Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz X2N #139565 üzenetére

    Manapság már minden villa zárt, nincsenek nyílt olajfürdős csillapítások mint régen, ami egyúttal kent is mindent. Pont ilyen a felépítése a Rock Shox-nak is, egyik becsúszóba a csillapító egység, a másikban a rugózó. Ezek zártak ott is. A villalábba pont ezért kell az olaj. Elég fura lenne, ha a Durolux-ba nem kéne olaj, mármint a villalábba, a perselyek pillanatok alatt megkoptatnák a becsúszókat. Persze az ipar sok minden érdekességet kitermel, én 80%-ban RS villákat szoktam szervizelni, ezeket elég jól ismerem, komolyabb Suntourrral nem igazán találkozom, Fox és Manitou ritkábban igen.

    Don.Corleone: Én úgy vagyok vele, így 2019-ben az ember ne szívassa meg magát ha nem muszáj. :) Anno a 90-es évekbe olyan bringákkal mentünk terepezni, amit ma igencsak megmosolyognak, és valahogy túléltük, de sokkal több és jobb élményed lesz ha kihagyod azt a lépést, hogy veszel egy low end montit, ami igazából nem is monti. Hogy milyet kéne venned? Elsősorban pénztárca függő a dolog. Én személy szerint össztelós párti vagyok, szerintem egy olyan 120-140mm rugóút környékén vannak a legszélesebb körben, legsokoldalúbban használható, túra, élmény hegyikerékpárok (Trail MTB). Én ebből a kategóriából néznék valamit, mert tényleg univerzális MTB kerékpárokról van szó, jelentősen nagyobb biztonságban fogod magad érezni a nyergében, mint mondjuk egy XC hardtail esetében, és még nagyon jól tekerhető, könnyű bringák, zárható telókkal. Lefelé meg bőven lesz benne tartalék. Az erdő teljesen más mint az aszfalt, itt rengeteg váratlan szituáció lehet, az egyik pillanatban egy barátságos turista úton mész, majd jön egy durvább meredek. Persze meg kell tanulni terepezni, a bringa nem old meg mindent helyetted, de azért sok hibát tud korrigálni, megengedőbb mint a merev gép. Geora is más, hátrébb lesz kicsit a súlypont, magabiztosabb a meredek terepeken. Ha új bringát szeretnél, és nem külföldről akarsz rendelni, akkor a Meridát ajánlanám.
    One Forty 400
    Ha rendelnél külföldről, akkor Canyon, YT, Commencal. Ha használt, akkor elég széles a paletta, de ehhez meg azért érteni kell, mert a jónak tűnő üzlet lehet ráfizetés is.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák