura, hogy az eredeti forrás kiegészítő is egész percekben várja a filmek játékidejét. IMDB viszont másodpercre pontosan megadná. A probléma az, hogy a többi metadata provider nem ilyen pontos, ezért csak IMDB esetén nem tudom még, hogy csináljam meg pontosabbra a hossz kijelzést. Lehet marad így.

    Végül, az API kliens fejlesztése közben feltűnt, hogy a fanart.tv-s API kulcs sem él már, ebből is generáltam sajátot. Szépen mennek a fanartok:

    Egyelőre ennyire volt időm, aztán folyt. köv.

    [ Szerkesztve ]

    Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

  • Mr Dini

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz dave0825 #45082 üzenetére

    Hát ja, ebben a logban én se látok semmi érdekeset. Csak hogy rendben leállt, miután vége lett a streamnek, amit a YT adott. Debug log volt ez?

    Amúgy a YT elkezdett bekeményíteni a sok adblock és custom proxy (pl. piped) userek ellen, ezért marha macerás stabil streamet kapni rate limitek és hasonlók nélkül. Más 3rd party alkalmazások is érintettek sajnos.

    Ettől függetlenül nem kizárt, hogy az inputstream adaptive a hibás. Sajnos nem sokat logol a dolgairól, szóval nehéz debuggolni log alapján. Pont most a waaw forrás miatt debuggoltam én is, és csak a forrás böngészése segített. Az ünnepek után ránézek én is, aztán meglátom, hogy mi lehet vele.

    Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

  • Mr Dini

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Mr Dini #45076 üzenetére

    Sziasztok!

    Felkerült az 1.00.042 verzió a repóba. Kis lépés a verzióban, de nagy lépés változások terén. Már nem is emlékszem pontosan, hogy miket sikerült fixelni, de nagyrészt IMDB-t érintő változások történtek ismét.

    A filmek menüben a jelenleg a mozikban menüpontig működik nálam minden. Tegnap megcsináltam az évszámokat. Ma pedig kicsit több időm volt, meg egész belejöttem az API megértésébe, szóval haladtam, amíg tudtam vele. Már a színészek listázása is félig kész, ezért működik a színészek menüpont is a kiegészítőben. A jelenleg a mozikban menüpont kicsit furán volt megoldva régen, ezt igyekeztem replikálni, de valószínűleg nem fog releváns adatokat adni.

    Meg ami hiányzik sok menüpontból, az a szűrés már megjelent filmekre. Ez csak annyit jelent, hogy listáz majd a kiegészítő nem megjelent címeket is. Egyszer biztos lesz idő ezt is megoldani.

    A keresés pedig API szinten kész filmek esetében, csak a Kodi API változhatott, vagy én nem tudom, mert nem akarja a kiegészítő belső routere meghívni a régen működő metódust. Szóval lehet azt át kell írni teljesen.

    Ezen kívül fokozatosan javítottam a listázás során a bugokat, nekem sikerült a legtöbb kategóriában egész sokat ellapozni. Remélem másnál sem lesznek bugok.

    Egyelőre ennyi, aztán folyt. köv.

    Mindenkinek kellemes ünnepeket!

    Ui.: rengeteg privátot kaptam a kiegészítők kapcsán. Az ünnepek után reagálok. :R

    [ Szerkesztve ]

    Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

  • Mr Dini

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz ®abstract® #45104 üzenetére

    A forrásokhoz nincs sok közöm. Szóval az, hogy SD valami, vagy épp nem indul, azzal nem tudok sok mindent kezdeni. Pláne, ha nem írsz konkrét címet. Tervezek még jó sok scrapert belerakni, de egyelőre nem volt erre idő. Hacsak másnak nincs kedve megcsinálni helyettem...

    Nekem most a priorítás az addon működőképes szintűre húzása. Az extrák majd csak utána jönnek.

    Hogy őszinte legyek, a mostani kettő forrás is csak azért került bele, hogy tudjak mivel tesztelni és mindkettőt régi vargalexes források alapján, meg az oldalak forráskódjainak nézegetése után, 5-10 perc alatt dobtam össze.

    Idővel lesz ez jobb is.

    [ Szerkesztve ]

    Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

  • Mr Dini

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz aldebaran #45112 üzenetére

    Elvileg nem, de supportot csak 20.2-re fogok majd tudok adni (ha stabilnak mondható lesz a legtöbb feature), vagy ami éppen a legfrissebb stabil verzió, mert ezen tudok tesztelni.

    Ha jól rémlik 18.9 felett megy minden. 18.9 az utolsó, ami py2-vel jött ki, azt biztosan nem fogom támogatni, mert 2x annyi munka és egy csomó lehetőségtől elesek. De ide is vonatkozik, hogyha valakinek van kedve megcsinálni 2.7-re, akkor hajrá. Igazság szerint elég lenne az eredeti addonba berakni a frissített forrásokat...

    Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

  • Mr Dini

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz ametza #45123 üzenetére

    Pontosan. Valamiért ketté volt választva a logika a fő addontól eredetileg is. Nem értem miért, de nem akartam az egyesítéssel szenvedni, ezért maradt így. Általában csak a szkriptet frissítem.

    [ Szerkesztve ]

    Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

  • Mr Dini

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Aryes #45135 üzenetére

    Például így eléred egész könnyen (ráállsz a kiegészítőre, megnyomod az I betűt, vagy jobb klikket, Információk, majd függőségek gomb, ami a screenshoton a háttérben highlightolva van): [kép]

    De erre rámenve, illene neki mindig frissíteni mindent (Kiegészítők menü bal oldali füle): [kép]

    [ Szerkesztve ]

    Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

  • Mr Dini

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Mr Dini #45108 üzenetére

    Kint az 1.00.043. Ma a trailereket csináltam meg, mert zavart, hogy nem működnek. Sajnos a YouTube API kulcsok, amiket beleégettek az addonba, mind rate limitesek, mert gondolom sokan használják. Mivel az API kulcshoz kéne Google account, amit elég nehéz anonym módon csinálni, így ezt az utat elengedtem és beleégettem az egyik nagy chat visszafejtett YT API kulcsát, illetve elérési adatait, ezzel szépen megy a keresés.

    A régi YT weboldal scraping sem ment, ezt meg lecseréltem az iphoneos YT API-ra.

    Illetve megcsináltam a maradék nem betöltődő menüpontokat a filmek kategóriában és javítottam a jelenleg a mozikban menüt.

    A keresés bug pedig Kodi bug. Sajnos nem találtam rá megoldást, csak workaroundot, ami implementálva lett és működik a kereső. Sajnos a Loading szöveg ott van és a visszamenetel az előző oldalra emiatt eléggé macerás, de ez van. Maga a kereső szépen megy. Ha valaki talál jobb megoldást, jó lenne megoldani szebben.

    [ Szerkesztve ]

    Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

  • Mr Dini

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz myname07 #45149 üzenetére

    Gyors keresés eredménye: [link] Nem próbáltam ki, de a changelog ígéretes.

    Ha jól olvastam napi 5 letöltés van ingyen belépés után, utána rangtól függően lehet több is. VIP tagoknak pedig automatikusan sok letöltés jár (talán 1000, vagy végtelen).

    [ Szerkesztve ]

    Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

  • Mr Dini

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Mr Dini #45147 üzenetére

    Ma még volt egy kis időm, szóval befejeztem az 1.00.044-et és felraktam a repóba. Ezzel szerintem minden funkciót sikerült működésre bírni, ami számomra fontos. Egyedül az IMDB bejelentkezésről/mentett listák megjelenítéséről gondolom, hogy nem fog menni, de nem is foglalkoztam vele, mert nincs IMDB fiókom.

    Megcsináltam a sorozatok menüben az összes nem működő menüt. Sajnos elég bénán van megírva a kiegészítő ezen része, mert bár IMDB-ről szedi a listát, utána átszalad a TVDB API-n is extra metaadatokért és így nem tudja a kiegészítő listázni azokat a sorozatokat, amik TVDB-n nem szerepelnek, de IMDB-n igen. Ez pl a Sorozatok -> Ma vetítik menüpont alatt látványos, mert simán lehet egy oldalon csak 1-2, vagy éppen semmi... A jövőben átgondolom, hogy hogyan lehetne ezt szebben megoldani.

    Ezenkívül megcsináltam a színészre keresést sorozatoknál is.

    Megjavítottam a kiegészítő trakt integrációját és azt is, hogy az Eszközök -> Nézet menüpontban a beállított nézet stabilabban működjön. Ha van párosítva trakt fiók, akkor képes a kiegészítő eleve a listázás nézetben jelezni, ha egy adott film/sorozat már meg van nézve. :)

    Igazából minden működik nálam, amit terveztem. A csatornák menüpont nem, de azt valószínűleg ki is fogom venni, sok értelme nincs. Bátran lehet tesztelni és bugokat jelezni, meg forrásokat hozzáadni.

    Jó lenne még a magyar fordításokat is átnézni, mert elég pontatlan és hiányos néhol. Pl a Film widget legújabb filmeknek van fordítva, vagy a sync source tartalmaknak... Ezt én biztosan nem fogom megcsinálni, mert az én tört magyarommal szerintem csak rosszabbul járnánk. :DDD

    Meg esetleg a logót újra lehetne gondolni, akár valami AI generáló cuccal, hogy közelebb legyen a streamcápához / magyar tartalomhoz az indexkép, mint most.

    Még kigyomlálom a felesleges beállításokat valamikor, aztán szerintem befejeztem a fejlesztést, hacsak nem jön elő valami érdekes bug.

    [ Szerkesztve ]

    Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

  • Mr Dini

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz ametza #45161 üzenetére

    Szia!

    Ismerem a kiegészítőket, mert annak idején én csináltam a magyar fordítást, meg a legtöbb magyar tracker támogatását. :)

    Nem titok, hogy már a hozzászólásod előtt gondolkoztam hasonlón, meg azon is, hogy egy hónapra előfizetek a legolcsóbb debrid szolgáltatásra, aztán megcsinálom ahhoz is a támogatást. De ezek hosszú távú tervek, mert sok mindent fel kell rúgni a mostani forráskódban ahhoz, hogy ez működhessen.

    Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

  • Mr Dini

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz teo77 #45164 üzenetére

    A MovieShark kiegészítő nem is fog működni. Elég sokszor volt már róla szó, miért. Röviden: a forrásoldal Cloudflare védelmet használ, ami kb csak a böngészőkön működik effektíven, Kodiból sanszos, hogy sosem lesz megoldva. :( Ha mindenképp szeretnéd használni, csináltam egy megoldást, amiről itt írtam bővebben: [link]

    Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

  • Mr Dini

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Mr Dini #45160 üzenetére

    Kikerült az 1.00.045-ös verzió a repóba. Kicsit szigorítottam az IMDB filtereken, hogy a megjelenés dátumát is vegye figyelembe a szűrésnél a kiegészítő egyes menüpontok esetében, ahol régebben is volt hasonló filter.

    Kiszedtem az épp moziban futó filmek elrejtése opciót a beállításokból, mert nem csinált eddig sem semmit. Az új API-ban nem jöttem rá, hogy hogyan lehetne ilyesmire szűrni, ezért nem tudtam megtartani. Így minden esetben listázza a moziban futó és nem futó tartalmakat is ömlesztve.

    Kiszedtem a live TV / Csatornák menüt a főoldalról, mert nem működik már és eleve csak angol TV-re volt jó.

    Frissítettem a netmozi keresőt, hogy keressen IMDB-re először. Ez jelentősen felgyorsítja a válaszidejét és pontosabb találatokat ad. Illetve találtam egy érdekes mezőt az oldalon, ami a forrásokról tartalmazhat extra infót. Mostantól ezt is megjeleníti a kiegészítő a szinkron/felirat stb mellett, ha van ilyen megjegyzés az adott forráshoz. Sokszor van benne hint, hogy milyen feliratok tartoznak a médiához, vagy épp, hogy milyen minőségben van fent, szóval hasznos.

    Kigyomláltam a régi, nem működő és nem használt IMDB logikát, mert nincs értelme megtartani. Egy része sajnos bent maradt, mert az IMDB saját listákra még mindig nem volt kedvem ránézni.

    vargalex közreműködésével beraktam egy filmpapa resolvert is, ami támogatja a sorozatok és a filmek keresését. Sajnos borzalmas a forrásoldal struktúrája és nem éppen kompatibilis az SS kiegészítő forrásoldal logikájával, ezért elég ronda lett a resolver. Sajnos az oldal keresője igen kevés találatot ad vissza és simán lehet, hogy a keresett film pl a második oldalon van. Ilyen esetben a filmpapáról nem fog találatot jelezni a SS, mert nem akarom végiglapozni az összes oldalt, az rengeteg kérés lenne. De nézettség szerint rendezve keresek, így a népszerűbb filmeket mindig megtalálja. Ami ritkább film és olyan neve van, amiből sok a hasonló találat, akkor előfordulhat, hogy nem lesz filmpapa link. Ilyen esetben a dedikált kiegészítőt/más forrást ajánlok.

    És a filmpapás fejlesztés haláltusája közben, ahogy többször átgondoltam az élet értelmét lett elegem abból, hogy a kiegészítő régi hívásokkal tölti be a Kodiba a metaadatokat, ami vaskos error logot generál minden egyes megjelenített menüelemnél. Utánanéztem, hogy hogyan kéne frissebb Kodi verziókon megoldani azt, hogy a frissebb metódusok legyenek használva és arra jutottam, hogy rengeteg mező van, amit egyesével ki kéne próbálni. Gondoltam, hogy hátha valaki már végigszenvedte a próbálkozások sorozatát, szóval a kerék újra-feltalálása helyett rákerestem és találtam egy addont, ahol ez meg volt csinálva. Onnan módosítva átemeltem a fixet, mert azért nem mindenre gondolt az a fejlesztő sem.

    Viszont ezzel a változással eltört a frissen megcsinált trakt megnézettnek jelölés integrációm teljesen, mivel az még a régi Kodi-ra volt lefejlesztve. A legegyszerűbb megoldás a teljes trakt integráció kidobása lett volna, de gondoltam ha már kínlódtam vele, inkább újraírom a metahandler kiegészítőt, hogy menjen friss Kodi-n. Sikerült működésre bírni, viszont mostantól a kiegészítő csak az általam módosított metahandlerrel fog működni, semmi mással nem. Ha valakinek sok repója van telepítve, simán lehet, hogy valamelyikből lehúzza a rossz verziót a Kodi. Éppen ezért át fogom nevezni a metahandlert streamshark specifikusra a következő verzióban. Eddig azért nem tettem meg, hogy mindenkinek rendben lefrissüljön a kiegészítő először, aztán kvázi észrevétlenül fogunk tudni majd váltani hetek múlva és senki nem fog panaszkodni, hogy nem megy valami.

    Meg csináltam pár többnyire lényegtelen egyéb változtatást is, főleg logolással kapcsolatban és frissítettem pár fordítást, hogy ne nagyon maradjon sehol meg a kiegészítő régi forrásának neve sehol.

    Elég nagy változások ezek, mert a teljes listázás át lett írva. Simán lehet, hogy nem gondoltam valamire és a Kodi egy üres mappát fog visszaadni valamire filmek helyett. Kodi 20.2-n teszteltem Linux és Android alatt, mindkettőn remekül működött. De ha valami régi verzión nem menne, akkor nyugodtan tessék jelezni és meglátom, mit tehetek.

    Frissítésnél érdemes figyelni arra, hogy most az SS kiegészítő, a modulja és a metahandlernek is frissülnie kell.

    Ui.: Forrásokra tippeket privátban nem szeretnék fogadni. Az alap elképzelésem az volt, hogy én fogom foltozgatni az addon struktúráját és vállalkozó szellemű egyének fogják az egyes forrásokat implementálni és csinálgatni. Mert elég összetett az addon és elég nehéz mindent átlátni, elég kihívás minden mást hegeszteni. Amiket most tartalmaz a kiegészítő, azokat azért raktam bele, hogy tudjak tesztelni, meg most a filmpapát, mert tudom, hogy sokan szeretik és nem kaptam eddig semmilyen forrást.

    Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

  • Mr Dini

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz k0dinerd #45196 üzenetére

    Nem teljesen értem, hogy mi a probléma, de szeretem a kreatív felvetéseket. Ha arra gondolsz, hogy malware lenne a kiegészítőben, simán lehet, mert még én sem néztem át mindent az eredeti forrásból, de valahogy erősen kétlem.

    Én pedig nem terveztem hasonlót elrejteni. Szép ábránd lenne, de nem hiszem, hogy bárki a libreeleces/coreeleces raspi2-n/médiaboxon fog netbankolni, aki meg androidon használja, ott eleve nagy a sandboxing az Android miatt. Ha akarnám se tudnék nagyon rosszalkodni.

    A kód pedig ott van a zipben, ha érdekel. Github accesst is adok én bárkinek, ahogy azt korábban jeleztem. A diszkréció meg remélem érthető. Az okát leírtam.

    + Senkit nem köteleztem arra, hogy használja és nem ez az első kiegészítőm. Ha nem tetszik, ez van. Használd nyugodtan a többi kieget. :R

    Részemről

    Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

  • Mr Dini

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz brazos #45202 üzenetére

    Szia!

    A linket nem szeretném megint megosztani, publikusan pedig végképp nem. Max ha nagyon nem megy, átküldöm privátban. Egyébként a repository linkből visszatörölve a zip és a repo mappát eljutsz a repó gyökerébe, ahonnan le tudod tölteni a régebbi verziókat. Egyelőre nem töröltem a régebbi verziókat pont azért, mert az egész projekt ilyen fiatal.

    De jobban örülnék neki, ha megoldást keresnénk, nem downgradere folyamodnánk. Kaptam egy másik jelzést privátban, amit innen is köszönök, hogy 19.5 alatt sem ment. Megnéztem, valóban. Javítottam 19.5 alatt és felraktam az 1.00.046-ot a script moduljából. Megnéznéd kérlek, hogy nálad működik-e updatelve? Ha rámész, hogy frissítések keresése, akkor magától fel kell, hogy frissítse a modult (vigyázz, nem a videó kiegészítő fog frissülni, hanem egy függősége).

    [ Szerkesztve ]

    Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

  • Mr Dini

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz brazos #45208 üzenetére

    És ez korábban nem jött elő?

    Mindenesetre köszi a beszámolót és örülök, hogy sikerült, még akkor is, ha csak ilyen körülményesen sikerült felrakni.

    A kedvedért felraktam egy 19.1-et a tesztelős telefonomra, felraktam rá a repo zipet, megjelent szépen az SS a videó kiegészítők alatt és gond nélkül tudtam telepíteni. A tartalmak is elindulnak mind. Ami érdekes az az, hogy ezen a verzión a függőségek alatt nem listázza a metahandlert, meg a többi modult, viszont szépen felrakja ezeket a háttérben és nekem ment is a kiegészítő. A frissítés is sikeres volt. Szóval ötletem sincs, mi okozhatta. Nem addon, hanem Kodi/rendszer bug lehet ez. A logra kéne ránézni esetleg. A jövőben macerás lesz pakolgatni az updateket kézzel, repóból ideálisabb lenne telepíteni...

    [ Szerkesztve ]

    Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

  • Mr Dini

    addikt

    LOGOUT blog

    Sziasztok!

    Raktam a repóba egy StreamShark frissítést. A modulja 1.00.047-re frissült, a kiegészítő pedig 1.1.37-re. Sok változás nem volt, csak a forrásokat finomítottam. Pl a netmozi esetében kiszedem a minőséget az extra infó részből és eszerint próbálom rendezni.

    Illetve Hege1234 észrevételének köszönhetően a filmpapa keresőt is javítottam, hogy kevesebb eséllyel dobjon be rossz találatokat az adott filmre. Ugyanitt megjegyezném, hogy jelenleg a netmozi és a dmdamedia forrás kivételével egyik sem tud pontosan keresni, simán lehet, hogy van két hasonló című film és a rosszat dobja be. Sajnos a másik két forrásnál csak a cím és évszám alapján látok találatokat, ami nem mindig elég. Most próbálom nézni, hogy az adott film címe megegyezik-e a találattal, illetve az évszám is és ha igen, akkor azt adom vissza találatnak. Ha nem egyezik az évszám, de a cím igen, akkor azt, végül pedig próbálkozom azonos évszámmal a találatokban. Sajnos ez ilyen. Ha valakit zavar, hogy néha nem az adott filmre dob találatot a forrás, akkor a kiegészítő beállításaiban le lehet tiltani a forrást.

    Illetve bekerült a mozicsillag forrás is. Borzasztó a keresője, mert érzékeny az írásjelekre keresésnél, de igyekeztem mindenféle trükkel javítani a keresési hatékonyságát. Jó sok forrás jön innen, szóval kellemes. :) A minőségeket is igyekeztem kiszedni az oldal infói alapján:

    Támogat sorozatokat is.

    Illetve bekerül a cápás ikon, amit ametzalaci készített. Szerintem állat lett (szó szerint)! Köszönet érte! :C

    [ Szerkesztve ]

    Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

  • Mr Dini

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz vargalex #45250 üzenetére

    Kérdés, hogy azt milyen gyakran frissítik és az a baj, hogy a jelenlegi sources.py nem adja át a pontszámot, szóval azt vagy külön le kell kérni, vagy kell rá írni egy utilt, ami átadja.

    Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

  • Mr Dini

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz lali303 #45253 üzenetére

    Igen, ezt sajnos én is észrevettem. Kodi "bug" lehet, hogy nem frissíti a gyorsítótárazott ikonokat újratelepítésnél. Ha teljesen letörlöm az addont, akkor is a régi ikont mutatja. Miután töröltem a .kodi/userdata/Database/Textures13.db fájlt és a .kodi/userdata/Thumbnails/ mappát, nálam megjavult. Gondolkoztam, hogy csináljak egy menüpontot a kiegészítőbe, amivel lehet törölni ezeket, de nem láttam sok értelmét feleslegesen telepakolni a kiegészítőt még több bloattal.

    A friss telepítéseknél úgyis az új ikon lesz. Aki meg régebb óta itt van, az meg csak nem fogja megosztogatni a kiegészítőt direkt a régi nevével hivatkozva. És a rebranding fő oka ez volt. Hogy vonatkoztassunk el a régi csapásiránytól.

    De köszi, hogy jelezted!

    Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

  • Mr Dini

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz aldebaran #45258 üzenetére

    Szia!

    Sajnos a kereső nem mindig tökéletes minden forrásnál. De megnéztem, az általad említett címet mind a négy forrás jól adja vissza. Valószínűleg egy netmozi-s égetett feliratos 1080p-s videót indítottál el, ami a netmozira került rosszul feltöltésre. Valami Apple Original címmel indul böngészőben is, nem a kiegészítő hibája, hanem a feltöltő kattinthatott félre.

    Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

Új hozzászólás Aktív témák