Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • eddie1978

    aktív tag

    válasz IMIIKE1998 #110896 üzenetére

    Volt már graveled? Tapasztalat? Ezt így meredek kijelenteni. Én az egy darabos mintám, ami egy CX bringa de árulja a Cannondale gravelnek is, nem merném kijelenteni, hogy kényelmes/nem kényelmes. Nekem az. Amellett hogy terepen tud rázni. A lópatkóval megdolgozott majd megszáradt sarat/köves részeket/fűcsomókat nem szereti, de ott lassabban megyek.

    Itt több évtizedes tapasztalattal rendelkező emberek mellé akarsz feljönni. Magam is már legalább 30 éve tekerek, de ilyen kategórikus kijelentést nem tennék egyik kategóriáról sem, mert nincs akkora merítésem egyik szakágból sem ami alapján ezt megtehetném. Volt a gyerekbringa után 28-cas libakergetőtől elkezdve merev majd első telós mtb-k. Utána következett egy több mint egy évtizedes országútis szakasz, amiben megfordult kb 5 bringa alattam. Közben volt egy rövid kitérő egy merev és egy fully XC géppel. Van SS egysebim is. Most legutóbb egy XC fully és két CX.
    A fentiek ellenére csak óvatosan merek tanácsot adni, mert itt más pénzével és a későbbi élménnyel játszik az ember. Bele lehet futni abba, hogy rossz tanács miatt rossz döntés születik és ezt senki sem szeretné. Lehet emiatt valaki megutálja a bringázást mert nem jó gépet vett. Elveszíteni senkit sem szeretnénk. A kerékpározás, művelje bármelyik szakát bármilyen szinten az ember, egy csodálatos sport/hobbi/szabadidős tevékenység. Magam a szerelmese vagyok mióta az eszemet tudom.

    A fenti sorokkal most nem a kedved akarom elvenni. Tudom, hogy fiatal vagy és a korodból adódóan nem lehet meg a kellő mennyiségű tapasztalatod. Ez ilyen bicikli. Örülj annak, hogy fiatal vagy, tanulj itt is és az élet más területein is a rutinosabbaktól.

    Hidd el, ez az én véleményem, nem a bringa fajtája fogja a legnagyobb mértékben befolyásolni a kerékpáros élményt. Tekerj sokat. Élvezd. Örülj annak, hogy élsz, egészséges vagy és megteheted, hogy a szabadidődet a kedvenc sportodra fordíthatod.

    Ha jól emlékszem Chase Jarvis fotós hirdeti a következőt: "Az a legjobb fényképezőgép, ami nálad van." Ez igaz a bringára is. Abból kell kihozni a legjobbat, amid aktuálisan van.

    Béke :R

Új hozzászólás Aktív témák