Új hozzászólás Aktív témák

• Wombath

HÁZIGAZDA

Látom, nem én voltam egyedül tegnap a topikból Parádsasváron :). Igazából nem terveztem, hogy megyek, az MTB pálya az előzetesek alapján nem tűnt túl izgalmasnak, a gyerek pedig náthás, így a családi program felfűzése a verseny köré nem működött. Aztán bringás haverok külföldi vendégei úgy döntöttek, hogy el szeretnének menni a gravel változatra, és hát a vendég az úr, így felszereltük őket bringákkal, és mentünk... Végülis jó alkalom lett arra, hogy teszteljem, milyen a gravelre (44 mm-es Mezcal gumik keskeny felnivel) áthangszerelt karbon XCO gép. Az eredmény, na nem a verseny, mert hatan mentünk bevárós, beszélgetős stílusban, az, hogy a bringa jó, de a gravelezés nem az én világom, maradok továbbra is a terepbringán. Gyors és nagy távokat lehet megtenni gravellel, és jobbára a táj is szép volt, de sokszor rázott irgalmatlanul. Egy valódi MTB-vel sem lettem volna lassabb, csak kevésbé zsibbadt volna el a karom/seggemhátsóm, a lefelékben pedig a fő kihívást a kátyúk kerülgetése jelentette.
    A verseny(ek) szervezése jó volt, bár kissé drága - a gravelre a helyszíni nevezési díj 16 000 forint volt, ezért sem rajtcsomag, sem befutóérem nem jár, egyetlen frissítési pont áll rendelkezésre a 70 km-es körön korlátozott menüvel. De sebaj, a környezet, az időjárás, a társaság és a bringán ülés lehetősége megérte :)