Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Paarthurnax #439 üzenetére

    "Ha a user agent dönti el, hogy az egy oldalas design vagy a hagyományos jelenik -e meg, akkor nagyon kell figyelni a duplikált tartalomból származó veszélyekre. Ezen túl a kereső kifejezetten nem szereti, ha a user agent alapján más-más tartalom jelenik meg."
    Na várj, itt már eleve nem stimmel a dolog. Én nem erről beszéltem, hogy user agent alapján döntögetünk. Egy adott böngészőnél vagy be van kapcsolva a JavaScript, és működőképes az AJAX-szal való betöltögetés, vagy nem. Nyilván a Google keresőrobotjánál nem fog működni az AJAX-os betöltögetés, legalábbis jelenleg JS-nélküli változatot kell neki mutogatni mindenképp, és úgy is kell emiatt tervezni egy oldalt, hogy JS nélkül is használható tartalmat mutasson.

    "A Google igaz nem futtatja le a Javascript kódot, de "belenéz" és ha a honlap JS kódjában megtalálja ugyan azt a tartalmat, amit egy másik URL-en is megtalál, akkor kapsz egy kellemetlen duplikált tartalom problémát."
    Már hogy találná meg a JS-kódban azt a tartalmat? :Y
    Szerinted van olyan elmebeteg, aki benyomja az oldalai tartalmát egy-egy JS-fájlba, sima stringként, vagy mi? :D Itt már a felvetést sem értem.

    Én arról beszélek, hogy jQuery-vel például iszonyat egyszerű AJAX-kommunikációt folytatni (csak egy példa a GET-metódusra: http://api.jquery.com/jQuery.get/), ezért egyszerűen az egyoldalas struktúra kialakítása érdekében azt is lehetne csinálni, hogy miután a címlapon alapból szereplő tartalmat betöltöttem (mittudomén, látszik a menü, egy rövid bemutatkozó pár meggyőző képpel, ilyesmik), azután AJAX-szal szépen hozzácsaphatnám a többi tartalmat is, így ha a júzer valamelyik menüpontra kattintana, akkor már a betöltött tartalmat is láthatná, nem kellene újrafrissíteni az oldalt, és a betöltés mondjuk úgy történne, hogy itt történetesen jobbra scrollozom mondjuk az oldalt, akár egy jQuery scrollTo plugin felhasználásával.
    A Google csak a kezdőlapot fogja látni, aztán továbbnavigál a többi belinkelt menüpontra is, amik külön URL-lel rendelkeznek. Ha a júzer kikapcsolja magánál a JavaScriptet, akkor ő is ugyanazt fogja látni, mint a Google. Nincs semmiféle user agent alapján történő szelekció...

    Nem tudom, most már érthetőbb volt-e. Betöltöm a kezdőlapot, aztán SZERVERRŐL lekérem AJAX-szal a plusz tartalmakat. Semmiféle kliensoldali JS-fájlba benyomott tartalomról nincs szó.

    Szerk.:
    csak hogy még konkrétabbá tegyem, mutatok egy hót primitív példát jQuery-ben, most ezt csak 2 perc alatt rittyentettem ide, különösebb ellenőrzés nélkül, tehát tényleg csak példajellegű kód:

    $(document).ready(function(){
    // na, most már betöltött az oldal, jöhet az AJAX-szal betöltögetés...
    var betoltendo_szarsagok = ['szolgaltatasaink', 'kapcsolat', 'egyeb-blabla'];
    for(var i = 0; i<betoltendo_szarsagok.length; i++){
    $.get(betoltendo_szarsagok[i], function(data) {
    // jó, kész, akkor most csapjuk hozzá a lekért tartalmat #content-hez, egy újabb div formájában
    $('<div>', {
    'class' : 'tokmindegy',
    'html' : data
    }).appendTo('#content');
    });
    }
    });

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák