Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • birorichard

    őstag

    válasz jjeahh #170874 üzenetére

    Nem benned van a hiba, a valtot beallitani nagyon konnyu - ha minden stimmel. Gondolom az alap dolgokat megnezted:
    - bowden szabadon jar a hazban
    - valtokar mukodik
    - valto mukodik
    - lanc kompatibilis sebessegu
    - ha iranyitott a lanc, akkor jol van felrakva
    - nem kopottak az alkatreszek vagy legalabbis ha igen, akkor nem csak hatso lenckereksort vagy lancot csereltel rajta
    - jol fut a lanc a valtoban (raktam mar be szarul, mert nem figyeltem, szoval be lehet nezni)
    Ha mindezek jok, es foleg terheles alatt nem mukodik megfeleloen, es csak nehany fokozatnal (fent v lent) akkor en meg a valtotarto fulet lecserelnem, nalam ez okozott hasonlo gondot. Volt egy kisebb regi esesem, amiota a regi valto szarakodott. Full hajtas-valtas csere utan is ugyanugy rakoncatlankodott adott fokozatokon, lecsereltem ezt is es tokeletes lett.
    Nem feltetlenul kell szemmel lathatoan serultnek lennie, en nem mondtam volna meg, hogy el van hajolva, raadasul akar kicsit csavarodva is deformalodhat, azt meg aztan vegkepp nem mondod meg szemre.
    Ha megteheted, celszeru leszedni es bevinni egy kereskedesbe, ahol tudnak adni vagy rendelni (tobb szaz fele van, es elegge hasonlitanak egymasra), addig egy gyorskotozovel a lancvillara lazan felrakhatod a valtot es tuti nem pereg le (nyilvan menni igy nem lehet vele :D), bar amugy is megfogja a lanc, de azert igy nyilvan kulturaltabb kicsit.
    Ha nem tudod leszedni, vagy nem akarod, akkor legalabbis fenykepezd le, es segitenek kikeresni a katalogusbol, melyik kell neked. Felrakasnal meg celszeru az uj kibontasa elott leszedni meg a regit es elol-hatul osszehasonlitani, hogy ha nme jo, vissza tudd vinni (pl lehet ket total egyforma kulso oldalra, de mas kialakitasu a belso oldalon, ahol felrakod a vazra, ezt nyilvan nem latod, amig le nem szeded).
    Arban nem nagy tetel, 1-2E Ft - ha ez a gond, ha nem, en vennek belole ugy, hogy maradjon egy tartalekban a taskaban mindig, mert ez egy olyan tetel, ami esesnel ha serul (nem ritka, h torik is), nem potolhato massal, es nem valoszinu hogy egy random bringaboltban fogsz azonnal kapni, jo esetben napok, rossz esetben tobb, mire megjon, ellenben a csereje akar a dombteton is siman kivitelezheto.

    [ Szerkesztve ]

  • ZolkoW

    őstag

    válasz jjeahh #170874 üzenetére

    Mi az alapprobléma, ami miatt állítgatni kezdted?
    Én is arra tippelek, hogy valami egyéb gebasz van a rendszeredben, pl. hajlott váltófül. Esetleg még a felső váltógörgő-sor távolsága (B-csavar). Azzal már sikerült rontanom a működő rendszeremen :D - azóta figyelek rá, hogyha lefelé is, felfelé is lassan vált, akkor könnyen lehet, hogy túl távol van. A bowden kenése is segített, pedig először nem hittem benne, persze ehhez azért jó állapotú bowden kell, ha retkes/rozsdás (igyekszem csak rozsdamentest venni...), akkor annak kaszáltak.
    A váltótartó fül egyenesítésére egyébként egy nagyon speciális szerszámot használok, eddig egyszer kellett: 5-ös T imbuszkulcsot :D - a váltó a helyén, a rögzítőcsavarjában szép szorosan illeszkedik, és így együtt pont lehet vele alkalmas erőt kifejteni, de azért csak okosan...

    [ Szerkesztve ]

    Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

  • Hasaggymeg

    Topikgazda

    válasz jjeahh #170874 üzenetére

    Szerintem meg csak türelmetlen vagy,mint mindig.Hagyd egy kicsit,dőlj hátra majd ess neki mikor megnyugodtál. ;)

    (#170878) ZolkoW +3060D...hacsak nem egyedül mész egy lezárt úton,az erőltetett előrenézés hamar elintézi a nyaki izmaidat,gerincedet...még hogy pihenős,pff. :U

    [ Szerkesztve ]

    "Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

Új hozzászólás Aktív témák