Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz geotigris9 #74420 üzenetére

    Jobb híján, lehet berendelem ezt. Köszi!

    Régen abszolút a mtb volt a divat, de azóta változtak a dolgok, most már sokan rájöttek, hogy jobban járnak ha a felhasználási területhez veszik a kerékpárt. Attól függ hol szeretsz bicajozni, ha aszfaltozni szeretsz, nincs kizárva, hogy megkedvelnél egy jó minőségű országútit. Rájönnél hamar, hogy idáig a monti csak kolonc volt a nyakadon. Hasonló dolog ez mint a 2000-es éveke elején a DH őrület, kb mindenki DH és FR bringát akart. Teljesen mindegy volt, hogy van e rá szüksége vagy nincs, mindenki a duplavállas villáktól, hatalmas rugóutaktól volt elájulva, aztán képesek voltak az emberek még akkor is egy sár nehéz DH gépet venni, ha alapvetően túrázgatni szeretnek. Szép lassan rájöttek, hogy jobban járnak egy kisebb rugóutas, de jelentősen könnyebb bringával, amivel fel is tudnak tekerni a hegyre. Ma már csak az megy DH géppel aki valóban arra használja.

    6030D: Valóban hibás abban, hogy nem fogadta meg a tanácsokat, eleve azért jön egy ember egy ilyen fórumra, hogy informálódjon. Viszont ha belegondolsz, egy vásárlónak nem kötelessége tudni, hogy neki milyen méret kell, azért van ott egy eladó, hogy segítsen, nem pedig azért, hogy a pultot támassza vagy hülyeségeket beszéljen. Teljesen jogos ha visszamegy és reklamál, hogy nem jó a méret amit eladtak neki. Abban az esetben nincs oka, ha ő maga kérte azt a méretet és az eladó elmondta, hogy szerinte az kicsi lesz, de ennek ellenére neki az kellett. Ilyennel már én is találkoztam, természetesen nem is vettem vissza a bringát.
    Még azért is reklamálhat egy vásárló ha nem az igényeinek megfelelő bringát adják el neki. Ha mondjuk valaki versenyezni akar, de egy erre alkalmatlan olcsóbb gépet adnak el neki, esetleg más kategóriából, mint amire szüksége van. Persze ehhez a vásárlónak is pontosan meg kell határoznia az igényeket.

    [ Szerkesztve ]

  • ivana

    Ármester

    válasz geotigris9 #74420 üzenetére

    Ha hoodon nem tudsz fékezni az a nagyon durván nagy váz jele. A koskormányos bringa nagyon érzékeny a méretre, egy országútiban 1cm a tűrés határ felsőcső hosszban. Szóval 54-55 nálam például.

    Nem találtam képet, de régen volt valami kétkaros kényelmi fékkar, outira valami olyasmit jobban el tudtam volna rá képzelni. Veszélyes és felesleges is, ilyen csak ilyen koskormányos tanyabikekokon volt mert teljesen alkalmatlan az a váz koshoz. Pl.: csepel apolló és hasonló borzalmak.

    Összefoglalva:
    - Koskormány: Nagyon pontos felsőcső hossz kell, 2-3cm már érezhetően más és rossz
    - Egyenes kormány: Nagyobb a tűrés mint kosnál, illetve alapvetően hosszabb vázat igényel
    - Tanyabike kormány: óriási a tűrés, gyakorlatilag mindenkinek jó ugyan az a vázméret amíg át tudja lépni. Ezért van, hogy a 28-as libakergetők egy méretben léteznek gyakortilag.

Új hozzászólás Aktív témák