Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MaCS_70

    félisten

    válasz bambano #180 üzenetére

    Nem a Facebookot akarom magasztalni, mert rühellem a magatartásukat, különösen az adatkezelésüket és annak folyományait. Itt és most tisztán a jelenlegi realitásokról, a fennálló helyzetről beszélek -- hiszen maga az alapcikk is erről szól.

    Ha össze akarok hozni egy közösséget, akkor valami közös platformra kell "kényszerítenem" az embereket. Márpedig legtöbben eleve a Facebookon vannak fent, a többiek meg általában vagy sehol, vagy itt-ott. Tehát messze a Facebookra kell a legkvesebb embert "kényszerítenem".

    A jelenleg aktuális példám: érintett lettem egy aktuális társadalmi problémában. A Facebookon alakult rá nyilvános csoport is, amelyik több ezer főt számlál, illetve zárt, szakmai alapú csoport is. Akkor mit kellene tennem, ha részt akarok venni a tevékenységükben?

    a. Elfogadom, hogy Facebook, és belépek / követem,

    b. Elkezdem fűzni azt az ezres létszámú csoportot, hogy nem jó ez itt nekünk, nézzünk valami más helyet, ami biztonságosabb -- bár ötletem nincs rá, de persze majd bizotsan tudunk valós időben egyeztetni, posztolni, képeket, videókat, dokumentumokat megosztani, és mindez persze nem fog senkinek erőfeszítésébe kerülni... :F

    Melyik a reális?

    MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Új hozzászólás Aktív témák