Új hozzászólás Aktív témák

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz Laox #62961 üzenetére

    Nem tudom pontosan milyen biciklid van, de esélyesen hatalmas előrelépést tudsz elérni csak azzal, hogy ha a kerékkülsőt lecseréled 28mm széles, minél enyhébb mintázatúra. Ez drasztikusan sokat fog javítani a bicikli fürgeségén.
    20 kiló súlyfelesleggel az országútiról lebeszélnélek (saját tapasztalatból), mindenképp görnyedtebb pozíciót kell rajta felvenned, mint trekkingen, ez egyrészt a derék-hát-váll trióra hatalmas terhet rak súlyfelesleggel, másrészt ha van pocak, akkor tekerés közben folyamatosan azt fogod "rugdosni" (jó ez túlzás, de egyszerűen kényelmetlen lesz a görnyedt pozíció miatt). Vannak az úgynevezett "fitness" biciklik is, ami lényegében egy országúti egyenes kormánnyal, de ezeknél leginkább csak a hátrányait kapod meg mind a két kategóriának (legalábbis én még nem láttam olyan embert akinek bejött volna). Szóval ha mindenképp váltani akarsz, szerintem akkor is maradj a trekking / cross trekking vonalon, ha a megadott ársávban veszel, és vékony külsőket teszel rá, akkor mindenképp hatalmas előrelépés lesz :)

Új hozzászólás Aktív témák