Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Steady74

    Topikgazda

    válasz anytime #55965 üzenetére

    Örülök, hogy segíthettem!

    Ha kimérsz egy etető bottal 30m-t, utána egy másik bottal szintén, akkor ugyan oda fogsz horgászni, mivel a kosártól méred a bot spiccéig a távolságot [link] és gyakorlatilag mindegy, hogy Te hol állsz. A legbiztosabb amúgy, már ha bírja a botod, hogy ugyan azzal a bottal etetsz, mint amivel horgászol, erre is teljesen jók a gumizott kosarak, amit gyorskapocsba csatlakoztatsz, a helyébe meg beleakaszthatod az etetőkosarat is. Az, hogy milyen az, gyakorlatilag majdnem mindegy, néhány példa:
    [link] [link] [link] [link] [link] [link]

    De ha [link] ezzel a kosárral horgászol, akkor elég a testet kicserélni erre [link] amíg etetsz, aztán vissza a method rész, és kész is vagy. Mélyebb, vagy mély vízre (ha már Preston) akkor ezek valók inkább [link] vagy amit korábban linkeltem pellet feeder.

  • horcsog

    tag

    válasz anytime #55965 üzenetére

    Talán az volt a baj túl hamar bontott a kajád és mélyebb víz volt. Nem lehet? Mert sokszor látok vízpartokon fenekezni embereket úgy van 5 méteres víz és toccsan az etetőkosaruk a víz tetején . Egy etetőfelhő van ahol beesett a kosaruk, ha útközben ki nem esik egy része. :) Ebből voltak már mókás helyzetek a praxisomban mikor kukoricamálét használtam kosárba és húztam a pontyot . Jön át a szomszéd de hát mi a csali és mi az etető mert x órája itt ül. Mikor mondom neki nem akarta elhinni a vödrömet ki kellett nyissam mutassam van nálam konzervkukorica és kukoricamálé etetőanyagnak ennyi a kaja és csali . Hát ja csak fújt a szél amúgy is volt vízmélység és annyit láttam bedob és egy piros folt a vízen ahogy a kajája kiesett a kosárból. Csoda lett volna ha fog valamit.

    Ez mondjuk egy lehetőség amivel nagyon el tudod rontani akár a pontyozásod. Ez nem biztos kijön egy olyan vízen ahol 1-2 méteres vízbe pecázol és több a hal mint a víz. De olyan helyen ahol ritka a ponty és van vízmélység ott lehet 1 szezont végigülsz pontykapás nélkül egy ilyen tévedéssel. :) Mert ahol sok van ott etetőanyag nélkül csak a horgon a csalival is lehet fogni halat. Még lehet többet mint egy rossz etetéssel.

  • horcsog

    tag

    válasz anytime #55965 üzenetére

    Csak egy példa én ha közelre finom cuccal fenekezek és be akarok etetni általában csúzlit használok darához is. Ahhoz azért olyan dara kell ami tapad mert különben 0-30méterig beszórsz mindent. :) Belövök így 2-3 kiló etetőanyagot az több méteres körben fog szóródni. Mert azért nem vagyok céllövő bajnok csúzlis. Aztán rádobok olyan kajával ami tapad a kosárba és biztos a fenékre kerül a csali mellé rövid előkével pontycsalival, és nem rángatom ki 5 percenként csak ha kapás van. Erre rááll a ponty egy olyan vízen amit csurig raktak ponttyal azt úgy kell szedned mint réten a virágot. :) Nem tudsz 2 bottal horgászni rajta egy jól halasított vízen amikor igazán eszik a hal. Mert állandóan húzza az 1 szerkót is. Megutálod a pontyozást és az ilyen jellegű helyeket annyit lehet így fogni pár óra alatt. Nem szoktam kiakasztott klipsszel nyomatni rajta 30 méterre pár méter sugarú körbe amit megszórtam azért nagyjából be tudok találni az esetek nagy részében.

    Persze minél pontosabb vagy annál jobb az etetésben de szerintem ha minden oké kiakasztott klipsz nélkül is szedned kell a halat . Egy versenyen ahol 1 plusz ponty lehet eldönti az első helyet ott nagyon fontos lehet akár. Ha igazán rááll így a hal nem egyszer van olyan beér a kosár ráfeszítesz és jé húzza kiveszed a pontyot és még a kosárban ott van a dara egy része olyan tapadós. Persze ez egy versenyzőnek szentségtörés lenne de még mindig jobb vsz mint az olyan dara ami nem kerül oda ahol halat fognál hanem terül szét vízközt és ki tudja hol áll meg.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák