Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lemmy71

    Topikgazda

    válasz Essejó #961 üzenetére

    Persze azzal tisztában vagyok hogy a kazán felől jóval nagyobb a hő, itt komoly eltérés lesz az tuti, de a reversenél is hasonló az esett bár ott kevesebb a hőmérsékletet különbség.
    Most nem értem melyik ajtóra gondolsz :F Mert én úgy tervezem hogy a kazán bejövő részénél is lesz egy szabályozható ajtó és mögötte cirka 45 fokban egy terelő lemez, felette pedig vízszintesen egy másik amin a vizes edény lenn, ahogy a múltkori képen is jelöltem. Ez adta az ötletet a szabályozható összekötőről, a vizesedényre visszatérve szerintem cirka 1,5 literest betudok építeni a sarokba, szerintem az elég lesz ha kevés lenne akkor teszek majd a rács alá is egy edényt. Még alaposan átrágom a kazán és a tartály összeillesztését, nem szeretném elrontani mert ha végig lesz hegesztve akkor az már csak kin keservesen lenne javítható.
    Az már biztos hogy ha csak fával fűtök akkor az első 20 centi részen nem lehet semmi, de végül is azon a maradék 50X38 centin is elfér az anyag. Faszén és brikett esetén már mehet végig a rácson a hús, a szabályozható belső kazán ajtóval tudom majd stabilizálni a hőt, igaz figyelni kell és néha megcserélni a húsokat.

Új hozzászólás Aktív témák