Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Interceptor

    addikt

    válasz iceQ! #75730 üzenetére

    5-20g-os csalik esetén kétféle medium light dobósúlyú bottal meg lehetne oldani ezeket a halakat.
    Szerintem elsőnek egy drops shot bot kellhet, amivel nyilván lehet dropshotozni süllőre és természetesen balinozni is kiváló választás, használhatod wobblerekkel vagy különböző típusú fém csalikkal vízfelszín alatt. Ennek a bottnak a gerince erős, a felső tag pedig baromi lágy, ezért kiváló wobblerezni is, jól lehet vele dobni a csalikat és szinte 100%, hogy megfogod vele a balint kapás esetén, fárasztani is ezzel a legbiztonságosabb. Süllőre és csukára is jó lehet wobblerezni, főleg ha dupla hármas horgokkal szerelt csalikkal használod ezekre a halakra akkor biztosan akadni fog, csak figyelni kell a bevágásnál, balinnál nem annyira mivel az nagyobb lendülettel támad a szája is puhább, konkrétan megakasztja magát.
    Másodiknak meg egy jóval gyorsabb és feszesebb bot kell fast/extrafast, ami jó lehet süllőre és csukára is jiges botnak, elvileg a bevágások miatt fontos meg bizonyos jiges vezetési technikákra is alkalmasabb. Ez a gyors és feszes bot elengedhetetlen popper vagy walk the dog típusú felszíni csalik alkalmazásához felszíni balinozásnál, ezzel tudod csak megfelelően mozgatni őket a víz tetején, mondjuk sok gyakorlást igényel így is.
    A feszes gyors botoknak az a hátárnya, hogy simán lerúghatja a halat kapásnál vagy fárasztás közben is. Amúgy jigelni mindkét bottal lehet, csak jobban oda kell figyelni bevágásnál a lágyabb elejű drop shot bot esetén.

    [ Szerkesztve ]

    Nem kell drága gép, csak játékra kell

  • saen

    veterán

    válasz iceQ! #75730 üzenetére

    Már kaptál választ, de én egy picit más irányból közelíteném meg.
    Ma jelenleg ilyen 20-30k között azért elég kompromisszumosak a pergető botok. 10 éve még teljesen jókat lehetett kapni ebben az árban, mára ez sokat változott.
    Én ajánlanék inkább kicsit magasabb kategóriát, mondjuk egy Shimano Zodias vagy esetleg Curado szériából a medium light változatot ami 12g max dobósúly. Ez már az a kategória amivel hosszabb távon is el lehet horgászni, nem akarod majd rögtön lecserélni. Igaz ez inkább süllős pálca, de balin is megoldható vele. Csuka az egy kicsit más kérdés, nálam ott 15-20g környékén kezdődik a csali, egyértelmű, hogy egy bottal ezt a hármat nem lehet lefedni, szóval a csukázás valójában süllőzés lenne csak olyan helyen ahol van csuka...
    Ez az erősség elég ahhoz a kis és közepes gumikat állóvizen el tudod vezetni, meg a kisebb wobblereket is. Partról horgászva ez talán teljesen rendben van, szerintem.

Új hozzászólás Aktív témák