Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz #48525824 #15170 üzenetére

    Én nem fikázásnak szántam, csupán szintén elmondtam a véleményem a témával kapcsolatban. Én már önmagában a városi kerékpározást sem tartom egy túl biztonságos dolognak, Budapestet alapul véve. Lehetne ez egy jó dolog is, rendes kerékpárutakkal és kevesebb autóval, de sajnos jelen állapotában ez nem kerékpározás. Számomra a kerékpározás az egészségről szól, meg a kikapcsolódásról. Nem arról, hogy szívom a tüdőmbe a sok mocskot, amitől károsodik az érrendszer és a szív is, hanem pont, hogy friss levegőt akarok oda juttatni és erősödni. Nyilván mindenfajta kerékpározásban benne van egy esetleges sérülés lehetősége, de a városi bicajozásban fokozottan benne van. Én kizárólag az erdei kerékpározást tartom egészségesnek és biztonságosnak Magyarországon. Visszatérve a fixire, elhiszem, hogy szereted és tetszik, azt is elhiszem, hogy tapasztalt vagy és jól kezeled, ettől még fék nélkül kerékpározni nem okés. Mi van akkor ha az összes menekülő útvonalon van valami akadály? Én is láttam azt a fixis kerékpáros filmet, még ott is volt, hogy nem volt menekülő útvonal, pedig egy jó nagy mese volt az a film.
    Én továbbra is azt gondolom, hogy ez divat, fölöslegesen viszed vásárra a bőröd és másokét is. Olyan nincs, hogy te vagy a superman és te aztán soha és semmilyen körülmények között nem csinálsz balesetet a fék nélküli kerékpároddal, mert az agyad egy szuperszámítógép ami a másodperc tört része alatt eléd vetíti a lehetséges menekülő útvonalat és te sohasem hibázhatsz, na ne vicceljünk már. :)

    És mielőtt félreértesz, én egyáltalán nem a fixit mint kerékpárt tartom rossz dolognak, lehet nekem is tetszene egy zárt pályán, ahova eleve kitalálték, nekem azzal van bajom, hogy kivitték a közlekedésbe.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák