Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • petipetya

    nagyúr

    válasz RBJ #5801 üzenetére

    Szerintem nincs olyan, hogy minimum típus. Legfeljebb az elvárásokban lehet minimum, például nem összehajtható kormányrudak, x méretű kerekek stb. A tiédnél írni szokták, hogy időnként érdemes áthúzni a csavarokat - hogy ez minden alkalom után érvényes-e, azt nem tudom. Nekem is volt egy szinte ugyanilyen, ugyanennyiért, csak nem Auchanos. Annak a két kormnyrúdja zavart, mivel lehajtható lévén kotyogósnak éreztem. Ezért cseréltem le egy Street Surfing XPR-re, amivel lejtőn lefelé gyorsulva már elmúlt a veszélyérzetem. Csak egyszer kellett meghúzni az alsó csavart, ami az összecsukó mechanizmusál van, azóta rendben tart, pedig nem tükörsima márványon gurulok vele. Igaz, az első kereket mindig megemelem menetközben egy-egy repedésnél a járdán (jobb lábam a guruló rolleren, a ballal lelépek és az úthibánál megemelem az elejét, így csak a hátulja megy bele). Lehet ez is számít, ahogyan talán az is, hogy sosem csukom össze, nem tudom. Mindenesetre a linkelt járgányt nyugodt szívvel tudom ajánlani, amelynek a stabilitása mellett érezhető előnye a nagyobb átmérőjű kerék. Nem akarok utólag okoskodni, de ha a vásárlás előtt rákrdeztél volna, akkor biztosan nem tartottam volna magamban a vémeményemet arról, hogy minimális ráfizetéssel jobbat vegyél, hiszen magam is megjártam ezt az utat.

    [ Szerkesztve ]

    "nincs rá lezsóidő"

  • Patyesz

    csendes újonc

    válasz RBJ #5801 üzenetére

    Ezt én is láttam, majdnem vettem is egyet az elektromos mellé :-)...az összecsukó mechanika eddig minden rolleremen rendelkezett némi holtjátékkal, szerintem az a lényeg, hogy masszívan a helyére kerüljön kinyitva a kormányoszlop.

    [ Szerkesztve ]

  • sanyika007

    csendes tag

    válasz RBJ #5804 üzenetére

    Szia,
    Nekem még a 2018-as rugó nélküli verzió volt meg ebből a típusból. 2 év alatt majd 800 km-t mentem vele a 80 kilómmal, nem használtam extrém dolgokra, de kisebb padkán lefelé engedtem menni pl. Szóval kb. 1 hónapja eltört, méghozzá pont a hajtómechanizmusnál, ahol át van fúrva csavarral és kotyog, elfáradt az anyag.

    A kormány kotyogása tehát valóban zavaró, illetve az illesztések eléggé zörögnek. A kormányon a csavar ki fog lazulni, néha érdemes meghúzni.
    Igazából szerintem megérhet 14k-t, de nem tudom a rugó mennyire adja majd meg magát és mennyire lesz emiatt zajos a roller.

    Én most town 5 XL-re pályáztam, de az egész országban nincs készleten, nem rendelhető. Esetleg tudtok árkategóriában még jókat (25k-ig)? Street surfing xpr jó ezek szerint?
    Esetleg a Hudora hornetről esetleg info?

Új hozzászólás Aktív témák