Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ZolkoW

    őstag

    válasz Khelben #150157 üzenetére

    Ezt értem, és szerintem eszerint is szoktam közlekedni (remélem), de az utolsó mondattal nem értek egyet, pont a fenti videó miatt is. Azért az sem mindegy, hogy 20-szal megy, vagy 40-nel, mert épp számíthat, hogy időben feltűnjön az autósnak.
    Inkább átfogalmazom: az alapelvet elfogadom, de talán máshol húznám meg a határt.
    Meg a záróvonalas példádnál is a híradóban szerintem az fog szerepelni, hogy a szabálytalanul közlekedő autó frontálisan ütközött a szabályosan kikanyarodó járművel, nem?

    Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

  • Wombath

    HÁZIGAZDA

    válasz Khelben #150157 üzenetére

    Bocsi, de az első példád sem teljesen igaz. Valóban, az elsőbbségadási kötelezettség elsődleges fontosságú, azaz valószínű, hogy hibás lesz a kikanyarodó, de mérlegelni fogják azt is, hogy a gyorshajtás mennyiben járult hozzá a balesethez, mennyiben kell megosztani a felelősséget a felek között. Lásd annak a súlyzós edzés iránt elkötelezett, szívbeteg, szimpatikus fiatalembernek az esetét, aki pár éve a Dózsa György úton egy picit odalépett a meglepetésnek szánt autónak, és elkaszálta az elébe kanyarodó másikat. A tárgyaláson sokat foglalkoztak/nak azzal, hogy pontosan mennyivel is ment, és hogy a sebességtúllépése elérte-e azt a határt, amikor a kanyarodó már nem számíthatott arra, hogy hirtelen megjelenik valaki.
    A szóban forgó film meg szerintem a tipikus nagyarcú találkozik a figyelmetlennel esete, ahol egy minimális gondolkozással elkerülhető lett volna a baleset. Nyilván lehet úgy is élni, hogy ha nekem van elsőbbségem, akkor én mindig én nyerek, csak kérdés, hogy megéri-e.

Új hozzászólás Aktív témák