Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • StLui

    veterán

    válasz IMIIKE1998 #73073 üzenetére

    Láncspray az olaj csak spray-s flakonban, és nem csöpögteted rá :)

    Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz IMIIKE1998 #73073 üzenetére

    Így is úgy is retkes lesz a lánc. Amíg nem mozdul ez az ipar a szíjhajtás+agyváltó irányába, addig ez így is marad...

    Amikor kezdtem montival bicajozni akkor próbáltam híg szilikonos láncsprét, de komolytalan volt, mentem száz métert magasabb gazban és már csörömpölt, mert a száraz fű leszedte róla az olajat.

    Olaj kell rá, és én _minden_ kicsit is hosszabb túra előtt újraolajozom. Olajozás előtt fogsz egy rongyot, azzal rámarkolsz a láncra másik kézzel meg pörgeted a hajtókart, ez a nagyját leszedi. Ha nagyon alapos akarsz lenni, akkor ugyanez, de benzines ronggyal (sosem próbáltam). Ha még alaposabb, akkor gőzborotva (a nagynyomást nem erőltetnem). Utána megolajozod a (száraz) láncot.

    J.

    [ Szerkesztve ]

  • geotigris9

    tag

    válasz IMIIKE1998 #73073 üzenetére

    Én nem vagyok oda láncspray -ért pont ezért.

    Elmondom én, hogy csinálom.
    Lánctisztítás patyolat tisztára Brigéciol 2000 -l meg persze fogaskerekek tisztítása is és első váltó láncdobója szintén. (Részletekre nem térek ki itt jobban most.)

    Itt igen: Tehát van a tiszta láncunk aminél a láncszemek összekötő részeihez cseppentek egy csepp mikor mit használok legyen most műszerolaj az a csepp az egy csepp legyen ez lényeges végigmegyek így az összes összekötő szemen esetleg még..........de alap esetben nem kell ... a legvégén egy ronggyal körbefogod a láncot és párszor körbetekered így a láncot, hogy esetleges fölösleges olaj ne maradjon rajta. Ez azért nem kell alapesetben, mert [egy csepp olaj] ment a forgáspontokhoz és máshova nem. Mert csak oda kell az olaj. :K
    E közben a hátsó váltó kis fogaskerekeihez is egy egy csepp olajat csöpögtetek. Itt szinte mindig le folyik a kis fogaskerék oldalán ezt is le kell törölni szépen.

    Ha csak folyatod rá az olajat vagy fújod rá jóval több lesz rajta mint szükséges ez egyrészről pazarlás másrészről szedi össze port jobban a lánc utána. (Van hogy egy nagyobb tekerés után is a teljesen jól olajozott láncot ami csak enyhén poros áttörlöm a fentebb írt módon egy ronggyal mert a rárakodott por mint a smirgli koptatja az alkatrészeket.)

    (Lehet relatíve körülményesnek tűnik ezzel a módszeremmel láncot olajozni, de saját féltett bringánál ... )

    Én így szeretem ha le van tisztítva és be van olajozva. :)

    ((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

Új hozzászólás Aktív témák