Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • LandTiger

    csendes tag

    Sziasztok!
    Azért ugrottam be Hozzátok, mivel kínai mobilról van szó. Vettem egy narancssárga-fekete military készüléket, amely a Sonim-mal egyező, bár eltérő a színe, de a letöltött magyar nyelvű leírás ráillik. Rá van még írva: Land Roner és smnio.
    Találkozott valaki már ilyennel. Láthatólag jó képeket készít, OK a telefon, DE: és itt jön az "önkéntesen és dalolva tövig csalánba dugott alkatrész" esete. NINCS HOZZÁ ADATKÁBEL! Hogy a nénikémbe töltsek rá, adatkábel nélkül zenét.
    Kérek SOS segítséget, vagy akár leszúrást, hogy nem értek hozzá. Így igaz!
    De azért SOS!! :W

    Miért nem találok tudósokat?!

  • LandTiger

    csendes tag

    válasz sasa311 #985 üzenetére

    Szia!
    Először is köszi a választ. A töltő sajnos nem USB-s, hanem 220-as, amelyhez van egy adapter. Ha az lenne, még én sem problémáznék rajta. Pedig imádom azt a dögöt (a telót), de csak most jött el az ideje, hogy zenét, töltsek fel. Kb. egy hónapi lakásfelújítás vár ránk az urammal, és már unom az MP3-n lévő görög leckéket (AMIK NEM LETÖRÖLHETŐK, mert tanulom). Pihenésképpen szerettem volna operákat, stb. könnyűzenét, kabarékat hallgatni. Hát nem egyszerű az élet.
    A gép szerint ez a kép elérhetőségi helye:

    Hát ha ebből megtalálod, akkor kérlek írd meg azt is, hogy hogyan kell.

    Előre is köszönök mindent, de a fent leírt okok miatt elég keveset leszek a gépnél. De majd igyekszem.

    Miért nem találok tudósokat?!

  • LandTiger

    csendes tag

    válasz sasa311 #987 üzenetére

    Szia!
    köszi a gyors választ. Úgy tűnik megoldódik a helyzet. Amit láttál az nem az USB, hanem a telóba dugható csatlakozó. Ha USB lenne a fejem sem fájt volna, de ez egy nagyon vékony soklábas valami. Micro SD kártya van benne, 4 gigás.
    Még várom az emailt a megoldási lehetőséggel, és utána visszajelentkezem Nálad is, hogy megírjam mi az újság.
    Üdv: Erzsébet

    Miért nem találok tudósokat?!

  • LandTiger

    csendes tag

    válasz sasa311 #985 üzenetére

    Bocsi, hogy visszaléptem pár lépést. Ez egy nagyon nem okos telefon.
    Tehát sok mindent tud, de semmi köze az androidsághoz és az okossághoz. Kínai utángyártott valami, aminek még a nevét és másképp írják mint az eredeti gyártmányon, ami természetes is.
    Mindettől függetlenül nagyon szeretem, mivel olyan strapabíró, hogy leejtettem a szikláról (akkor még csak telefonálásra használtam) és semmi baja nem lett. Igaz nem volt nagy magasság, nem vagyok hegymászó, csak olyan másfél-két méter.
    Ezt a kiegészítést csak azért írtam le, hogy lásd ez egy buta készülék!
    Szió

    Miért nem találok tudósokat?!

  • LandTiger

    csendes tag

    válasz sasa311 #993 üzenetére

    Szia!
    Igazad vagyon, tényleg képzavaros tyúk vagyok. Mivel én eddig USB-ben csak azt láttam, amit bele kellett dugni a PC-be. Amúgy pedig több "prfoesszionális" telós üzletbe elmentem, vittem magammal a telót kábelestől, mindenestől (ahogy vettem) és még a készüléket sem ismerték. Norbival már kapcsolatba léptem. válaszolt és valószínüleg tud készíteni.
    Üdv.

    Miért nem találok tudósokat?!

  • LandTiger

    csendes tag

    válasz sasa311 #995 üzenetére

    Oksa! Irány a TESCO!

    Miért nem találok tudósokat?!

  • LandTiger

    csendes tag

    válasz Rawulf #997 üzenetére

    SZIA!
    KÖSZÖNÖM SZÉPEN, de úgy néz ki, hogy megoldódik a "feloldhatatlan helyzet". Mivel ma a TESCO-ban is úgy néztek rám a teló osztályon, mint egy ős /és/vagy/ űrlényre, találtam egy kedves beleérző, hozzáértő, kínai utángyártott telefonokból ap tou data lévő társat, aki segít. Köszönöm mindenkinek a hozzászólást. Legközelebb akkor tudok bejelentkezni, ha lesz internetem, mivel felújítjuk a lakás azon részét, ahol a kapcsolat eddig létrejött. Át kell vinni egy másik helyiségbe, és mivel hozzánk egyetlen "hozzáértő szakember" sem teheti be a lábát és kezét , a férjem szakértelmére bízom magam, mivel hozzáértőbb, mint bárki. Tud mázolni- festeni, érti a különféle munkafázisokhoz szükséges idők betartását (ld. tapéta le"vakarás", glettelés, száradás, új tapéta felrakás-száradás, szőnyegpadló tisztítás, szekrény visszatoloncolás, visszarámolás, stb. - stb.) sorolhatnám még több oldalon keresztül, de az a lényeg, hogy aki nem ad ki hangot , azt nem tudjuk meghallani 10 méteren belül (Skype). Úgyhogy nagyon hálás vagyon mindenki segítőkészségéért, ha tudom viszonozni régi magyar kenyérsütő, vagy a vándorcigányok által használt cigány kenyér receptjével, szívesen átküldöm. ÉS EZ NEM PEJORATÍV MEGJEGYZÉS VOLT, hiszen tényleg én is tanuja és vendége is voltam ennek az eredeti receptnek, amelyet, ma már nagyon sokféle módon sütünk. (Pl. tepertős bodag, csirkepörköltös bodag, káposztás bodag (bodag /cigánykenyér/) és mindenféleképpen. A változás csak annyi, hogy mára már az emberek tudnak élesztővel is dolgozni (szerencséjükre). Régen volt a liszt-víz-só, szentháromság. Ha szerencsések voltak, akkor amire a másik éjszakázó helyükre értek, az előző kenyér maradékából, vízzel hígított maradék megerjedt, így vették észre, hogy azzal a maradékkal magasabb lett a kenyér, amit a parázs fölött sütöttek meg.
    Ennyi a mese.
    Az igazság az, hogy az alapreceptet elkészítve, bármivel lehet tölteni, a modern kor szellemének is megfelelő teljes kiőrlésű liszttel, és a megfelelő belevalókkal nagyon finom eledel. Nálunk napirenden van, akár még pogácsa formájában is.
    Bocs "drága kockafejek" de nagyon elmásztam a háziasszony kategóriába, de tényleg, ha ezzel tudok bárkinek segítséget honorálni, ám legyen. Én erre kapható vagyok, mivel imádok főzni. (Úgy is nézek ki!)

    Miért nem találok tudósokat?!

  • LandTiger

    csendes tag

    válasz sasa311 #1000 üzenetére

    Sasa Drága! ennyire ne legyél negatív!!! AZ ÉLET SZÉP, MINDENRE VAN MEGOLDÁS "szólt az uram a létra legfelsőbb fokáráról, amikor a mennyezetet csiszolta".! Tehát, ha segítjük egymást, akkor van megoldás. Itt a segítség a :N hangsúlyos szó!! Egy régi slágerrel: Szeressük egymást gyerekek, az élet oly szép.... Még a felújítás legközepén is, hiszen rátaláltam eg olyan kedves barátra, akit azt hittem, hogy örökre elveszítettem!

    Miért nem találok tudósokat?!

  • LandTiger

    csendes tag

    válasz #40993792 #1002 üzenetére

    Nekem a kislányom "vásárolt " egy Nokia 134 telót le3het már vagy tíz éve. EGYSZERŰEN IMÁDOM! Igaz, egyszer "vízhangos lett" beleesett a marhája WC-csésze tisztítás közben a lefolyóba. Szerencsémre a "barátaink" megőrizték gyermekük első telóját és megkaptam. Sőt: a férjem bátyja is nagyon családi viszonyokat építve, nekem adta a legelső Nokia 134-es telóját. Tehát nekem kezdetektől fogva ez volt a telefonom. Mióta "úgy megszaladt a ló", hogy nyaralunk is a párommal, már nem viszem Görögországba magammal, annyi adat van a Telón, hogy ha elvesznének, én is "elvesznék". Már csak a Vaterán vásárolható, legolcsóbb készüléket visszük, ami működik, haza lehet telefonálni és ENNYI. Más funkcióra nincs is szükség, hiszen a fotózás átlküldésére ottt vaq a WIFI Mamma Doránál, vagy pedig bárhol, ahol Kafeszt van kedvünk inni, igaz kicsit lassúbb, mint amit megszoktunk, de működőképes!
    ;)

    Miért nem találok tudósokat?!

  • LandTiger

    csendes tag

    válasz sasa311 #1005 üzenetére

    Drága Egyetlen SASA!
    Sajnos drogra nem telik, a szekták pedig taszítanak!
    Nem tudom, miért gondolod egy hatvan éves öreglányról, hogy drogozik, pláne hogy szektás?! Tündér bögyölőm! Hol élsz Te? Tudod-e hogy mennyi a nyugdíj?:! Mi a csirkeláb kategória vagyunk!! arra telik. És a gyermekünk által fizetett internetre!
    Nézz máááááá körüüüüü a saját nyugdíjas családtagjaid körül, hogy ők mennyiből tudnak kijönni? Élnek, nem panaszkodnak, és juttatnak! Igen még a nyugdíjukból is adnak, zokszó nélkül!!
    Ez jelenleg egyáltalán nem a kínai mobil teló témába vágó párbeszéd, DE zokon vettem akár a szektásságba, akár a drogozós buliba való besorolást.
    Amúgy Téged is szeretlek, ahogy mindenki mást! ;)

    Miért nem találok tudósokat?!

  • LandTiger

    csendes tag

    válasz Rawulf #1010 üzenetére

    Drága RAVULF!!
    Mi az Isten áldása az a 10k, vagy 20k?! Kérlek írj emberi nyelven, hiszen a főnököm szerint a nőket csak az különbözteti meg a szárnyasjószágtól, hogy a nők nem szarják össze a tyúkudvart (mert az uruk épített - kivájt - nekik egy potyis klotyót)! Tehát mi a fészkes fenedék az a 10-20k dolog, amire hivatkoztál. ÉN nem tudom, mi az, kérlek világosíts fel! Bár lehet, hogy minden "kockafejű" ismeri, de én csak egy parlagi felhasználó vagyok, hiszen még azt sem tudtam elérni, hogy filmeket küldjek át barátoknak - bár szentül megígértem - de nem fogadja el ez a tunya-rusnya.undormány gép

    Miért nem találok tudósokat?!

Új hozzászólás Aktív témák