Új hozzászólás Aktív témák

  • MdewC

    nagyúr

    Sziasztok! :)

    Ígértem egy kis összefoglalót a tengerparti pecáról. :)
    Nos, az úti cél KRK sziget volt Horvátországban, Njivice városa, viszont úgy alakult, hogy peca cuccot nem tudtunk vinni, mert nem fért már be értelmesen a kocsiba... Itt vége is lehetne a sztorinak, de egy másfél két órát eltöltöttünk a helyi pecások között az egyik esti sétálgatás alkalmával és ellestünk 1-2 csalit, ami hatékony lehet.
    Egy öreg pecás, akivel eléggé sokat beszélgettünk, úszós szerelékkel tolta, mér eléggé sötétedett és már lement a nap, a kora esti-esti órákban, világítós patronnal volt ellátva az úszós szereléke. Eléggé kis eresztékkel tolta, maximum 1 méter, magam részéről simán toltam volna nagyobbal is, de így elég sok kapást tudott elérni. Mondjuk a célhal se volt nagy, maximum tenyérnyi, vagy annál kisebb és vékonyabb, 1-2 picivel nagyobb ragadozó halak. (Hosszúkás, de vékony test...) Tinta hal darabokkal horgászott az öreg, bármelyik városban, hentesnél, vagy boltban be lehet szerezni szinte, érdemes venni pár darabot és azokat darabolva kisebb horgon felkínálni. Mindig vágott egy darabot, feltűzte, bedobta és kenyér darabokkal megszórta az úszó környékét. Sűrűn voltak kapásai, csak eléggé be volt lassulva már és elég sok el is ment, egy kis idő múlva már annyira idegesített, hogy majdnem bevágtam helyette, letette a botot, cigivel a szájában matatott, közben meg akkora kapásról maradt le mint a ház. :D
    Na mind1, még ha mi effektíve nem is horgásztunk, gondoltam megosztom veletek, hátha lehet hasznos, ha valaki utazik ki...

    :R

    praise the Lord then finesse / One shot, one kill

Új hozzászólás Aktív témák