Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csababarca

    őstag

    válasz Steady74 #55942 üzenetére

    Köszi!
    Ezek nagyon hasznos infók voltak!

    Akkor a 30-90 g dobósúlyos botra is mehet nyugodtan 30-50 g kosárig, ha jól értem, tényezőktől függően.

    iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

  • anytime

    őstag

    válasz Steady74 #55942 üzenetére

    Szia!

    BogyóBP Neked is köszönöm a segítséget!

    Nagyon hasznos volt amit írtál és azt hiszem az élet a legjobb rendező, azt hiszem ma élő példával szolgáltam az Általad leírtakra. Amennyiben nem untatok senkit, pár mondat a mai horgászatról (ha a későbbiekben erre nincs szükség, igény, természetesen kihagyom).

    Szóval tegnapelőtt DK - tó, 1 ponty. Ma ismét DK - tó, immáron 2 ponty, de ne siessünk ennyire :)

    Reggel 6-kor kezdtem, 13h-ig horgásztam, így azért már nem oly fényes a mutatóm, de sok mindent tanultam azt hiszem, már ezért megérte kimenni.

    Szombaton kora délután, hazafelé indult egy idősebb spori. Mindenki kérdezte tőle, mit fogott? Mindenkinek elmondta, 15 ponty és 3 amur. Mondanom sem kell, vérmérsékletétől és aznapi eredményétől függően mindenki másképpen véleményezte, de igazándiból senki sem hitte. Aznap 1 potykát fogtam, közel - távolban az egyik leggyengébb voltam.

    Ma reggel mikor kiértem és elfoglaltam a helyem, a köszöntések után látom, hogy az Úriember mellé kerültem, másik két társával együtt. 3-an együtt 10:30-ig 13 darab pontyot fogtak. Ekkor még kapásom sem volt. Nem is voltam elkeseredve.

    Ahogy Steady74 minap írta, a 30 méterest és az 50-est horgászták felváltva. Egyikőjük feeder botokkal, másik két kolléga hagyomásnyos fenekező megoldással aprította a bandát.

    Tátottam a számat.

    Utóbb megtudtam, fokhagymás kukorica volt a nyerő, mondanom sem kell, az nem volt nálam, de azóta már pótoltam.

    Eközben olvasgattam a fenti kommented ....

    Szóval 30 gr-os method kosaraim voltak, ráadásul a kaja az gyorsan bontóra állítva ..., mit mondjak, mikor olvastam írásod, villant be, bányatavon vagyunk, gyakorlatilag semmit nem ért addig az etetésem. Azt hiszem a nyitási időn tudtam állítani, egy kis többlet víz segített, azonban kosarat nem tudtam cserélni.

    Ha jól gondolom, akkor erre a tóra:

    1. felejtős a method kosár?
    2. pellet kosár jó lehet?
    3. alapozó etetéshez van egy 3 méteres gerinces kis teleszkópom, azt gondolom az bőven megteszi erre a 30-as és 50-es távolságra, kosarat mit ajánlanál? Ugyan úgy mehet a pellet kosár?

    Ahogy írtad, kicsit nagyobb volt a szél, szitált is a kosár, persze fogtam nagy nehezen halat, két 1,5 kilós pontyot, de lényegesen nehezebb ügy volt :). Nagyon örülök a napnak, mert azt hiszem ma sokat tanultam és pont jókor olvastam írásod.

    Segítséged előre is köszi.

    Épp most rakom össze az etető készséget, szóval szívesen venném a kosár ajánlást.

    Üdv:
    A

Új hozzászólás Aktív témák