Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • stracker06

    aktív tag

    válasz Runner_fxr #14085 üzenetére

    Erdő más, azt megértem. Ott nem tudsz tervezni, főleg nagyobb sebességnél, hiszen könnyen előfordulhat, hogy az avar/a növényzet eltakar valami olyat, amin nem biztos, hogy át kellene menni.
    Azonban véleményem szerint aszfalton az esetek többségében azért lehet látni a lehetséges "buktatókat" (apró kövek, kátyúk, bukkanók, útpadkák, tócsák, csúszós felületek, stb.)

    Nem arról van szó, hogy annyira biztos vagyok magamban, hanem arra, hogy figyelek, vigyázok magamra és másokra is (gyalog, kerékpárral és autóval egyaránt). Nem közlekedek ész nélkül a bicajúton, ha gyalogos van a közelben számítok rá, hogy kiléphet elém, ha autó jön figyelek, mert elképzelhető, hogy nem ad elsőbbséget, stb. Eddig még mindig volt időm arra, hogy fékezzek és kikerüljek bármit, bármilyen sebességgel is közlekedtem.
    Ezen kívül tudom azt, hogy mennyire jók a kerékpárjaim és pontosan ismerem a viselkedésüket a különböző megszokott helyzetekben. Tudom, hogy a trekkingemmel úgy is meg lehet állni, hogy kiessen a fogamból a tömés, tudom, hogy a régi outimon picit gyengébb a fék, ezért óvatosabban kell közlekednem és jobban kell figyelnem olyan helyeken ahol váratlan akadályok kerülhetnek elém, stb. Igen, mentem már én is viszonylag szűk bicajúton, városban több mint 40-el, de ez este 10-kor volt és senki sem volt a környéken. Ha lett volna, lassítok, mert nem éri meg összetörni sem magamat sem mást. Általában megpróbálom az általam legmegfelelőbbnek tartott sebességet választani, azt amikor még biztos vagyok abban, hogy bármilyen helyzetből viszonylag jól tudok kijönni.

    Egyébként van sisakom és akkor, amikor tudom, hogy viszonylag durvábban fogok menni, fel is szoktam venni. (Mikor boltba megyek, vagy a barátnőmmel/egyedül gurulok egy kört akkor nem veszem fel, mert tudom, hogy kicsi a tempó és nem nagyon találkozok autóval sem. Tudom, hogy ilyenkor is történhet baj, de ennyi kockázatot bevállalok, mert ezt én még nem érzem veszélyesnek úgy, hogy figyelmesen közlekedek.) ;)

    Ja, és én mindig megpróbálok szinte mindenre számítani, hogy ne érjen nagy meglepetés. :))

    SFm™

Új hozzászólás Aktív témák