Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 6030D

    Ármester

    válasz belsodavid #121076 üzenetére

    Maradva a Conti vonalon, én akkor inkább egy XKing előre, RaceKing hátra, vagy dupla Race Kinget ajánlanék. Aszfalton gyors leszel, terepen felfelé tapad, lefelé kanyarokban fog (XKing). De ez sebességnél, laza talajon van. Ha turistásban kell (ami nem negatívum, hanem sebesség megjelölés!), jó a RK-RK. Guminyomás fontosabb. Ettől függetlenül mérek holnap, ha nem jön válasz, írj ide dél körül. :)

    Runner_fxr: ha már fék: Magura MT6-8-cal van tapasztalat?

    [ Szerkesztve ]

    Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

  • trialboj

    őstag

    válasz belsodavid #121076 üzenetére

    Nekem xking van elöl és race king hátul a hardtailen, az elsővel sosem volt bajom szépen tapadt mindig, a hátulja viszont pár meredekebb részen már meg tudott ijeszteni, persze nem arra készült, de azért nem jó ha pont ott fogy el ahol tényleg kellene a tapadás lefelé.
    Defektet egyikkel sem kaptam, jelentős számban, évi 1-2, pedig sokszor járok tövises gazos részeken. Mindkét gumi a legolcsóbb drótos változat, minden extra védelem nélkül.

    xkingel egyetlen bajom, hogy csak 2.2 a szélessége, az fs bringán schwalbe van, nem tudom pontosan mi, de már csak kíváncsiságból is lemérem holnap. Ezek 29" kerekek, és mindkét modell többször mentette már meg a seggem, olyan szitukban mikor elbambultam és nem figyeltem egy vájatból való kigurulásnál, és az eleje visszacsúszott, elég volt picit nagyobb szöget adni és megkapaszkodott. 2 bar alatt használom, reba telóval 4 tokennel, puha a bringa eleje, mint egy gondolat.

    Van még maxxis ikon is, habár az inkább pihen 1 ideje, aszfalton zavar hogy picit vibrál tőle az egész váz, érezni a hardtail és Fs bringán is, a kormány végén, és a pedálokon, illetve néha berezonál tőle a vázban húzott kábel. Aszfalton tehát nem a legjobb, viszont erdőben van 1 kevéske előnye, a race kingel szemben.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

Új hozzászólás Aktív témák